• Piątek, 20 września 2019
  • Godz. 7:17
  • Imieniny: Eustachego, Euzebii, Filipiny
  • Czytających: 2027
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Ambitne plany WOK–u

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 11 grudnia 2018, 12:31
Autor: red
W tym roku Wałbrzyski Ośrodek Kultury ubiega się o ponad 700 tys. złotych. WOK złożył do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego trzy projekty na organizację wydarzeń kulturalnych oraz jeden na infrastrukturę domów kultury.

W planach WOK jest Kopalnia Folkloru - czyli znany już wałbrzyszanom festiwal folklorystyczny.
- Chcemy, aby Wałbrzych stał się miejscem spotkań i prezentacji różnych kultur, dlatego przyszłoroczna edycja festiwalu została wzbogacona o szereg działań edukacyjnych: lekcje folkloru, folklojarmark, folkowe zabawy, warsztaty i koncerty. Zaprosimy grupy folklorystyczne z Polski i z zagranicy - mówią przedstawiciele WOK-u.

Kolejne działanie w klimacie folkowym to Jubileusz 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. I nie będą to tylko tradycyjne występy, ale przede wszystkim wystawa zdjęć, pamiątek i zabytkowych strojów regionalnych w formie długotrwałej ekspozycji oraz specjalne jubileuszowe wydanie opowiadające 65-letnią historię zespołu.

Mikroklimaty to pomysł na działanie teatralne, edukacyjne i integrujące pokolenia. We współpracy z Fundacją IN Situ WOK chce realizować cykl spotkań młodzieży z seniorami i kuracjuszami sanatoriów i domów opieki w Sokołowsku, a wszystko po to, by za pomocą wspomnień, historii mieszkańców Sokołowska, poznać się wzajemnie, spędzić owocny czas, zintegrować pokolenia, zainspirować się opowieściami i stworzyć jedyną w swoim rodzaju teatralną instalację.

Za ministerialną dotację ośrodek chciałby także opracować dokumentację techniczną byłego kina Piaskowa Góra na potrzeby prowadzenia działalności kulturalnej WOK.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Troll 11-12-2018 12:54
Hm..Dom Spotkań"Różnych Kultur" to wiadomo,że raczej wyłącznie chanuki i itp.Tak to się zwykle kończy..
~??????? 11-12-2018 13:44
Dlaczego WOK realizuje zadania w Sokołowsku czyli w Gminie Sokołowsko? To nie jest zgodne z prawem.
~~Troll 12-12-2018 12:18
~???????in Situ -to taki pełzający Polin i..wszystko jasne: podpiąć się pod nasz, wałbrzyski budżet...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group