Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 3282
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

ALBA wraca

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 29 sierpnia 2019, 10:31
Aktualizacja: Piątek, 30 sierpnia 2019, 15:41
Autor: PAW
Fot. PAW
Ostatecznie rozstrzygnięty został przetarg na gospodarkę odpadami w Wałbrzychu na najbliższe dwa lata.

Do przetargu na wykonywanie takich usług w naszym mieście zgłosiły się 4 firmy. Po przeprowadzeniu przetargu wybrano ofertę ALBY, która już jakiś czas temu takie zadanie w Wałbrzychu wykonywała. Postępowanie odwoławcze miało bardzo intensywny przebieg i trwało wiele tygodni.
- Ceny zagospodarowania odpadów rosną, bo rosną ceny energii, usług, koszty pracy - tłumaczy prezydent Roman Szełemej. - Wzrost kosztów odbioru odpadów jest pewny, ale te podwyżki będą znacznie mniejsze niż przypuszczaliśmy, ale w innych gminach okolicznych podwyżki też będą.

ALBA zacznie realizować swoje obowiązki od 1 listopada tego roku. Jak podkreśla prezydent Szełemej, system segregowania odpadów ma zostać uszczelniony, co ma przełożyć się na to, że każdy będzie faktycznie płacić za tyle odpadów ile wytworzy.
- Chcemy uniknąć sytuacji, żeby śmieci były nam podrzucane, ale apeluję też, żebyśmy dążyli do wytwarzania jak najmniejszej ilości odpadów - mówi prezydent. - Cały czas zachęcam, żeby nie kupować produktów w plastikowych opakowaniach, bo jesteśmy na skraju katastrofy ekologicznej.

Przypominamy również, że w Wałbrzychu nie będzie już realizowany program "Wywalmy graty z chaty". To decyzja nieodwołalna. Teraz osoby, które będą chciały pozbyć się telewizora czy mebli, będą samodzielnie musiały dostarczyć te sprzęty do PSZOK-ów, które w naszym mieście znajdują się przy ulicach Beethovena i Stacyjnej. Osoby, które nie będą realizować tego obowiązku i będą łamać przepisy, będą wystawiać takie sprzęty do kontenerów przydomowych, muszą się liczyć z ukaraniem mandatem przez straż miejską.

Twoja reakcja na artykuł?

