Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 2824
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: ALBA wraca

Czwartek, 29 sierpnia 2019, 10:31
Aktualizacja: Piątek, 30 sierpnia 2019, 15:41
Autor: PAW
Wałbrzych: ALBA wraca
Fot. PAW
Ostatecznie rozstrzygnięty został przetarg na gospodarkę odpadami w Wałbrzychu na najbliższe dwa lata.

Do przetargu na wykonywanie takich usług w naszym mieście zgłosiły się 4 firmy. Po przeprowadzeniu przetargu wybrano ofertę ALBY, która już jakiś czas temu takie zadanie w Wałbrzychu wykonywała. Postępowanie odwoławcze miało bardzo intensywny przebieg i trwało wiele tygodni.
- Ceny zagospodarowania odpadów rosną, bo rosną ceny energii, usług, koszty pracy - tłumaczy prezydent Roman Szełemej. - Wzrost kosztów odbioru odpadów jest pewny, ale te podwyżki będą znacznie mniejsze niż przypuszczaliśmy, ale w innych gminach okolicznych podwyżki też będą.

ALBA zacznie realizować swoje obowiązki od 1 listopada tego roku. Jak podkreśla prezydent Szełemej, system segregowania odpadów ma zostać uszczelniony, co ma przełożyć się na to, że każdy będzie faktycznie płacić za tyle odpadów ile wytworzy.
- Chcemy uniknąć sytuacji, żeby śmieci były nam podrzucane, ale apeluję też, żebyśmy dążyli do wytwarzania jak najmniejszej ilości odpadów - mówi prezydent. - Cały czas zachęcam, żeby nie kupować produktów w plastikowych opakowaniach, bo jesteśmy na skraju katastrofy ekologicznej.

Przypominamy również, że w Wałbrzychu nie będzie już realizowany program "Wywalmy graty z chaty". To decyzja nieodwołalna. Teraz osoby, które będą chciały pozbyć się telewizora czy mebli, będą samodzielnie musiały dostarczyć te sprzęty do PSZOK-ów, które w naszym mieście znajdują się przy ulicach Beethovena i Stacyjnej. Osoby, które nie będą realizować tego obowiązku i będą łamać przepisy, będą wystawiać takie sprzęty do kontenerów przydomowych, muszą się liczyć z ukaraniem mandatem przez straż miejską.

Twoja reakcja na artykuł?

26
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
6
13%
Złości
12
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group