• Czwartek, 5 grudnia 2019
  • Godz. 18:01
  • Imieniny: Krystyny, Sabiny, Saby, Edyty
  • Czytających: 6194
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Artykuł Gazety Wyborczej kompromitujący Wałbrzych i jego mieszkańców

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 8 lutego 2011, 15:15
Aktualizacja: 15:17
Autor: PAW
Mieszkańcy Wałbrzycha są ostatnio nader często przedstawiani przez ogólnopolskie media w złym świetle
Fot. red
„Radni dostali zaproszenie do ratusza na kawę. Gospodyni domowa i technik weterynarii zostali członkami zarządu powiatu. Dwie radne, które mają prywatne linie autobusowe, dostały obietnicę interesów na mieniu gminy. Piątego radnego przekupili tym, że jego żonie dali robotę w biurze rady powiatu. Tak się to robi w Wałbrzychu!” To wstęp do artykuły zatytułowanego „Wałbrzych: w dzień wypłaty miasto tańczy”, autorstwa Jacka Harłukowicza.

To kolejny artykuł Gazety Wyborczej, w której klasa polityczna Wałbrzycha jest pokazana z najgorszej strony. Jacek Harłukowicz cytuje w nim mieszkańców Wałbrzycha, którzy narzekają na swój ciężki los i skarżą się na nieuczciwych polityków.

„- Kiedyś to tu się żyło - rozmarza się pan Roman, do którego taksówki wsiadam, tym razem sprawdziwszy wcześniej cennik. Pan Roman był kiedyś górnikiem, pod ziemią przepracował 16 lat. - W dzień wypłaty tańczyło całe miasto. Górnik najpierw szedł do domu, potem z żoną na zakupy, a wieczorem na dancing. A teraz? Brud, smród, ubóstwo.” pisze Jacek Harłukowicz.

Autor artykułu w bardzo wyrazisty sposób opisuje dzielnicę Sobięcin: „Tu bieda wydziera się na cały głos: obskurne podwórka, cuchnące moczem i kałem bramy, okna i witryny sklepów zabite deskami, puste ulice. Jak zjawy z innej planety wyglądają pojedynczy ludzie wlokący worki.”

W kolejnych akapitach Harłukowicz przypomina o mało chwalebnej historii kupczenia głosami w naszym mieście: „Tradycja kupowania wyborów w Wałbrzychu sięga 1998 r. W 2002 r. handlowano już na potęgę. W 2003 r. - gdy połączono w jeden powiaty ziemski i grodzki i trzeba było zrobić wybory od nowa - po głosowaniu rzekomo pijane chodziły całe dzielnice, za głosy płacono bowiem tanimi winami. Wybory trzeba było powtórzyć.”

Ostatnie wybory samorządowe w Wałbrzychu też zakończyły się wielkim skandalem. Niemal wszystkie komitety wyborcze zarzucały sobie nawzajem kupowanie głosów i prowadzenie nieuczciwej kampanii. I tu najczęściej przewija się nazwisko Stefanosa Ewangielu: „Ewangielu w życiu jadał chleb z niejednego pieca - był i kierowcą, i górnikiem, a nawet zaopatrzeniowcem w szpitalu ginekologicznym. Ale to było w starym życiu. Nowe zaczęło się, gdy zajął się polityką i został prezesem Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji. Dziś zarabia 160 tys. zł rocznie.” pisze Gazeta Wyborcza.

Longin Rosiak specjalnie dla Wyborczej komentuje fakt zaistnienia Ewangielu w polityce: „ - Znaleźli mu posadę przewodniczącego zarządu Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji. Jedyny stołek, na którym mogli go posadzić, bo facet nawet matury nie ma. A odpowiada za projekt ISPA wart 60 mln zł!”

Sam Ewangielu tak komentuje słowa Rosiaka: „ - Odszedłem od Rosiaka, bo nie mogłem już znieść jego cynizmu. Po wyborach w 2002 r. zadbał o stanowisko wiceprezydenta dla siebie i stołek przewodniczącej rady dla swojej żony Alicji. Matury rzeczywiście nie mam, ale tak się ułożyło życie. Trudno.”

Jacek Harłukowicz kontynuuje swoja wyliczankę, kto z kim w Wałbrzychu jest powiązany i kto ma komu coś do zawdzięczenia. Padają przy tym nazwiska lokalnych polityków z pierwszych stron gazet: Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej, Katarzyny Mrzygłockiej, Danieli Sprytuli, Renaty Wierzbickiej, Krystyny Olanin, Artura Torbusa czy Ryszarda Nowaka.

Gazeta Wyborcza w tym miejscu wylicza kolejne stanowiska zajmowane przez prominentnych polityków wałbrzyskiej PO. „W Wałbrzyskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, spółce-córce WZWiK, prezesem jest Piotr Głąb, a jego zastępcą Tomasz Senyk. Obaj to radni powiatowi PO. Platformowego zaciągu w WPWiK dopełniają Adam Urlik, członek rady nadzorczej, i Stanisław Sznajder, zastępca dyrektora ds. eksploatacji.”

Podobnie rzecz ma się w Przedsiębiorstwie Zamek Książ, Miejskim Zarządzie Budynków, czy w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji.

Artykuł Jacka Harłukowicza oceniam dość sceptycznie. Nie sposób nie zgodzić się z niektórymi tezami stawianymi przez autora, ale część historii jest, delikatnie mówiąc, lekko ubarwiona.

