Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2767
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artur Andrus wystąpi w wałbrzyskiej Filharmonii

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 25 kwietnia 2014, 12:45
Aktualizacja: 23:16
Autor: red
Fot. organizatorzy
Zapraszamy w najbliższą niedzielę 27 kwietnia na godzinę 18.00 do wałbrzyskiej Filharmonii Sudeckiej na recital kabaretowy promujący album „Myśliwiecka” Artura Andrusa.

Artur Andrus to artysta multimedialny. Na co dzień redaktor trójkowej „Powtórki z rozrywki", znany i lubiany konferansjer różnych spotkań kabaretowych, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator „Szkła kontaktowego", a także laureat konkursu „Mistrz Mowy Polskiej".

Myśliwiecka to nazwa ulicy w Warszawie, przy której znajduje się radiowa „Trójka”i tytuł płyty, na której Artur Andrus śpiewa swoje piosenki. Głównie kabaretowe, pisane do programów telewizyjnych i na potrzeby występów estradowych. Są wśród nich zarówno takie, które są już znane („Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie”, „Cieszyńska”), jak i takie, które znane dopiero będą (pieśń „Dam ci ptaszka” wykonywana przez Chór Męski im. Franka Szwajcarskiego, czy punkowo - skinowa „Glanki i pacyfki”).

W koncercie promującym album „Myśliwiecka” znajdą się nie tylko utwory z płyty, ale również anegdoty, komentarze i wiersze napisane ze swoistą finezją i szczyptą pobłażliwej ironii - oczywiście jak najpiękniejszą polszczyzną.

Artyście towarzyszy czterech muzyków:
Wojciech Stec - fortepian
Łukasz Poprawski - saksofon
Łukasz Borowiecki – kontrabas
Paweł Żejmo – perkusja.

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group