Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4577
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Andrzejkowe preludium w “Marii”

Niedziela, 22 listopada 2009, 9:38
Aktualizacja: 9:42
Autor: Szela
Wałbrzych: Andrzejkowe preludium w “Marii”
Fot. Szela
Zawsze chętnie słuchane, sentymentalne przeboje słynnych Andrzejów: Zauchy, Rybińskiego i Dąbrowskiego przypomniał podczas recitalu w “Marii” świdnicki wokalista Tomasz Sochacki. Artyście towarzyszyli muzycy: Mateusz Puławski na gitarze i Grzegorz Wierzba na pianinie. Wszyscy trzej współpracują od kilku lat, specjalizując się w piosence poetyckiej oraz standardach jazzowych.

Tomasz Sochacki, choć sztukę śpiewu opanował już całkiem dobrze, nadal się kształci u znanych artystów i pedagogów, m.in. Grażyny Łobaszewskiej i Krystyny Prońko. Sam również jest nauczycielem śpiewu, najchętniej zajmuje się dziećmi i młodzieżą. Jego ulubione gatunki muzyczne, to soul i jazz, a także poezja śpiewana i piosenka literacka.
Towarzyszący mu podczas recitalu w Marii gitarzysta Mateusz Puławski, to przede wszystkim jazzman, ale też kompozytor. Jest członkiem kilku zespołów i projektów muzycznych, m.in. Gloria Janeczek&Mateusz Puławski Duo. Glorii Janeczek i Mateusza Puławskiego będzie można posłuchać w “Marii” na koncercie mikołajkowym 5 grudnia.

Drugi z muzyków, Grzegorz Wierzba, akompaniujący Tomaszowi Puławskiemu na pianinie, tak naprawdę jest gitarzystą, teoretykiem muzyki i kompozytorem. Od wielu lat pracuje w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci Uzdolnionych Artystycznie we Wrocławiu, jest także wykładowcą w Akademii Muzycznej.

Podczas recitalu w “Marii” muzycy przypomnieli znane i lubiane utwory; m.in. “Pogoda dla bogaczy”, “Nietutejszy”, “Bądź moim natchnieniem” czy “Byłaś serca biciem”.

Zapowiadająco dwie piosenki wykonała też Gloria Janeczek. Koncert zgromadził sporą widownię, na sali prawie wszystkie miejsca były zajęte.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group