Faktycznie w Wałbrzychu bieda i ubóstwo w niektórych dzielnicach są widoczne gołym okiem, ale w innych miastach też są podobne dzielnice. Niemniej zauważalna jest pewna tendencja, polegająca na tym, że ogólnopolskie media upatrzyły sobie ostatnio szczególnie Wałbrzych jako miasto brudu, biedy i korupcji. O ile do poziomu wałbrzyskiej klasy politycznej można mieć wiele zastrzeżeń, o tyle nie wszystkich mieszkańców Wałbrzycha można wrzucać do jednego worka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (84) Dodaj komentarz

~jaaa 8-02-2011 15:36
sama prawda o Walbrzychu!!! nic dodac nic ujac
~Froncek 8-02-2011 15:38
Zwykli mieszkańcy nie mają się doprawdy czego wstydzić. Zwykli, bo ci nie oddali swych głosow na wałbrzyską PO. Oddali, ci którzy nie dostrzegają postępujacej degradacji miasta i oburzają się po takich artykułach. Co do wykształcenia macho, od rurek i wody w nich płynącej- skandal.
~ 8-02-2011 15:39
A Piękny Lolo, co taki uczciwy ?Sam dawał tanie wina pijakom za głosy na Westerplatte. A życiorys ma taki czysty.Przekręt.Jakim był starostą. Jak srasz Lolku we własne gniazdo, tak będziesz tym gównem śmierdział.
~ 8-02-2011 15:44
To Lubiszenki srają we własne gniazda, a sami mają brudne łapy.
~Marcin 8-02-2011 15:45
Nic dodać nic ująć, sama prawda.
Maku 8-02-2011 15:58
Zapytaj ile WWS płaci redaktorowi z Wyborczej. Pan Rosiak taki święty. Taki nienaganny. Farsa!
~gogul45 8-02-2011 16:05
W walbrzyskiej polityce nadal obowiazuje haslo " Nie matura lecz chec szczera zrobi z ciebie oficera ".
~1414 8-02-2011 16:15
Prawda w oczy kole wałbrzyski pseudodziennikarzu? Miasto opanowane przez mafie polityczna, nic sie nie zmieniło od 89r., Tak jak wtedy rzadzili aparatczycy z PZPR, tak teraz to robią ci z PO....pod reke ze skundlonym SLD...Zasada MIERNY, BIERNY ALE WIERNY nadal w użyciu....
~hmmm 8-02-2011 16:23
tak tak Maku, teraz to i prasa ogolnoposlka jest winna... idz sladami kaczora... powiedz, ze to sa niemieckojezyczne media. O tak! Przeciez caly stek klamstw napisali. Nie chodzi o to, ze lolo tez ma za uszami. Problemem jest stan aktualny naszego miasta. A nie czy lolo czy ktos to wiekszy przekret.
~hmmm 8-02-2011 16:25
a mlodzi wyksztalceni ludzie wyjezdzaja z Wałbrzycha, bo dostac dobre stanowisko nie ma szans. juz zajete przez ludzi bez matury, wiernych partii. Mlodym zostaje linka produkcyjna na strefie. I mozesz pisac co chcesz Maku, ale to sa fakty.
~hmmm 8-02-2011 16:26
tak wygladaja prawdziwe walbrzyskie realia. tzw przejrzysty Walbrzych. Wiadomo, kto gdzie bedzie prezesem na kilka tygodni przed. Przejrzystosc!!
~Prawda??? 8-02-2011 16:50
Cała Prawda czy g...o prawda? Też mieszkam w Wałbrzychu. Tu żyję i pracuję . Nie należę do żadnej partii i żadnej nie popieram. Wałbrzych to nie skorumpowani politycy . Oni są najbardziej widoczni, to fakt, ale przeminą a my i Wałbrzych zostaniemy. Dłużej klasztora niż przeora. Dlatego zgadzam się z autorem. Jest moda na epatowanie wałbrzyską korupcją , biedą , bezrobociem . A obok toczy się normalne życie.
~ona77 8-02-2011 16:55
Szarą,smutną rzeczywistość obnażyła gazeta - wszystko jak na dłoni podane ale jest powiedzenie "Pluj świni w twarz,a ona powie,że deszcz pada" ....
~realista-pragmatyk 8-02-2011 16:57
Wałbrzych , jego sytuacja polityczno-społeczno-gospodarcza jest wypadkową zbiorowej świadomości Wałbrzyszan głosujących lub siedzących w domach w wyborach swoich władz !!! Jakie społeczeństwo w swojej masie tacy reprezentujący to społeczeństwo politycy !!! A Ty Maku możesz se filozofować ile wlezie a prawda jest jw. Ciemna, zacofana lokalna społeczność = w polityce korupcja, złodziejstwo, szubrawstwo, sitwy itp. itd. jakby był powszechny dostęp do broni, to nawet mafia, którą od sitwy różni właśnie to, że ta pierwsza jest już sitwą uzbrojoną... Wina, przyczyna w przeciętnym szarym Wałbrzyszaninie, który nie potrafi korzystać z narzędzi demokracji... Dziękuję opatrzności, że od trzech lat mieszkam w Świebodzicach a na tę stronę zaglądam, po to aby upewnić się w słuszności swojej decyzji o wyprowadzce z Wałbrzycha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 8-02-2011 17:30
Sama prawda i tylko prawda, szczególnie o układzie POlitycznym.
~~Prawda? 8-02-2011 17:50
Bo w Świebodzicach mieszkają sami światli,wybitni,nowocześni etc.ludzie , tacy sami jak realsta-pragmatyk.
