Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5889
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Areszt dla 74–letniego wałbrzyszanina podejrzanego o pedofilie

Sobota, 6 maja 2017, 11:23
Aktualizacja: Niedziela, 7 maja 2017, 10:25
Autor: red
Wałbrzych: Areszt dla 74–letniego wałbrzyszanina podejrzanego o pedofilie
Fot. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy
Prokuratura Rejonowa w Kłodzku prowadzi śledztwo przeciwko 74–letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha, który w okresie od stycznia do kwietnia 2017 roku, w Nowej Rudzie dotykał w miejsca intymne dwie dziewczynki w wieku 8 i 12 lat.

74-letni Kazimierz G. korzystając z gościnności rodziców małoletnich pokrzywdzonych zamieszkiwał z nimi przez kilka miesięcy w Nowej Rudzie. W tym czasie podejrzany miał wielokrotnie dotykać ośmiolatkę i dwunastolatkę w miejsca intymne. Podejrzany miał grozić dzieciom, że jak o tym komuś powiedzą, to zostaną oddane do domu dziecka.

23 kwietnia 2017 roku Kazimierz G. został zatrzymany. Usłyszał zarzuty dotyczące doprowadzenia małoletnich poniżej 15 roku życia do poddania się innym czynnościom seksualnym oraz wpływania groźbą na zeznania świadków. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Kazimierz G. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu w zakresie doprowadzania małoletnich do poddania się innym czynnością seksualnym. Nie przyznał się do grożenia dziewczynkom.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Kłodzku 25 kwietnia 2017 roku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Kazimierz G. był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie, w tym dwa razy za tak zwane przestępstwa pedofilskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group