Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 4992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Akcja w wałbrzyskim Hufcu – „Podaruj czapkę bezdomnemu”

Sobota, 24 października 2015, 12:03
Aktualizacja: Niedziela, 25 października 2015, 8:54
Autor: red
Wałbrzych: Akcja w wałbrzyskim Hufcu – „Podaruj czapkę bezdomnemu”
Fot. użyczone
Zima tuż, tuż. A i jesień nas w tym roku nie rozpieszcza. Dni, a tym bardziej noce, są już zimne, mokre i bardzo nieprzyjemne.

W tym roku Ochotniczy Hufiec Pracy 1-30 w Wałbrzychu rozpoczął akcję Aktywność Dobry Wybór, pod hasłem „Podaruj czapkę bezdomnemu”. W tym roku szkolnym zbierana jest odzież dla osób bezdomnych we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. Ponadto w wyniku rozmowy z przedstawicielem zespołu do pracy socjalnej z bezdomnymi okazało się, że potrzebne są także ubrania dla osób mieszkających w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia i Interwencji Kryzysowej w Wałbrzychu. Dlatego też można przynosić ubrania dla dzieci i kobiet.

Jeżeli macie zalegające w waszej szafie ubrania: czapki, szaliki, rękawiczki, spodnie, swetry, kurtki i buty przynieście je do naszej siedziby Al. Wyzwolenia 38 pok. 4 w godz. 8:00-15:00, a zostaną przekazane osobom potrzebującym.

Dodatkowo w ramach porozumienia z Domem Seniora Rusinowa w Wałbrzychu, seniorzy spotkają się z młodzieżą, aby nauczyć ich robić na drutach, aby mogli własnoręcznie zrobić czapki, opaski, szaliki.

Wszystkie rzeczy to pomoc w przetrwaniu zimy dla najbardziej potrzebujących. Ubrania można także zostawić w Rzemieślniczej Zasadniczej Szkole Zawodowej ul. Osiedle Górnicze 29 oraz w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Wałbrzychu, które wspierają akcję.

Klub Aktywnych we współpracy z kołem plastycznym przygotował plakaty informujące o akcji. Dziękujemy uczniom klasy Ic za dotychczasowe zaangażowanie!

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group