~wiola 8-02-2011 17:59
autorze , proszę odwalić się od sobięcina. Po kilku dekadach naprawili ul.Kosteckiego.Jestem zachwycona tym wyczynem,to prawdziwa promocja naszego miasta. Proszę , naprawcie jeszcze 1-go Maja. Błagam. Bo jak nie,to w referendum 3 x TAK
~Jojo 8-02-2011 18:15
Czy ten taksówkarz Roman to nie jest TEN Roman? Też ma epizod "taxi drivera" :D A tak na serio, obrzydliwy artykuł, napisany w obrzydliwy sposób i nastawiony na tanią sensację. Jest w nim i prawda, ale i wodzy fantazji autorowi się nie udało powściągnąć...prrr redaktorzyno. I ta linijka Pana Romana...szkoda, że nie wozi kątomierza i ekierki, już w to wierzymy.
~wałbrzyszanin z wyboru :) 8-02-2011 18:19
To chyba nie autor, a wszystko wiedzący gosciu z Wyborczej przyczepił się do Sobięcina :/ A tak poza tym ... wstyd mi przede wszystkim za mieszkańców Wałbrzycha ! Jak można mówić obcym jak to jest brzydko, brudno i ogólnie do d.... ? Nie pochodzę z Wałbrzycha ... ba ! nawet z jego okolic a stoję za tym miastem murem, bo wierzę, że można zrobic w nim coś fajnego. Znajomym z moich stron opowiadam o tym, co w Wałbrzychu jest na plus, nigdy odwrotnie. Oczywiście, że niektóre dzielnice nijak się mają do pięknych pejzaży, widac gołym okiem ! Ale po co to tak podkreslać ? Tylko Wałbrzych tak ma ? Tylko w Wałbrzychu mieszkają biedni i zaniedbani ? Tylko w Wałbrzychu afery ??? Ludzie ! zamiast gadac na prawo i lewo jak to Wam źle, zróbcie coś aby było lepiej !
~precel 8-02-2011 18:24
Bardzo dobry artykuł. Brawo dla autora!!! To wszystko prawda!!!
~sadi 8-02-2011 18:36
Po pierwsze mieszkańcy powinni zacząć od siebie. Zacząć szanować to, co mimo wszystko powstaje w Wałbrzychu, a nie tylko narzekać. Może na początek mniej śmiecić...
~mist 8-02-2011 18:48
Trzeba by zapytać taksiarzy czy zamykają auta przejeżdżając przez Sobiecin. Myślę ze na wizerunek Wałbrzycha tak samo pracujemy MY zwykli mieszkańcy oraz ONI rządzący. Władze nie za mocno się przykładają do poprawy standardu miasta, a mieszkańcy wiele razy pokazują,że nie nadają się do życia w społeczeństwie. taki sobie pat.
~alicee 8-02-2011 19:06
jesli chodzi o "ludzi trzymajacych władzę" i ich poziom to faktycznie reporter ma rację. A wizerunek Wałbrzycha jest jaki jest możemy liczyc tylko na to ze kiedys sie to zmieni i sami dołozyć do tego swoja inicjatywę.
~edek-dumny z Walbrzycha 8-02-2011 19:10
Wałbrzych sam sobie winny. po co było się pchać do ogólnopolskiej tv, robić zadymy i płakać do kamer. Tak się kończy niestety, a pismaki z Wyborczej tez muszą jakoś zarabiać na chleb. Szkoda tylko, ze takim podłym sposobem.... Pozdro dla wszystkich, którzy nie wstydzą się swego miasta i nie udają ważniaków!
~MMM 8-02-2011 19:11
Sobiecin jaki jest każdy widzi, ciekawe tylko, że Pan dziennikarz widzi tylko to...
~ 8-02-2011 19:19
ja wolę czytać takie artykuły w gazecie chociaż nie do końca są prawdziwe niż sponsorowane gryzmoły na wałbrzyskich portalach np. jaką my to mamy czystą wodę w mieście (zbliża się referendu to się oczy narodowi mydli) w naszym mieście niedługo dojdzie chyba do jakiejś rewolty bo kiedyś musi się skończyć ogłupianie naradu. I żeby było sprawiedliwie wszystkich naszych polityków (albo przynajmneij większość) można wrzucic do jedego wora. Karierowicze, bez wiedzy. Jedna wielka banda znajomków !!
~ 8-02-2011 20:35
Realisto-pragmatyku może i mieszkasz w Świebodzicach, ale widać ześ Wałbrzyszanin! Tfu !
~kocio 8-02-2011 20:37
wczoraj pytam pana co sprzšta na ul.dr.Oczki dlaczego nie zbiera wszystkich papierów a on odpowiada że to nie jego teren a dziœ te papiery po wichurze sš juz na jego terenie.To samo jest na Piaskowej robi się nowe chodniki ale tumany ze spółdzielni robiš 30 cm wysokie kraweżniki,przepisy zUE ich nie dotyczš brak zjazdów dla niepełnosprawnych,inwalidów my mieszkańcy za to płacimy takich przykładów jest fullll
~walbrzych 8-02-2011 21:04
w czwartek 10 lutego o 12 manifestacja pod ratuszem nie zapomnijcie
~. 8-02-2011 21:05
Sobięcin: „Tu bieda wydziera się na cały głos.;;;;;;; . Bez przesady, biedaszyby hulają.
~ 8-02-2011 21:53
Jaka "klasa polityczna"??? A cóż to za zdjęcia. Pokażcie te, które pasują do artykułu. Cała prawda. A Kruczesko co zrobił dla promocji miasta? Smycze czy kubki?
