Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3324
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Andrzejki z niespodzianką w Karczmie Do Syta

Piątek, 18 listopada 2011, 15:32
Aktualizacja: Czwartek, 24 listopada 2011, 11:37
Autor: red
Wałbrzych: Andrzejki z niespodzianką w Karczmie Do Syta
Fot. użyczone
Zapraszamy naszych Czytelników do wzięcia udziału w Zabawie Andrzejkowej, na którą zaprasza Karczma Do Syta.

Andrzejki są nazywane dniem Świętego Andrzeja Apostoła. Najhuczniej Andrzejki obchodzą Szkoci. Św. Andrzej jest patronem Szkocji. W naszym kraju w dniu św. Andrzeja wróżymy sobie przyszłość, zwłaszcza tę miłosną-matrymonialną. Właściwie nie jest jasne, dlaczego noc z 29/30 listopada uznano za najlepszą dla wróżb matrymonialnych. Niektórzy upatrują się
iż na wsi gdy rozpoczynała się jesień i było więcej odpoczynku, młodzi niepewni swojej przyszłości chcieli ją poznać.
Andrzejki znane jako Jędrzejki czy Jędrzejówki były czasem wróżb panien odnośnie ich stanu matrymonialnego. Święto to było traktowane poważnie. Wcześniej szło się do Kościoła i zmawiało modlitwę. Mimo tego Kościół nie akceptował Andrzejek ale w Polsce zakorzeniły się one na stałe i stały się nocą hucznych zabaw i wróżb.

Karczma Do Syta organizuje Zabawę Andrzejkową z elementami muzyki w stylu lat 70. Organizatorzy gwarantują nie tylko oprawę muzyczną, ale przede wszystkim, świetne menu. Będzie to zapewne niezapomniany wieczór.

Karczma Do Syta przygotowała dla osób, które zechcą wziąć udział w Zabawie Andrzejkowej, niespodziankę. Od piątku 18 listopada do wtorku 22 listopada na osoby, które wykupią bilety wstępu na Zabawę Andrzejkową w Karczmie Do Syta czekać będzie atrakcyjna niespodzianka przygotowana przez organizatorów.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 74/ 664-60-05 lub osobiście: Karczma Do Syta, ul. Dmowskiego 22. Ilość miejsc ograniczona, a więc należy się spieszyć.

Więcej informacji na stronie: www.karczmadosyta.pl

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group