Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2471
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Aktywne wakacje we wszystkich dzielnicach

Piątek, 19 sierpnia 2016, 6:40
Autor: red
Wałbrzych: Aktywne wakacje we wszystkich dzielnicach
Fot. MOPS Wałbrzych
Pracownicy Zespołów Pracy Socjalnej nr 4 i 1, Działów Profilaktyki Uzależnień i Interwencji Kryzysowej oraz Wspierania Rodziny, a także okoliczni mieszkańcy zorganizowali prace porządkowe zmierzające do poprawy estetyki obiektu Centrum Integracji Rodziny.

W ramach wspólnych działań Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pracowników MOPS oraz mieszkańców dzielnicy Piaskowa Góra, zorganizowano kolejne działania na rzecz poprawy estetyki otoczenia oraz integracji mieszkańców dzielnicy Piaskowa Góra. W ramach działań wykonano prace porządkowe na terenie ogródka jordanowskiego oraz odmalowano altanę. W trakcie trwania działań nie zapomniano także o dzieciach. Zapewniono im wiele atrakcji, m.in. konkursy i zabawy sportowe. Działania zakończyły się wspólnym grillowaniem.

Tymczasem w dzielnicy Podgórze na terenie placu zabaw przy ul. Niepodległości 141 (okolice przedszkola "Pod Grzybkiem") odbyły się kolejne działania z cyklu "Wakacje z MOPS". Celem działania było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Dzieci chętnie brały udział w zorganizowanych konkurencjach sportowych. Dużą popularnością cieszyła się gra "w dwa ognie" oraz zabawa "chodzi lisek koło drogi". Dla wszystkich uczestników potyczek sportowych przygotowane były słodkie upominki, a najbardziej aktywne dzieci zostały dodatkowo nagrodzone.

Kolejne działania z cyklu "Wakacje z MOPS" przeprowadzono w siedzibie Biblioteki pod Atlantami. Celem działania była propagowanie czytania książek. Spotkanie rozpoczęto krótkim filmem,na którym Maciej Stuhr czyta przedszkolakom "Książkę bez obrazków". Dzieci poznały słowa, które mogą nas zmusić do wydawania różnych dźwięków. Po obejrzeniu filmu zorganizowano konkursy i zagadki związane z tematyką wakacji. Dzieci przygotowały rysunki, za które zostały nagrodzone. Działanie zakończyło się wspólnym wyjściem na lody.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group