~wstydzę się 8-02-2011 23:03
Mam wpisane w dowodzie miejsce urodzenia Wałbrzych . Nie wiecie czy nie można tego jakoś zmienić tak jak np. nazwisko ? Jak się ktoś pyta skąd jestem to mówię, że z Wrocławia. Po cholera mają na mnie patrzeć jak na Ludwiczuka czy Szelemeja.
~M 8-02-2011 23:12
Ręka reke myje każdy udaje świętego ...politycy powinni dobrze się nad sobą zastanowić , nad własnym sumieniem i moralnością.
~do Tfu z 20.35 9-02-2011 1:21
Całej prawdy nie zaplujesz... zabraknie Ci śliny... Uderzyłem w stół pisząc o takich jak Ty Wałbrzyszanach ... i nożyce... czyli Ty się odezwały(eś). Potwierdzasz o czym piszę, bo plujesz z zawiści i poczucia niemocy... i tyle potrafisz... a no i pisać - jako tako się nauczyłeś... Żyj dalej w tym piekiełku a jak ktoś Ci powie, że siedzisz w szambie "po uszy", to nadal krzycz, iż to Twoje szambo oraz to, co w nim jest i innym wara od tego bo Ty uważasz, że ono pachnie... Wszak piękno jest sprawą gustu (de gustibus et non disputandum est).
~Jarosz 9-02-2011 1:45
Redaktorzy lokalnej Wybiórczej siedzą w kieszenie Dutkiewicza. Tego co trzyma na smyczy swego pieska Wilda. Od lat okradają region z kasy. Samemu Wałbrzychowi sprzątnęli z przed nosa 500 mln w ciągu 8 lat. Dotacji unijnych, inwestycji drogowych i strukturalnych. Większość kiedy w Urzędzie Marszałkowskim rządził Łoś z Wildem. Za to można wybudować 6 Aqua Zdrojów i jeszcze by zostało.
~A 9-02-2011 6:36
Jestem młoda wykształcona i dumna że mieszkam w Wałbrzychu. Jak się nie chciało uczyć to teraz się marudzi że nie ma sie pieniędzy.
~hmmm 9-02-2011 8:13
Jestem dumnym Walbrzyszaninem i wcurwia mnie to, ze tacy korupcyjni nieudacznicy rzadza tym miastem. Cwaniaczki lokalni, ktorzy od wielu lat daja sie okradac tym z Wroclawia jak i z Warszawy. Gdzie obwodnica? Gdzie ten Walbrzych, ktory razem niby zmieniamy. Ptfuuu. Ja jestem dumny z Wałbrzycha, ale nie z pseudoelit rzadzacych. Troche wam sie pojecia niektorym myla. Jakie to elity? Wystarczy powiedziec, ze Krukoszenko to pracownik kotlowni, a prezes wodociagow Ewangielu to czlowiek bez matury. Gdzie konkursy na stanowiska dla mlodych wyksztalconych ludzi? Nie ma wyjezdzaja, bo te najlepsze stolki to dla kolesiostwa partyjnego. Ale Krukoszenko wyjdzie i wyda oswiadczenie, ze oni maja wyzsze standardy i zasady, ktore u nich obowiazuja... ptfuuu.
~hmmm 9-02-2011 9:03
jak sie uda zaoszczedzic na drogach 200 mln to zrobia nam obwodnice. Kolejna sciema. Teraz podobno maja strat 16 mld, a oni chca oszczednosci zrobic. http://biznes.onet.pl/drogowe-oszczednosci-poszukiwane,18496,4168889,1,prasa-detal Krukoszenko i rzad znow nas w konia zrobil. Tzn mnie nie, ja juz mu nie wierze w nic. Oszukal 13 tys mieszkancow W-cha, ktorzy na niego zaglosowali, albo dali sie kupic. I jak sie z tym czujecie klakiery?
~Jacek Harłukowicz 9-02-2011 9:10
Witam serdecznie Dziękuję za zainteresowanie moim tekstem. Jedna uwaga: nigdzie i nigdy nie twierdziłem, że to mieszkańcy Wałbrzycha są źli, że to oni ponoszą winę za to jak wygląda ich miasto. Opisywałem miasto i jego włądze z perspektywy kogoś, kto praktycznie nic o nim nie wie (ostatni raz byłem tutaj kilkanaście lat temu). Nie było moim zamiarem oczernianie kogokolwiek, psucie wizerunku miasta, szkodzenie. Wiele osób wypomina mi fragment tekstu z taksówkarzem, który prosił o zamknięcie drzwi na Sobięcinie i miał przy sobie linijkę. Przykro mi, ale tak własnie było: na Sobięcinie taksówkarza z taką właśnie prośbą się do mnie zwrócił tłumaczącm, że miał taki przypadek, a na ul. Świdnickiej naprawdę pokazywał mi te dziury mierząc je, no może nie klasyczną linijką, ale miarką. A co do zarzutu stronniczości w doborze bohaterów tekstu: polecam całą jego wersję dostępną w portalu wyborcza.pl. Tam znajdziecie Państwo zarówno historię zarzutów wobec p. Ewangielu, jak długą historię p. Rosiaka. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Wałbrzych. To jeszcze może być piękne miasto! JH
~gosia 9-02-2011 9:19
Uważam, że takie artykuły powinny się ukazywać w prasie krajowej. Trzeba nagłośnić nieudolność i "nicnierobienie" naszych władz. Może to spowoduje,że zacznie się coś pozytywnego dziać. Zamiatanie pod dywan i bronienie nieudolnych (za wszelką cenę trzymających się stołków) "wybrańców" nic nie da. Nie ma się co obrażać - niestety tak nas widzą inni i my wszyscy powinniśmy to zauważyć.
pusty_smiech 9-02-2011 9:19
w tekście nie ma ani jednego kłamstwa, więc nie rozumiem oburzenia. gość pisze o smutnej i przygnębiającej wałbrzyskiej rzeczywistości, o której wszyscy doskonale wiedzą. pisanie bzdur o oczernianiu Wałbrzycha jest zaklinaniem rzeczywistości. pisanie o 'artykule sponsorowanym' pachnie mi pisem na odległość - idąc tym tropem każda niepochlebna opinia względem obecnej władzy jest 'celowo wymierzonym ciosem poniżej pasa w witalną siłę obecnej koalicji'... tak trzymać Pani Jacku!
