Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2413
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Art Square" na Nowym Mieście

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 31 stycznia 2018, 6:46
Autor: red
Fot. red
Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA pozyskała środki finansowe w VIII edycji Funduszu Toyoty "Dobre pomysły zmieniają nasz świat", w kwocie 17.000,– na projekt „Art Square”.

Projekt "Art Square" WGS BWA m.in. dzięki dotacji z Fundacji Toyoty i Gminy Wałbrzych oraz zaangażowaniu merytorycznym partnerów, m.in. Stowarzyszeniu na rzecz Działań Artystycznych i Społecznych O!Kultura powstanie w dzielnicy Nowe Miasto.

Działania WGS BWA, które planowane są do Art Skwerów, związane są bezpośrednio ze statutem Galerii i głównie bieżącą działalnością wystawienniczą, ale nie tylko. W dzisiejszych czasach wprost narzuca się konieczność wychodzenia z działalnością edukacyjną poza siedzibę instytucji, by zwrócić uwagę i zachęcić do oglądania artystycznych realizacji eksponowanych w profesjonalnych wnętrzach galerii. Stąd potrzeba zorganizowania łatwego dostępu do odpowiednio wyposażonego miejsca. Da to możliwość włączenia twórców w bezpośrednich działaniach artystycznych w aktywizację odbiorcy w różnym wieku.

Planujemy prowadzić plenerowe działania artystyczne i edukacyjne, m.in. zajęcia z projektowania plakatu, przybliżyć twórczość ceramiczną - wciąż znakomicie obecną w środowisku wałbrzyskich artystów, malarstwo sztalugowe, akwarelę czy rysunek, wszystkie zakończone ekspozycją. Istniejący ciąg komunikacyjny w pobliżu Art Skwerów zapewni dużą oglądalność i dostępność dla odbiorcy często zupełnie nie korzystającego z profesjonalnych miejsc prezentacji sztuki.

Prace przygotowawcze będą trwały od lutego do maja, natomiast otwarcie odbędzie się w połączeniu z Międzynarodowym Dniem Dziecka - 1 czerwca br. Podczas otwarcia planujemy m.in. działania z artystą ceramikiem Łukaszem Karkoszką, promocję rocznicy uzyskania Niepodległości i szykujących się obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, plenerową wystawę zaprojektowana i przygotowaną przez uczniów ILO oraz koncert kameralny muzyków Filharmonii Sudeckiej. Chcemy przez tą różnorodność pokazać do czego taki właśnie Skwer będzie nam i wszystkim mieszkańcom służył.

Partnerzy finansowi: Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o., Gmina Wałbrzych
Główni partnerzy merytoryczni: Zespół Szkół nr 5, Stowarzyszenie na Rzecz Działań Artystycznych i Społecznych „O!Kultura”, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna „Biblioteka pod Atlantami, wałbrzyskie szkoły

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Ja 31-01-2018 10:17
Super inicjatywa
~emk 1-02-2018 8:06
Brzmi fajnie :) Ciekawe, w którym miejscu na Nowym Mieście.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group