Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 3296
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Akcja „Czysty Wałbrzych”

Piątek, 13 marca 2015, 6:30
Aktualizacja: 7:19
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Akcja „Czysty Wałbrzych”
Fot. użyczone
Jak co roku, w sobotę 28.03. odbędzie się spontaniczna akcja pod hasłem „Czysty Wałbrzych”. Wybór terminu nie jest przypadkowy. Urząd Miejski zachęca, aby przedświątecznymi porządkami nie zostały objęte jedynie nasze domu. Podczas sobotniej akcji będą czyszczone z zimowych piasków i kurzów podwórka, place, parki, w pobliżu których mieszkamy, czy pracujemy.

Koordynatorem akcji będzie Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta. Pracownicy ZDKiUM zaopatrzą chcących wziąć udział w porządkowaniu Wałbrzycha mieszkańców w niezbędne do pracy sprzęty. Szczegółowe informacje o sposobie pozyskania narzędzi do pracy, a także miejscach zbiórki worków ze śmieciami, przekazane zostaną przez ZDKiUM w najbliższym czasie.

Tegoroczne sprzątanie oprócz przysłowiowego zbierania papierków ma polegać również na zamiataniu zanieczyszczonych piachem ulic, grabieniu pozostałych jeszcze od jesieni liści, myciu i odświeżaniu nowych metalowych elementów infrastruktury drogowej, a także, z czym borykamy się ostatnio, zmywaniu szpecących miasto graffiti z elewacji wałbrzyskich kamienic, czy placów zabaw.

Organizatorzy zachęcają gorąco wszystkich Wałbrzyszan do wzięcia udziału w akcji, która przede wszystkim ma wpłynąć pozytywnie na wizerunek naszego miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group