~mario 9-02-2011 10:08
A zadał ktoś sobie tyle trudu żeby przeczytać pełną wersję artykułu....czy większość komentujących polega na ocenie i przytoczonych fragmentach przez Pana "redaktora". Otóż ten lokalny "redaktor", zarzuca innemu "redaktorowi" stronniczość i brak obiektywizmu. Który z tych redaktorów jest bardziej stronniczy i ślepy pozostawiam bez komentarza. W pełnej wersji artykułu są pokazane pewne zachowania mieszkańców, to że nie dbają nawet o swoje podwórka- PRAWDA, to że dają się wodzić obecnej władzy (już któryś rok z rzędu) za nos - PRAWDA, to że nie korzystają ze swoich praw obywatelskich (udział w głosowaniach, wyborach)- PRAWDA, to że są w stanie sprzedać swoje prawa wyborcze (wynika to z ich krótkowzroczności lub sytuacji materialnej)- PRAWDA, to że w spółkach gminnych zasiadają (z klucza) radni, którzy kontrolują te spółki - PRAWDA, to że chociaż spółki te przynosiłyby milionowe straty to i tak Rada Nadzorcza zaakceptuje sprawozdanie- PRAWDA. Więc co tak na prawdę jest oburzającego w tym artykule? Już był jeden apel Pana P. z NWW i Pani Aldony Ź-B, którzy zgodnie twierdzą, że jest wspaniale. Pierwszym działaniem pozwalającym na rozwiązanie problemu, jest jego dostrzeżenie.
Maku 9-02-2011 10:28
Masz rację @śmiechu. Smutna rzeczywistość pokazana jest tu jak najbardziej. Tyle, że wiele spraw autor przemilczał lub opisał w sposób marginalny. Rozumiem, że objętość strony powoduje pewne ograniczenia. Uważam jednak, że pisząc o całości wydarzeń w Wałbrzychu nie można pobieżnie lub wybiórczo (jak kto woli) pisać o jednych, a rozpisywać się o drugich. Prasa powinna ukazywać wszystkie aspekty przedmiotowej sprawy rzetelnie i obiektywnie pozostawiając czytelnikowi ocenę całości tejże. Trudno doszukiwać się w kolejnej już dziennikarskiej publikacji początku i osób, które są współwinne temu, co mamy wątpliwą przyjemność oglądać w Wałbrzychu. Nie bronię PO i Kruczkowskiego jak próbują sugerować pewni komentujący. Sami „robią w swoje papiery”. Chodzi mi o całą prawdę, a tej jak na lekarstwo. Zamierzone lub nie ganienie jednych i omijanie drugich nie ma nic wspólnego rzetelnością. Przynosi to szkody Nam jako społeczeństwu jak i Wałbrzychowi jako miastu. A miasto to piękniejsze może być. Wystarczy chcieć!
~Igła do ~mario 9-02-2011 10:29
Chyba inne teksty czytaliśmy! Gdzie Ty widzisz ,że lokalny "redaktor",jak grzecznie określasz autora tekstu ,zarzuca Panu Harłukowiczowi stronniczość i brak obiektywizmu??Wręcz przeciwnie , przytacza fragmenty artykułu , których nie podważa.Stwierdza jedynie , ze artykuł powstał na fali obecnej tendencji , że szuka się wyłącznie negatywnych przykładów , żeby skompromitować przeciwnika.Nazywa tekst "kompromitującym" a nie oburzającym.Logika się kłania,panieMario.
~do hmmm 9-02-2011 10:41
Powinieneś wystartować w wyborach na prezydenta tego miasta i wygrać w cuglach. Zawiązać koalicję z WWSem i naprawiać całe to zło, które na tym forum obnażasz. Tylko na początek to powinieneś wiedzieć, że w pierwszej kolejności powoływał byś nowych prezesów spółek miejskich, żeby koledzy z nowej świetlanej koalicji mogli spłacić długi wyborcze zaciągnięte u wałbrzyskiej mafii. Następnie, koledzy z koalicji "poprosili" by Cię abyś wypie..... z pracy wszystkich tych co mieli czelność kiedyś źle zachować się w stosunku do Wściekłego Lolo i jego ekipy. Następnie dostałbyś długą listę, kogo na ich miejsca pozatrudniać i za ile, no i lista rzeczy, z którymi przyjdą w niedługim czasie do Ciebie koledzy kolegów, którzy w naszym mieście prowadzą swoje "biznesy". To co przeczytaliśmy w tym artykule o sposobie uprawiania polityki przez lokalnych "mężów stanu" to poniekąd prawda. Trzeba czasu i bardziej rozwinietej demokracji żeby mieszkańcy bardziej świadomie wybierali swoich przedstawicieli, przecież ci którzy teraz są nie przylecieli z Marsa.
