Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3779
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Aranżujesz wnętrze jadalni, salonu lub sypialni? Pomyśl o dekoracjach okiennych!

Niedziela, 22 sierpnia 2021, 12:00
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Aranżujesz wnętrze jadalni, salonu lub sypialni? Pomyśl o dekoracjach okiennych!
Fot. użyczone
Projekt ma znaczenie, powie to każda osoba, która kiedykolwiek podejmowała się stworzenia czegokolwiek samodzielnie. Nie inaczej jest i w przypadku aranżacji domu, gdzie mnogość stylów nie ułatwia nam sprawy. Choć najpopularniejsze są zdecydowanie rozwiązania w stylu vintage, w stylach klasycznych oraz minimalistyczne trendy w nurcie nowoczesnym, to bogactwo inspiracji, widocznych w periodykach lub na blogach w sieci, potrafi zaskoczyć.

Niezależnie od stylu, postaw na perfekcyjne wykonanie rolet i firan okiennych

Z pozoru sugestia postawienia na produkty wysokiej jakości może wydawać się zbędna, przecież istnieją liczne sklepy z roletami i firanami o zróżnicowanej cenie, lecz takie podejście do sprawy jakości nie jest wcale pozbawione sensu. Różnica pomiędzy kotarą lub roletą rzymską, którą zakupiono w sklepie, a modelem uszytym na miarę, właśnie dla nas, w pracowni, jest bez wątpienia widoczna. Nie dotyczy to tylko ceny, tu akurat różnica jest najmniejsza, lecz przede wszystkim wykorzystanych tkanin oraz jakości wykończenia produktu, czyli samego szycia. Wystarczy, że spojrzycie na poniższe zdjęcie, przedstawiające dekoracje okienne firmy Małgorzata z Poznania, a uświadomicie sobie wspomnianą różnicę!

Decydując się na wykonanie dekoracji okiennych do salonu czy jadalni na wymiar, możemy wybrać i dokonać zakupu jednej z wielu wersji kolorystycznych tkaniny. Równie bogata jest też oferta materiałów pod względem technicznym, mamy niemnący się linen look na firanki, płótno przyciemniające dimout na zasłony lub nawet takie tkaniny, z których wykonamy kotarę akustyczną do sypialni lub hotelu.

Czy blogi internetowe i portale są dobrym miejscem na znalezienie inspiracji?

Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy w Internecie można znaleźć odpowiednie inspiracje na stworzenie niezapomnianych aranżacji. Wiele spośród portali internetowych jest tworzonych przez pasjonatów, lecz w równie licznych przypadkach zamieszczane tam materiały są niskiej jakości. Pod tym względem tradycyjne, papierowe magazyny o aranżacjach wnętrz mają zdecydowanie wyższy poziom merytoryczny, z drugiej jednak strony i w sieci są wartościowe adresy. Spójrzmy na tę przykładową stronę z realizacjami dekoracji na okna. Widoczne są tam firanki i roletki w każdym stylu, wspomnijmy tylko łatwy do odróżnienia styl rustykalny, elegancki klasyczny, postindustrialny loftowy czy wygodny skandynawski. Na niektórych zdjęciach można dostrzec nawet japońską zasłonę panelową, połączoną z elektrycznym karniszem sufitowym.

Oczywiście, samodzielne odtworzenie takiej inspiracji może być nieco kłopotliwe, czym innym jest bowiem spojrzenie na zdjęcia lub filmy z aranżacjami okien, a czym innym samodzielne ich dobranie. Szczególnie jeszcze, gdy dekorujemy nietypowe okno trapezowe lub skośne. Jednak i w tym przypadku możemy zainspirować się na przykład profesjonalnym blogiem wnętrzarskim. Każdy szanujący się blog wnętrzarski jest miejscem, gdzie nie tylko pokazano loftowe zasłony, minimalistyczne firany czy klasyczną roletę okienną, lecz także wyjaśniono, jakie tkaniny, barwy czy wykończenie będzie lepiej pasowało do salonu, a jakie do pokoju dziecinnego!

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group