Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3321
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Aktywna młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego

Poniedziałek, 14 listopada 2016, 11:02
Aktualizacja: 11:04
Autor: red
Wałbrzych: Aktywna młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego
Fot. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu
Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Wałbrzychu w ostatnich dniach wykazywali sporą aktywność.

5 listopada grupa wychowanków pod opieką wychowawcy Kacpra Jefmańskiego udała się na wycieczkę krajoznawczą. Celem miał być szczyt o nazwie „Borowa”. Niestety, pogoda pokrzyżowała te plany. Ze względu na niską temperaturę powietrza uczestnicy zmuszeni byli wyznaczyć nowy cel, którym stały się „Lisi kamień” oraz „Ptasia Kopa”.

Dzień później, czyli 6 listopada chłopcy z Drużyny Św. Rocha, pod opieką wychowawcy Kacpra Jefmańskiego udali się w odwiedziny do swoich czworonożnych przyjaciół, podopiecznych wałbrzyskiego Schroniska Dla Zwierząt. Wolontariusza uczyli się nie tylko empatii, pracy z innymi ludźmi, ale też pracy ze zwierzętami, uczyli się odpowiedzialności za siebie i czworonożnego podopiecznego.

10 listopada odbył się w szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Scenariusz montażu słowno- muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawione zostały losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Występ uświetniony został wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Tymczasem 11 listopada chłopcy z grupy III pod opieką Radosława Zająca, wzięli udział w wałbrzyskich obchodach 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

12 listopada wychowankowie grupy IV pod opieką wychowawcy Krystiana Machowczyka, postanowili zgłębić „tajemnicę 64 kilometra”, która od wielu lat fascynuje wielu historyków i eksploratorów z całej Europy. Uczestnicy postanowili sprawdzić hipotezę, która zakłada, że na 64 kilometrze trasy kolejowej Wrocław – Wałbrzych, istniał rozjazd wiodący w kierunku zamku Książ, a na pochyłej polanie za Palmiarnią znajdował się wlot do upadowego tunelu kolejowego. Kolejną lekcję tego dnia odbyli na terenie byłej filii obozu koncentracyjnego Gross – Rosen. Poznali tragiczną historię i losy więźniów pracujących w Książu. Pamięć o tych, którzy pozostali tam na zawsze, uczcili chwilą ciszy, zapalili znicze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group