~ 9-02-2011 10:42
Prawda w oczy kole. Wałbrzych jest dnem dzięki Platformie i SLDowni. Wyborcy tych formacji powinni być zadowoleni, przecież wiedzieli kogo wybierają, więc teraz wara od narzekań.
pusty_smiech 9-02-2011 11:08
@Maku. nie możemy mówić co prasa powinna a czego nie jeśli artykuły opierają się na faktach. ten sam fakt inaczej opisze 'Krytyka Polityczna' a inaczej 'Fronda'. Od nas zależy, co wybierzemy. możemy ewentualnie nie zgadzać się z tezami, jeśli takie są, zawartymi w artykule, ale faktów podważać nie możemy. Faktów mówiących, że Wałbrzych jest rozwijającym się miastem jest mało, faktów mówiących że Wałbrzych ma gigantyczne wewnętrzne kłopoty jest sporo. Sądzę, ze w głębi duszy wiesz, że jedyną metodą wyprowadzenia Wałbrzychu z kryzysu jest amputacyjna zmiana obecny elit rządzących, ale wiem też, że w obecnej sytuacji nie możesz tego przyznać. Ostatnie wybory kolejny raz przedłużyły o 4 lata początek uzdrawiania Wałbrzycha, 80% użytkowników tego portalu zdaje sobie z tego sprawę. Trudno jednak, 'los się musi odmienić', cytując Kazika:)
~hmmm 9-02-2011 12:25
z tego co wiem to Lubinski mowil tylko o jednym stolku. Wiceprezydenta dla szefowej kampani A.R. Reszta stolkow a przedwszystkim w spolkach miejskich mala byc rozdana w drodze konkursow. Moze to komus umknelo. Mi nie. I gdyby tak nie bylo, bylbym pierwszy, ktory skrytykowalby inne niz zapowiedziane posuniecia. Zgadzam sie co do twierdzen pustego_smiecha. Nie mozna usprawidliwiac nieudolnosci wladzy slaboscia innych. To nie slabosc innych decyduje o tym jakie decyzje zapadaja w tym miescie, kto i na jakich stolkch siedzi. Za to odpowiedzialna jest koalicja rzadzaca. Smieszne byloby, gdyby teraz Maku wyskoczyl, ze po kilku latach rzadow PO w karaju za burdel finansowy odpowiada PiS. Nie odpowiada za to PO. Tak samo jak za to co teraz siedzie odpowiadal PO+PiS, a teraz PO+SLD. I nic miedzy tymi dwoma koalicjami sie nie zmienilo. Ludzie bez matury sa dalej prezesami spolek. A mlodzi wyksztalceni w tym miescie nie maja szans na wybicie sie. Sa skazani na nijakosc. Bo partia rzadzi, partia dzieli.
~xxx 9-02-2011 12:58
...co to za facet ten redaktorzyna cały ???? cel osiągnął??? będą go więcej czytali ???
~ 9-02-2011 13:55
Choć pluję na Wyborczą to akurat w tym temacie poruszonym przez redaktora artykułu się w pełni zgadzam. Wałbrzych to syf, bieda i Kruczkowski ze swoją bandą...
Maku 9-02-2011 14:27
@śmiechu. Tu nie chodzi o to, co powinna pisać prasa, bo jasnym i zrozumiałym nawet dla @hmmm jest to, że powinna ukazywać wszelkie przejawy nieprawidłowości, przestępczości i złych praktyk. Chodzi o to jak powinna pisać. A powinna pisać rzetelnie. Nie chodzi o komentarze autora, bo ten ma prawo do ich zamieszczania. Z nimi można zgadzać się lub nie. Możliwość prowadzenia polemiki jest wszak jedną z podstaw zdrowego społeczeństwa. Ale tylko wtedy, gdy mamy pełny obraz. A jeśli komentarze są do wykrzywionego obrazu rzeczywistości nie posiadający wiedzy wałbrzyszan, co dzieje się w Wałbrzychu wyciąga wnioski tylko na podstawie tego, co przeczytał. A przeczytał tylko część prawdy. Chyba, że chcemy być oszukiwani w imię nakładu, bo do tego to się sprowadza. Zgadzam się. Jeśli chcemy zmienić rządzących, to trzeba to zrobić. Jednak nie ze złych na złych lub jeszcze gorszych. Nie można propagować idei odsunięcia patologii i w to miejsce promować następną. A taka jest prawda. Bo za kilka miesięcy okaże się, że nowi nie byli i nie są kryształowi. A wtedy, co? Zmienimy nick na forum i będziemy płakać od nowa? Drogi @hmmm, o tym, za co SLD ponosi odpowiedzialność w wyniku koalicji z PO pogadamy niebawem. Za 4 lata. O ile dane będzie tej koalicji tyle przerwać. Ja także pamiętam, co mówił pan Lubiński w TV. Pamiętam także, co mówił, kiedy TV nie było.
~mario 9-02-2011 14:57
@ igła. "Niemniej zauważalna jest pewna tendencja, polegająca na tym, że ogólnopolskie media upatrzyły sobie ostatnio szczególnie Wałbrzych jako miasto brudu, biedy i korupcji" i dalej z Twojego postu "Stwierdza jedynie , ze artykuł powstał na fali obecnej tendencji , że szuka się wyłącznie negatywnych przykładów , żeby skompromitować przeciwnika". Wiec jeżeli pod uwagę bierze się tylko jedną stronę to jest się tendencyjnym, czyli.....subiektywnym.
~mario 9-02-2011 14:59
A najgorsze jest to, że ta Tendencja to niestety Rzeczywistość wielu Wałbrzyszan.
