Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3754
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Apartamentowiec w centrum

Niedziela, 30 maja 2021, 10:34
Autor: JAZ
Wałbrzych: Apartamentowiec w centrum
Fot. JAZ
Kiedyś w tym miejscu można było kupić niemalże wszystko. Popularny wśród mieszkańców Wałbrzycha i okolicznych miejscowości „Zielony Rynek” formalnie przestanie istnieć. Na placu, gdzie tętniło życie handlu, planowana jest budowa nowoczesnego apartamentowca.

Wszystko zaczęło się od sprzedaży w 2018 roku terenu przez poprzedniego właściciela PSS Społem Wałbrzych prywatnemu inwestorowi. Wtedy też powstał plan budowy pięciopiętrowego budynku mieszkalnego. Zakłada on budowę czterech pięter mieszkalnych i podziemnego parkingu. Uwzględniono również miejsca postojowe na zewnątrz budynku, który z założenia będzie posiadać również powierzchnię handlowo-usługową. Ze względu na charakter budynku, w każdej klatce schodowej zamontowana zostanie widna. Ciekawostką dla późniejszych lokatorów będzie również fakt, że na dachu ma zostać umiejscowiony ogród. Mieszkania będą wahać się swoim rozmiarem od 34 do nawet 130 m kw.

Zgodnie z koncepcją, budynek lub budynki, planuje się wyposażyć w instalacje oparte na odnawialnych źródłach energii, takich jak instalacja fotowoltaiczna na dachu zasilająca w dzień w energię elektryczną m.in. garaż podziemny, piwnice i inne pomieszczenia bez dostępu do światła dziennego. Poszczególne miejsca mają być wyposażone w instalację ładowania samochodów elektrycznych, instalację ogrzewania ciepłej wody użytkowej.

Obecnie plac przygotowywany jest pod rozpoczęcie prac.

Twoja reakcja na artykuł?

29
62%
Cieszy
6
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
9
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group