Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2498
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Aqua Zdrój w budowie

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 24 lipca 2010, 8:52
Aktualizacja: 18:26
Autor: Sven
Aqua Zdrój w budowie
Fot. Sławomir Pawlik
W piątkowe przedpołudnie odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Piotra Kruczkowskiego i Roberta Hadasia – prezesa spółki Aqua–Zdrój.

Spotkaliśmy się przy Ratuszowej w miejscu, gdzie jeszcze tydzień temu narzekaliśmy na fakt palenia wyciętych drzew. Dzisiaj na tym terenie pracuje ciężki sprzęt. Lada dzień mają powstać fundamenty pod halę widowiskowo – sportową, hotel i basen.

– Jak to często bywa przy pracach ziemnych, pojawiają się różne problemy. Na razie odkopaliśmy jedynie stare szambo – przyznał prezes i dodał - Centrum turystyczno-sportowe to nie tylko te trzy obiekty, ale także dwa boiska treningowe. Powstaną one do końca października tego roku. Został już wyłoniony wykonawca. Co prawda drugi złożył odwołanie. Jadę w tej sprawie do Krajowej Izby Odwoławczej. Nie zagraża to samej inwestycji. Umowę podpiszemy z jednym lub drugim wykonawcą – zakończył Robert Hadaś.

Mamy nadzieję, że Aqua Zdrój nie napotka już przeszkód, które spowodują opóźnienia, perturbacje i dodatkowe koszty. Przypomnijmy tylko, jak wiele dyskusji i kontrowersji wzbudziła konieczność powtórzenia przetargu na wyłonienie głównego wykonawcy.

Wszystkim, którzy lubią dokumentować to, co odchodzi, radzimy się pospieszyć. Poza budową boisk także łącznik między ulicami: Ratuszową i Piasta zostanie przesunięty w 2011 roku bliżej ulicy gen. Andersa. Dzięki temu cały kompleks będzie stanowił zwartą całość, ale w miejscu tym już nigdy nie będzie jak dawniej. Cały kompleks ma kosztować 82,5 miliona złotych.

Przy okazji dowiedzieliśmy się kilku szczegółów dotyczących stadionu, na którym mają grać nasi drugoligowcy. Trzeba przyznać, że prace trwają. Montowane są, wymagane przepisami, ogrodzenia. Sektory, rzędy i miejsca są ponumerowane, a „klatka” dla kibiców gości wygląda solidnie.

Zamontowanych jest trzy tysiące osiemset krzesełek, tylko na trybunie od strony Chełmca. Druga strona, poza sektorem dla kibiców gości i miejscami dla VIP-ów, będzie zamknięta. W przyszłym tygodniu mają zostać zamontowane kontenery spełniające funkcje zaplecza socjalnego dla zawodników i sędziów. Również w przyszłym tygodniu, policja oceni czy obiekt spełnia wymogi bezpieczeństwa. Zostaną utworzone trzy wejścia na stadion. Obecna brama będzie zamknięta. Całkowity koszt prac związanych z dostosowaniem stadionu do wymagań drugiej ligi wyniesie około trzystu tysięcy złotych.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group