Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 3747

klasa okręgowa: AKS tylko remisuje, a jego przewaga topnieje – podsumowanie okręgówki

Poniedziałek, 9 maja 2011, 14:15
Aktualizacja: 14:16
Autor: MDvR
Na siedem kolejek przed zakończeniem sezonu z przewagi AKS– Strzegom pozostało już tylko pięć punktów. Wszystko za sprawą remisu 2:2 w Mieroszowie i wyjazdowego zwycięstwa Gromu Witków 1:0 z Nysą Kłodzko.

Pierwsza część meczu rozgrywanego w Mieroszowie układała się pod dyktando gości ze Strzegomia, którzy swoją przewagę udokumentowali zdobyciem dwóch bramek. Najpierw golkipera miejscowych pokonał Bielawski, a następnie z rzutu karnego trafił Konarski. W drugiej połowie role się odwróciły, rywale podkręcili tempo strzelili kontaktowego gola, doprowadzając ostatecznie do wyrównania na 2 minuty przed zakończeniem spotkania. Potknięcie przodującego AKS-u wykorzystał wicelider z Witkowa. Grom, najlepsza ekipa rundy wiosennej wygrała tym razem w wymiarze 1:0 w meczu wyjazdowym z Nysą Kłodzko. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył najlepszy snajper ligi okręgowej Przemysław Kloc.

Prawdziwe strzelanie zafundowali sobie piłkarze Victorii Świebodzice, którzy znokautowali Spartę Ziębice w stosunku 7:1, dominując na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Łupem bramkowym podzielili się: Antas, Borgoń, Krzyżanowski, Grzesiak, Borkowski, Otok oraz Dela. Również wysoko wygrali piłkarze Stali Świdnica, którzy rozprawili się na wyjeździe z Juventurem Wałbrzych 5:1. Trzecia drużyna tabeli już w pierwszej części gry nie pozostawiła gospodarzom złudzeń, kto jest lepszy w tym pojedynku. Świdniczanie prowadzili do przerwy 3:0 po trafieniach: Szokało, Miki i Jędrasiewicza. Po zmianie stron do siatki Juventuru trafili jeszcze Krenczyk oraz Kołakowski, dla miejscowych trafił Sikorski. Porażkę zapisali na swoim koncie także piłkarze Górnika Boguszów-Gorce, którzy przegrali w Stronie Śląskim z bardzo dobrze spisującym się u siebie Kryształem 1:2.