• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 20:38
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 4761
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Aperto bawi starszych i młodszych

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 17 kwietnia 2012, 18:11
Aktualizacja: 18:15
Autor: Sven
Fot. użyczone
„Świat w niezupełnie starym stylu” to tytuł koncertu, który dał w niedzielny wieczór młodzieżowy Zespół Wokalny „Aperto”. Po raz kolejny okazało się, że najbardziej lubimy te piosenki, które dobrze znamy.

Przez blisko dwie godziny młodzi wokaliści kierowani przez Paulinę Wójcik bawili publiczność, która wypełniła Salę Granatową Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze. Co ciekawe, dobrze bawili się nie tylko ci, którzy piosenki sprzed kilkudziesięciu lat dobrze pamiętają, ale także młodzież, która mogła wcześniej nie mieć o ich istnieniu najmniejszego pojęcia.

Trzeba przyznać, że zespół postawił sobie trudne zadanie wykonania utworów znakomitych mistrzów piosenki sprzed lat. Usłyszeliśmy, miedzy innymi: „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Adio pomidory”, „W czasie deszczu dzieci się nudzą” z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, „Tak mi źle” Czerwonych Gitar, „Tych lat nie odda nikt” Ireny Santor, „Baju baj” Anny Jantar czy Krystyny Prońko – „Psalm stojących w kolejce”. Nie zabrakło także muzyki filmowej – „Tylko wróć” z serialu „Wojna domowa” czy tematu przewodniego z „Nocy i dni”.
- To było niemałe wyzwanie dla zespołu - odkurzyć dawny repertuar i nadać mu nowy charakter nie zatracając przy tym, i nie ujmując utworom niczego z ich dawnej świetności. Godziny pracy i ciężkich prób zaowocowały sukcesem, przekonały nas o tym reakcje publiczności. Zyskaliśmy nowe doświadczenie, więcej pewności siebie, pokonaliśmy kolejny etap na drodze doskonalenia naszych umiejętności wokalnych i instrumentalnych. Został tylko niedosyt, że to co piękne szybko się kończy... – zakończyła z żalem w głosie założycielka i instruktorka Zespołu Wokalnego „Aperto”.

Zespół nie zamierza spocząć na laurach. Już w najbliższy weekend wyjeżdża do Strzegomia na trzydniowe warsztaty muzyczne. Zaraz potem rozpocznie pracę nad nowym repertuarem. Zespół ma już swoją stronę internetową i tam można uzyskać więcej informacji na temat jego działalności: www.aperto.aesir.pl

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Andy 18-04-2012 11:44
Zespół Aperto odstawił kawał dobrej roboty. Robiąc zdjęcia (wszystkie zostały wykorzystane w tym artykule) obserwowałem takze ludzi. Cała sala się "ruszała". Po każdej piosence były gromkie brawa, no i oczywiście BIS na zakończenie występu :-) . Pozdrawiam sympatyków zespołu Aperto. Andrzej Ł.
~ 18-04-2012 15:21
Super wyglądali i pięknie śpiewali! Gratulacje!
~xyz 18-04-2012 17:29
Było kilka piosenek udanych, ale zespół trochę nadal nieobyty ze sprzętem. Pamiętałem też, że jakoś więcej ich było i zupełnie inaczej brzmieli... Szkoda, że oni też przerzucili się z własnego akompaniamentu na gotowy... Oj, szkoda.
~ 18-04-2012 19:07
Wspaniały koncert, piękne aranżacje, szczególnie Psalm stojących w kolejce, gratuluje pomysłu! Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group