26
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
6
13%
Złości
12
26%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~olo 29-08-2019 11:03
"Teraz osoby, które będą chciały pozbyć się telewizora czy mebli, będą samodzielnie musiały dostarczyć te sprzęty do PSZOK-ów, które w naszym mieście znajdują się przy ulicach Beethovena i Stacyjnej" To co teraz ja mam stary telewizor , meble wozić na szczawienko ? Powaliło cię Szełemeju ? Chyba ze zadzwonię do ratusza i ty zawieziesz te graty Albo dasz mi kasę na transport Kto wybrał tego debila ??
~Olo PiSolo 29-08-2019 11:10
do: ~olo (11:03)
Tak to są twoje śmieci i twoje zabawki, więc sprzątaj je po sobie ! Jakim prawem moje pieniądze mają iść na Twoje śmieci dodatkowe ? Ja nie wywalam takich rzeczy i nie mam zamiaru płacić za Ciebie, to są Twoje dodatkowe śmieci, za które sam powinieneś zapłacić.
~olo 29-08-2019 11:18
do: ~Olo PiSolo (11:10)
ale ja płace podatki i coś mi się chyba za to należy . Jak kupie szafkę do kuchni za 200 zł to 500 mam dać za wywalenie starej ?? Wez to powiedz starszej osobie soory dziadki masz starą szafkę trzymać w kuchni oraz nie kupuj telewizora bo nie stać cie na wywalenie startego. Macie swojego cara który ma was w d..e Zaciągnął długów teraz ty sam wież śmiecie na szczawienko
~Olo PiSolo 29-08-2019 15:29
do: ~olo (11:18)
Rzekomo w Polsce jest dobrobyt, ludziom żyje się lepiej, emerytom też sam to PiSałeś Olo ! a teraz nagle już jest źle ? kiedy Ty w końcu przejrzysz na oczy i przestaniesz manipulować ? Ja też płacę podatki, ale nie na dodatkowe śmieci czy stare zabawki, ty też dodatkowych podatków na to nie płacisz. Więc nie życzę sobie aby ktoś z moich podatków wywoził twoje zabawki i dodatkowe odpady.
~Jordan 30-08-2019 12:59
do: ~olo (11:03)
Nie,to Ciebie ;olo;powaliło;a tak nawiasem mówiąc,to jest stało sie to już dawno; a kto ma płacić za Twoje śmieci? chciałeś kapitalizmu? no to go masz .
~Piotr 29-08-2019 11:09
To daj mi kasę na transport starej szafki kuchennej na szczawienko Miasto jest dla mieszkańców chyba Ja nie mam auta by wiez meble i stary tv na drugi koniec miasta K.....a mać ja płace podatki
~Kamil 29-08-2019 11:34
Uwaga mieszkańcy skoro tak kochacie doktorka to musicie wiedzieć miłość kosztuje Wiec nie wywalajcie jednej starej szafki ani niczego Bo wasza miłość ma was w d..e oraz wasze podatki nie wywali wam statego fotela sztuk raz Ale ty daj 500 zl za transport tego grata na szczawienko bo juz nie ma akcji wywalamy graty z chaty
~Op 29-08-2019 11:38
Ciężka sprawa z tą akcja wywalamy graty z chaty a to dlatego ,że teraz to dopiero będzie balagan bo ogólnie jest zbyt mało takich akcji .Druga sprawa ludzie wywalaja dosyć często różne śmieci pod kubly i to leży długimi miesiącami. Nawet jak jest interwencja Straży Miejskiej to i tak oni to mają gdzieś . Takie śmieci później leżą i leżą i jest straszny bajzel pod kublami .
~Jędruś 29-08-2019 13:24
Tylko jeszcze należy rozliczyć dokładne ze swojej działalności KOMUNALNIK. Bo to co ta firma wyprawia z odbiorem naszych śmieci to zwyczajny SZOK, kombinują jak tylko mogą , pracownicy brygad samochodowych sami decydują gdzie i co i od kogo zabrać lub nie. Podczas takich upałów dawniej ALBA wykonywała dezynfekcje pojemników a Komunalnik od początku swojej działalności nie stosuje żadnych takich metod. A władze Gminy nie widzą niczego złego w działalności tej firmy . A pozostałości po ostatniej Akcji Wywalamy Graty z Chaty prowadzonej przez Gminę i Komunalnika są widoczne do dnia dzisiejszego.
~p-r-o-p-a-g-a-n-d-a 29-08-2019 13:29
Tradycyjnie na głównym zdjęciu Roman Wspaniały:)))))
~Lech 29-08-2019 13:48
Olo pitolo nie nakręcaj się bo Ci żyłka pęknie!!! Płacisz podatki Ty jeden płacisz tak? Co za mały człowiek z Ciebie ale za to Wielki Trol internetowy
~gohciu 29-08-2019 15:00
Moje śmieci i zabawki? Tak, zgoda. Ale utylizacja "starych gratów" powinna obarczać służby komunalne. Płacimy podatki m.in. na ich działalność. Od "tego" te służby są. Afera z segregacją - czy aby wszystkich łamiących obowiązek segregacji, dopilnują słynni "strażnicy miejscy" ?. Bardzo wątpię, tam gdzie jest menelia ICH nie ma. Od tego jest policja. Jak źle zaparkujesz - są. To jest, moim zdaniem, nakręcanie spirali "terroryzmu pseudoekologicznego". Oddano do użytku hiper-super sortownię przy ul. Beethovena bodajże. Więc niech hiper-super sortuje śmieci. Ja nie chcę wiedzieć czy karton po mleku to... tektura, folia czy inne g... Niech odpowiednie ministerstwo, handel wymusi na producentach stosowanie się do ustaw eko. Najprościej ścigać odbiorcę/użytkownika końcowego.
~ 29-08-2019 19:59
Za wywóz starej wersalki i zniesienie jej z trzeciego piętra zapłaciłem 100 a nie 500 to spora różnica myślę że każda wspólnota lub spółdzielnia powinna mieć parę groszy odłożone na taki wywóz przecież nikt nie wymienia mebli RTV i AGD co miesiąc
~marcin 29-08-2019 21:33
do: ~ (19:59)
zgoda ale dla ciebie 100 nie majątek dla innych tak Ale tu nawet ze starą mikrofalówką z rozwalonym krzesłem starym fotelem musisz jechać na szczawienko Miasto nie robi łaski Wywóz gratów co najmniej raz na miesiąc O to wtedy można karać Tak wywalanie strego fotela będzie po nocy Nie my dla Szełemeja tylko on dla nas Ale w Wałbrzychu to nie działa
~Hej PiS 30-08-2019 0:26
do: ~marcin (21:33)
Mebli nie wywala się co miesiąc, tylko jak dobrze idzie to raz w roku, więc raz 100 zł jak zapłacą nie będzie problemu. Sprzęt RTV AGD przyjeżdża nowy towar ze sklepu i stary zabierają + można za opłatą oddać drugi i trzeci sprzęt. To nie kosztuje majątek i też nie wymienia się co miesiąc.
~Krowa 29-08-2019 23:21
Pierdu pierdu. Lepiej niech urzedasy przestaną się śmieciami zajmować,bo to jest największy problem. W Urzędzie śmieciami zajmują się teraz same debilki.
~Dylemat 30-08-2019 7:27
"Cały czas zachęcam, żeby nie kupować produktów w plastikowych opakowaniach, bo jesteśmy na skraju katastrofy ekologicznej" - powiedział pan Szełemej. To niech mi łaskawie wskaże, gdzie mogę kupić wodę mineralną w szklanej butelce, zamiast wystawiać wszędzie pomniki ze sprasowanych plastykowych butelek, jako przykład horroru. Akcja "pijmy kranówkę" raczej się nie przyjmie.
~Aryck Nusbacher 30-08-2019 14:07
do: ~Dylemat (7:27)
W dodatku że Szełemeja nie stać na wodę z Marciszowa i chce pobierać wodę spod wysypiska Mobruka.
~Szelemejowi stop 30-08-2019 9:20
Teraz się przekonacie ile wybulicie za śmieci.Koszt sortowni na Beethovena będzie wam doliczony.Nielegalnej sortowni.Nadal nie mają pozwoleń.To warto sprawdzić, droga redakcjo.
~Szełemej musi odejść 30-08-2019 10:16
Przymus odbioru opakowań z PCV i szklanych u sprzedawcy. . Takie to proste. Ale prezydent problemu nie widzi. Wałbrzyszanie proponuję wrzucać opakowania do koszy przy marketach skoro ich nie przyjmują zamiennie np. wzorem Czechów. Na patrona tej akcji obywatelskiej nie chcę Szełemeja.
~Prąd 30-08-2019 16:07
Obecnie przy ul. Kopernika w Urzędzie totalna niekompetencja ws.śmieci. Pani kierownik Agnieszka głupota bije wszystkich na głowę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group