Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4647
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Analiza i wybór

Czwartek, 20 lipca 2023, 9:30
Aktualizacja: 10:32
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Analiza i wybór
Fot. Miasto Kamienna Góra
Czterech wykonawców wystartowało w przetargu na budowę domu z 24 mieszkaniami komunalnymi przy ul. Ściegiennego 10 w Kamiennej Górze.

Najtańsza oferta opiewa na ok. 11,8 mln zł. Złożyła ją spółka UNIHOUSE z Bielska Podlaskiego. Najwyższą cenę przedstawiła kamiennogórska firma ROKOM. Wyceniła prace na ok. 15 mln zł. Pozostałe oferty to 12,1 mln zł oraz 13,8 mln zł.

- Przetarg cieszył się sporym zainteresowaniem. Oferty złożyły firmy z różnych części Polski. Poddamy je analizie, zanim podejmę decyzję jak go zakończyć- mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Miasto Kamienna Góra przygotowało projekt i uzyskało pozwolenie na budowę tego budynku. Z Banku Gospodarstwa Krajowego uzyskało wielomilionowe dofinansowanie jego budowy. Obecnie jest to 10,6 mln zł, co powinno pokryć 85 proc. kosztów. Miasto stara się jeszcze zwiększyć tę dotację do 95 proc.

Nowy dom będzie miał prawie 1600 metrów kw. powierzchni użytkowej, wysokie na 9 metrów trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną, która pomieści 10 garaży. Zaplanowano w nim ogrzewanie z zastosowaniem pomp ciepła. Na dachu pojawią się panele fotowoltaiczne, które będą zapewniały prąd do zasilania urządzeń technicznych budynku oraz oświetlenia klatek schodowych. Dom będzie miał także podwyższony standard izolacji, wydatki na ogrzewanie nie powinny być więc wysokie.
Będzie to pierwszy dom komunalny w naszym mieście od wielu, wielu lat.

Ponadto miasto przygotowuje inne projekty uruchamiające budownictwo komunalne w Kamiennej Górze.
☑️Powstanie nowe osiedle mieszkaniowe przy ul. Nadrzecznej. Na około hektarowej działce zaplanowano pięć budynków z ok. 150 mieszkaniami. Finansowanie ma zapewnić w dużej części BGK.
☑️Projektuje też dom z ok. 20 mieszkaniami przy alei Wojska Polskiego 25. Środki na budowę również pozyska z BGK.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group