~do hmmm 9-02-2011 15:08
Odnośnie tego co mówił p.Lubiński. Jak miał mówić kto będzie prezesem spółeczki, żeby media wypunktowały go za to, ze podzielili się już władzą i stołkami ? Pomyśl chwilkę jak odebraliby to wyborcy. Uwierz mi, wszystko mieli już pouzgadniane kto i gdzie. Myślisz, że za co finansowali drugą turę ? Idealiści dali im kasę ? Ocknij się, albo zacznij analizować otoczenie i myśleć. Sądzisz, że Wściekły Lolo przyciągał intelektualistów i bogatych bezinteresownych darczyńców, czy może "lokalnych byznesmenów w dresach" ?
~hmmm 9-02-2011 15:16
Jezeli beziecie postepowac wedlug sumienia, to koalicja nie przetrwa. Juz powinno jej nie byc. Jezeli bedziecie postepowac wedlug stolkow, tak jak to zrobiliscie z zarzadem wodociagow, to ta koalicja przetrwa proste. Ilu tam jest w zarzadzie wodociagow? 6 z PO z ewangielu bez matury jako prezesem i trojka osob z SLD? Ja nie musze czekac na wasza ocene. Mi wystarczy juz to. Zenada. A juz poparcie Krukoszenko w drugiej turze to calkiem porazka. Jak to jest Maku? Mimo krytyki urzedujacego prezydenta poparliscie go? Skoro uwazacie, ze zly prezydent, to trzeba bylo sie chociaz wstrzymac od glosu. A tak wedlug tego co mowisz poparliscie cos co jest zle dla Wałbrzycha. Widzicie po to jest opcja wstrzymania sie od glosu. W przeciwnym razie bierze sie odpowiedzialnosc. Jestescie wspolodpowiedzialni za to, ze zly prezydent jest u wladzy i zli ludzie z wami rzadza. Albo sie daje poklask na zle dzialania, albo sie z nich wycofuje. Wy dajecie poklask... Przypomne, ze uwazaliscie do 2 tury wyborow, ze to najgorsza opcja polityczna w miescie PO. Czas odpowiadac za swoje slowa i klamstwa. Proste. Ja jestem wyborca. Wy lubicie klamac, oczerniac, oszukiwac i obiecywac gruszki na wierzbie. Ja jestem wyborca i mam prawo do weryfikowania waszych slow. Slow obludnych i falszywych. Lubinski obiecywal cos innego i jego tez bym rozliczal z klamstw. Tyle. Fakt. Jestescie odpowiedzialni za to, ze wszystkie komisje sa w rekach koalicji i wszystkie spolki miejskie sa obsadzone partyjnie, kolesiowsko. I co kolwiek nie powiesz w tej materii, to nic tego nie wybieli. Uprawiacie te same buraczane co do nie tak dawno krytykowaliscie. Dla mnie to swinstwo i chamstwo robic ludzi idiotow. Albo przed wyborami klamaliscie, albo po.
~hmmm 9-02-2011 15:21
prosta sprawa. gdyby Lubinski obsadzil swoimi ludzmi stolki w spoleczkach, a nie w ramach konkursow jak obiecywal to mialby u mnie taki sam pojazd jak ci nieudacznicy bez matury co sa teraz. Zdania nie zmieniam tak latwo jak SLD. Niestety nie mial okazji na moja krytyke, wiec tak jak pisalem nie oceniam kogos za cos czego nie zrobil. Krytykuje tych co tych praktych sie trzymaja. W tym przypadku partyjniackie i kolesiowskie metody przypadaja na PO+SLD. A tlumeczenie tej patologi argumentami, ze inni by robili to samo jest irracjonalne. Tu nie ma co tlumaczyc trzeba ubic ten stan rzeczy raz na zawsze. I nie wazne jaka to opcja polityczna. Ci co tak robia nie zasluguja na moj glos ani innego mieszkanca Wałbrzycha. Bo to sa zlodziejskie i korupcyjne praktyki. Tyle.
~do hmmm 9-02-2011 16:26
o co sie prujesz? SLD i sumienie? ta pseudolewicowa swołocz pokazała gdzie ma sumienie zawiazujac koalicje z PO... tam chodziło o stołki i o nic wiecej, o to by dorwac sie do koryta i tyle...po wielu latach postu... jak mozna krytykowac PO i Krukoszenke, wytykac im bledy, odsadzac od czci i wiary a potem koalicje z nimi zawiazywac... takie postepowanie to zwykłe polityczne k....... i tyle...a te wałbrzyskie SLD toż to zwykłe k....... z rodzaju tych najtańszych..
~guzik1 9-02-2011 20:32
Nie mieszkam w Wałbrzychu od pięciu lat,jednak raz w roku odwiedzam moje rodzinne miasto.Tu żyłam,wychowałam dwoje dzieci .Jest mi przykro czytając to wszystko.Ale kiedy wracam do miasta mojej młodości czuje się tak jak gdyby ktoś zatemperował mi oczy.Brud,bieda i degradacja.Nie ma co ukrywać cała Polska prze do przodu,a Wałbrzych się cofa.Kiedyś wierzyłam Kruczkowskiemu,że coś zrobi dla tego miasta-obecnie go nie cierpię.Wstyd mi przyznawać się ze jestem z Wałbrzycha.Przepraszam wszystkich którzy tam żyją i pracują ale mam porównanie jak z biednego miasta można zrobić rozwijający się piękny zakątek.Wałbrzych ma predyspozycje ale brak dobrego gospodarza.Szkoda,że zmarnowaliśmy ostatnie wybory-może by coś zmieniły chociaż w cuda nie wierzę .Pozdrawiam
Maku 9-02-2011 23:41
Anonimie z 16:26. Jak tam "zastępowy Fürerek"? Dalej smutny? Pozdrów go ode mnie.... a taki miał być "deal"....ha,ha,ha, ha.
