Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3782
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Aktywny listopad

Poniedziałek, 25 listopada 2019, 6:43
Aktualizacja: Wtorek, 26 listopada 2019, 8:56
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Aktywny listopad
Fot. organizatorzy
Pomimo listopadowej aury w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze nie brakuje pomysłów oraz chętnych by w wartościowy sposób spędzić jesienne, pochmurne dni. Biblioteczne półki pełne nowości książkowych oraz nowe propozycje zajęć i warsztatów zapewne ucieszą zarówno dzieci jak i dorosłych.

Już od początku listopada czarnoborscy seniorzy uczestniczą w projekcie edukacyjnym „O finansach… w bibliotece. Projekt ma na celu przybliżenie Seniorom zagadnień związanych z szeroko pojętą problematyką finansów w życiu codziennym. Podczas bibliotecznych spotkań, w miłej atmosferze, przy kawie i słodkim co nieco, seniorzy poznają kryteria wyboru banku, zasady wyboru najlepszego e-konta oraz jego bezpiecznego użytkowania. Uczą się korzystać z porównywarki kont bankowych, zasad tworzenia bezpiecznego hasła oraz logowania się na e-konto. Poznają również zasady bezpieczeństwa finansowego i zakupów w sieci, ubezpieczeń oraz spraw związanych z dziedziczeniem.
Projekt „O finansach… w bibliotece – 6. Edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Biblioteka + Centrum Kultury nowe propozycje ma również dla Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy dzięki Warsztatom Smaku (WOKER WARSZATY) właśnie rozpoczęli przygodę ze smakami z różnych stron świata. Na czarnoborskich studentów seniorów Czekają też ciekawe wykłady oraz niezapomniane wrażenia teatralne związane z wizytą w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

Na nudę nie mogą też narzekać najmłodsi mieszkańcy Gminy Czarny Bór na których czeka Sala Zabaw, nauka języka angielskiego z Misiem Teddy Eddy, zajęcia taneczne i teatralne. B+CK realizuje też projekt Instytutu Książki pt. Mała książka - wielki człowiek - skierowany do najmłodszych czytelników ( od 3 do 6 lat), którzy na start dostali czytelniczą wyprawkę, a obecnie kompletują naklejki by otrzymać Dyplom Małego Czytelnika. Tylko od września z projektu skorzystało aż 73 uczestników z czego 5 już dziś może pochwalić się tytułem Małego Czytelnika.

Listopad powoli dobiega końca, a czarnoborskie Centrum Kultury na grudzień już zapowiada kolejne atrakcje. Ciekawie zapowiada się nowa propozycja dla najmłodszych – Warsztaty Einsteina – czyli niesamowita zabawa z nauką, która będzie nie lada gratką dla ciekawych świata maluszków. Będą też zimowe warsztaty rękodzielnicze, wizyta na Bożonarodzeniowym Jarmarku w Gorlitz, kolejne wykłady UTW, moc wzruszeń podczas wigilijnych spotkań, a do grzecznych dzieci oczywiście przywędruje Święty Mikołaj. Szczegóły już wkrótce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group