Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2275
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Anioły Hospicjum przyznane po raz piąty

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 31 października 2017, 9:04
Aktualizacja: Środa, 1 listopada 2017, 10:25
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu po raz piąty przyznało Anioły Hospicjum. Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się 30 października w Sali Maksymiliana w Zamku Książ.

Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu pomaga potrzebującym już 23 lata. To działanie nie było by możliwe bez ludzi, którzy wspierają szeroko pojętą działalności tej placówki. Właśnie dlatego przed kilkoma laty postanowiono nagradzać tych, którzy w znaczny sposób pomagają i wspierają wałbrzyskie hospicjum.

Zanim wręczone zostały statuetki odbyła się krótka prezentacja poświęcona działalność hospicjum im. Jana Pawła II. W ubiegłym roku z pomocy wałbrzyskiej placówki korzystało 1018 pacjentów. Żeby poprawić warunki życia swoich podopiecznych hospicjum prowadzi wiele działań wraz ze swoimi pracownikami i wolontariuszami. Wielkie wsparcie udziela również Gmina Wałbrzych, która w poprzednim roku przeznaczyła 156 tys. zł na wsparcie placówki.

Po prezentacji wręczono Anioły Hospicjum. Statuetki przyznawane były za działalność w następujących grupach: szkoły, lekarze, biskupi i księża, gminy, firmy oraz osoby prywatne. Super Aniołami wyróżnieni zostali, Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej, państwo Krystyna i Mieczysław Świerczyńscy oraz Hurtownia budowlana SIRBUD Wałbrzych.
Uroczystą galę zwieńczył występ chóru "Gaudeo" z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 w Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 31-10-2017 10:16
156 tys na hospicjum a 300 tyś dla wyborczej i tvn wstyd i prezydent za to dostaje nagrodę
~Gosia 31-10-2017 11:14
Gratuluję wszystkim nagrodzonym. Oni pomagają godnie odejść z tego świata wszystkim ciężko chorym i wspierają także rodziny chorych. Jeszcze raz gratuluję i dziękuję!
~ 31-10-2017 13:03
Co to w ogóle za klasyfikacja "biskupi i księża" ? I dlaczego, skoro jest SZEŚĆ klasyfikacji, podaje się tylko zwycięzców z TRZECH? Jak zwykle ci mniej ważni (bo nie medialni) są pomijani.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group