Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3063
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Altany łatwym łupem

Niedziela, 31 maja 2020, 11:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 czerwca 2020, 8:46
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Altany łatwym łupem
Fot. KMP Wałbrzych
W ostatnich tygodniach znów doszło do włamań do altan ogrodowych na terenie ogrodów działkowych na Podzamczu. Wałbrzyscy policjanci przypominają o dokładnym zabezpieczaniu ogródków, a także piwnic i komórek. Często znajdujące się tam cenne przedmioty, np. rowery czy elektronarzędzia, są w zainteresowaniu przestępców, którzy kradną to co można później łatwo sprzedać.

Altanka ogrodowa, piwnica, czy komórka to miejsca, do których często włamują się złodzieje, gdyż są ona słabo zabezpieczone. Dlatego przypominamy i radzimy, jak uchronić swoje mienie i odpowiednio zabezpieczyć obiekty gospodarcze przed włamaniem i dewastacją.

Aby nasza działka nie była narażona na dewastację oraz kradzież pamiętajmy, by nie zostawiać w altankach przedmiotów wartościowych bez nadzoru, takich jak kosiarki, piły, sprzęt elektryczny i elektroniczny, kuchenki i butle gazowe. Jeżeli jednak przedmiotów nie da się przenieść warto oznaczyć je w sposób trwały, zrobić dokumentację fotograficzną oraz zachować wszystkie dokumenty gwarancyjne. Wartościowe narzędzia należy umieścić w miejscu niewidocznym. Pamiętajmy, aby altankę zabezpieczyć w atestowane zamki i drzwi oraz kraty w oknach, a nawet alarm. Każda trudność w pokonywaniu przeszkód może zniechęcić włamywacza do działania.

Zadbajmy o bezpieczeństwo na działkach wspólnie z sąsiadami. Podczas ich nieobecności sprawdzajmy, czy nie doszło u nich do kradzieży, a w sytuacjach wątpliwych warto skontaktować się właścicielami. Zwracajmy uwagę na obcych, którzy bez celu chodzą po ogrodach działkowych. Pytanie "Kogo Pan szuka?" może skutecznie odstraszyć złodzieja. Wszelkie zagrożenia i niebezpieczne sytuacje należy na bieżąco zgłaszać pod numer alarmowy 112. Pamiętajmy, że nasza postawa, ostrożność i czujność może okazać się pomocna zarówno dla nas samych jak i dla naszego sąsiada, a także pomoże uchronić nas przed utratą dobytku.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
3
16%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
11%
Smuci
4
21%
Złości
9
47%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group