Czwartek, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 1860
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Akcja „Czysty Wałbrzych”

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 13 marca 2015, 6:30
Aktualizacja: 7:19
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Jak co roku, w sobotę 28.03. odbędzie się spontaniczna akcja pod hasłem „Czysty Wałbrzych”. Wybór terminu nie jest przypadkowy. Urząd Miejski zachęca, aby przedświątecznymi porządkami nie zostały objęte jedynie nasze domu. Podczas sobotniej akcji będą czyszczone z zimowych piasków i kurzów podwórka, place, parki, w pobliżu których mieszkamy, czy pracujemy.

Koordynatorem akcji będzie Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta. Pracownicy ZDKiUM zaopatrzą chcących wziąć udział w porządkowaniu Wałbrzycha mieszkańców w niezbędne do pracy sprzęty. Szczegółowe informacje o sposobie pozyskania narzędzi do pracy, a także miejscach zbiórki worków ze śmieciami, przekazane zostaną przez ZDKiUM w najbliższym czasie.

Tegoroczne sprzątanie oprócz przysłowiowego zbierania papierków ma polegać również na zamiataniu zanieczyszczonych piachem ulic, grabieniu pozostałych jeszcze od jesieni liści, myciu i odświeżaniu nowych metalowych elementów infrastruktury drogowej, a także, z czym borykamy się ostatnio, zmywaniu szpecących miasto graffiti z elewacji wałbrzyskich kamienic, czy placów zabaw.

Organizatorzy zachęcają gorąco wszystkich Wałbrzyszan do wzięcia udziału w akcji, która przede wszystkim ma wpłynąć pozytywnie na wizerunek naszego miasta.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Simi 13-03-2015 11:25
nie ma ta jak płacić firmą sprzątającym a potem za nie odwalać robotę. Jak parki brudne to ścignąć firmę, która bierze kase za utrzymywanie porządku, a nie organizować czyny społeczne. Proponuję jeszcze żeby roznosić samemu korespondencję, zorganizować wspólne łatanie dziur w drogach, a zamiast policji i straży miejskiej wystawić patrole obywatelskie.
~Rebel Yell 13-03-2015 12:16
"spontaniczna akcja" po prostu subotnik i tyle.
~pp 15-03-2015 7:26
POWRACA CZYN SPOLECZNY.
~ao 31-03-2016 9:18
chcę na tej akcji widzieć lekarzy, adwokatów, prezesów, dyrektorów spółek, zarządów, dyrektorów instytucji miejskich, kulturalnych....to poniżajace, że zarządza się spontaniczną akcję, ale trzeba być, bo pracodawca każe, nie po to koncze studia, zeby wykonywać pracę poniżej swoich kompetencji, za którą ktoś powinien otrzymać zapłatę, to zwykły wyzysk, oczywiscie włodarze sprzątają pod okiem kamer dziennikarzy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group