Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2844
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno Zdrój: Aktywny weekend szczawieńskich tenisistów ziemnych

Wtorek, 21 marca 2017, 12:16
Aktualizacja: 12:20
Autor: PAW
Szczawno Zdrój: Aktywny weekend szczawieńskich tenisistów ziemnych
Fot. użyczone
Młodzi szczawieńscy tenisiści w miniony weekend rywalizowali na trzech sportowych arenach w różnych częściach kraju.

Miejscem zmagań młodzików, a więc kategorii do lat 14, było Szczawno Zdrój. Tutaj bardzo udane zawody rozegrał Marcel Dzieło z KT Szczawno Zdrój, który triumfował w całej imprezie pokonując w finale Krzysztofa Pajdowskiego z STZ Polkowice. Marcel dodatkowo grając w parze z Jakubem Kordowskim zagrał w finale debla i ostatecznie zajął drugie miejsce. Triumfowała para Pajdowski/Piłat (NST). W turnieju dziewcząt swoją obecność mocno zaznaczyły zawodniczki KT Szczawno Zdrój - Karolina Bukowska oraz Zuzanna Żygadło. Karolina odpadła w półfinale, a wysokie drugie miejsce zajęła Zuzia, która w całych zawodach uległa jedynie Ewie Czapulak z ZTT Zlotoryja. W grze podwójnej najlepsza była para Żygadło/Kowalczyk pokonując w finale parę Bukowska/Czapulak.

W młodszej kategorii do lat 12 na występy zdecydowali się Pola Rosiak, Klaudia Owcarz oraz Filip Kosiński. Klaudia i Pola wystąpiły w turnieju w Ścięgnach koło Karpacza. Tam zmagania toczyły się systemem grupowym, a Klaudia wygrywając wszystkie spotkania w grupie eliminacyjnej, wystąpiła w pierwszej grupie finałowej i ostatecznie zajęła wysokie drugie miejsce w całym turnieju.

Również w turnieju skrzatów, tyle że w Warszawie, wystąpił Filip Kosiński. Filip wyjazd do stolicy zaliczy do udanych, bo choć w singlu odpadł w drugiej rundzie, to w grze podwójnej grając w parze ze Stanisławem Kluczyńskim z Matchpoint Komorów, dotarł do ścisłego finału, ulegając parze Kluczyński/Sasko. Ostatecznie drugie miejsce w tym turnieju to sukces dziesięcioletniego zawodnika KT Szczawno Zdrój.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group