~ona77 10-02-2011 7:09
Dlatego też następne referendum będzie o odwołanie Krukoszenko z posady i wyłonienie kandydata spoza układów politycznych i błąd robimy my wałbrzyszanie że chociażby poprzez protesty nie rozliczamy nikogo z tego co obiecał a z tego co zrobił .....
~hmmm 10-02-2011 8:13
oj Maku prawda boli co? ty chcialbys, aby takiesprawy w kulturalny sposob opisywac. Ale takiego czegos sie nie da. Takie zachowania trzeba pietnowac i nazywac po imieniu. Polityczne k....wo.
Maku 10-02-2011 8:58
Co Ty wiesz o prawdzie? Jesteś mitomanem kolego. Sam je tworzysz, dorabiasz im gębę, a później moralizujesz innych w oparciu o wyssane z palca fakty i domysły, które mają nie wiele wspólnego z rzeczywistością.
~hmmm 10-02-2011 12:23
nic wspolnego z rzeczywistoscia? Mitomanem? No to przejdzmy do faktow. Kilka lat SLD oczernia rzady Krukoszenki mowiac, ze to najgorszy prezydent Walbrzycha. Fakt kolejny: SLD popiera najgorszego prezydenta w wyborach. Fakt kolejny: SLD powiela tak ganione zachowania PO: czyli obsadzanie swoimi kolesiami spolki miejskie, takze wszystkie komisje z komiesja rewizji na czele. SLD wraz z PO ucina dotacje na sport i kulture. SLD wraz z PO oddalaja wszystkie co do jednej poprawki opozycji. To sa mity? Ktore z tych? WYbory sie skonczyly a zmiany w Wałbrzychu sa takie: obwodnicy nie bylo i nie ma. Ci sami ludzie na glownych stanowiskach. ZMienil sie tylko starosta i wiceprezydent. SLD zamienilo sie z PiS, w imie zasad stracenia PO z wladzy czy w imie stolkow? Gdzie tu mity? A jakie widze kontrargumenty? To wina WWS heheh, jestes mitomanem... Akurat moralnosc i pewne zasady etyki sa powszechnie znane. No chyba, ze na szczeblach waszej wladzy obowiazuja inne. Niestety macie problem, bo mieszkancom znane sa te powszechnie znane, nie polityczne i partyjne.
Maku 10-02-2011 13:08
Mówisz tylko o "wierzchołkach". W dodatku dodajesz do tego iście romantyczny idealizm. Nie zagłębiasz się pod powierzchnię, bo nie ma znaczenia dla Ciebie, co się tam kryje lub po prostu jest to dla Ciebie niewygodne. Uważam, że to drugie. Świat oprócz białego i czarnego ma jeszcze olbrzymia paletę innych barw. Agnozja polityczna. Typowa przypadłość internetowych pieniaczy.
~hmmm 10-02-2011 13:17
kolejny mit... tym razem przepowiedziany przez Ludwiczuka... Wiesz az nie chce mi sie zaglebiac pod powierzchnie tego faktu. Poprostu zygac sie chce... Pewnie wiele bym sie dowiedzial co sie krylo za tym zatrudnieniem. Kolejny specjalista na miejscu osadzony. W ramach oszczednosci miejskich. Na sport i kulture nie bylo a na kolejne zatrudnienie i pensje bogacza Heretyka tak... Masz racje moja moralnosc etyka i poczucie sprawiedliwosci znacznie sie rózni od twoich i twoich towarzyszy... niczym si enie roznicie od PO. Idzcie do czarnych na msze w podziece. Ptfuuu. ajezeli nie mam racji, to napisz co bylo pod powierzchnia tego zatrudnienia klamco.
~hmmm 10-02-2011 13:33
link zostal usuniety post dotyczy utworzenia stanowiska i zatrudnienie Heretyka w MZUK.
Maku 10-02-2011 14:11
Doszukujesz się taniej sensacji tam, gdzie jej nie ma. Wielkorotnie sie ośmieszyłeś. Robisz to po raz kolejny. Idź zapytaj Lubińskiego kim miał zostać "kolega Andrzej". No i ważne, kiedy to ustalono.
~hmmm 10-02-2011 14:34
nie obchodzi mnie kto kim nie zostal interesuje mnie kto kim zostal. Specjalnie zrobione stanowisko w spolce miejskiej dla kolejnego kolesia partyjnego. Ogolnie zadna sensacja, skoro tak sie robi u nas od lat to dlaczego wy macie tak nie robic w ramach oszczednosi miejskich podwyzek podatkow i czynszow dla lokali... Ogolnie zero sensacji. Jakby Lubinski robil waly, to by mial u mnie pojazd jak wy. Ogolnie widze, ze wy tez byscie mieli wielkie 'ale' do takich praktyk. Nie ukrywasz tego w wypowiedziach. Ale do swoich walkow to juz nie. Jak to!! Lubinski Andrzeja chcial gdzies posadzic! Skandal! Nie robimy z nimi koalicji! Zrobimy koalicje z PO. To my sobie poobsadzamy. Czy nie tak? Obluda az scieka z was. Hehehe wyszlo szydlo z worka.
~do Maku 10-02-2011 18:04
Anonim z 16:26 z 09.02.2011 -> jaki "zastępowy Fürerek"? moze Fuhrerek ? to tak na marginesie.. jaki "deal"?.... w obydwu wypadkach pudło, ale próbuj dalej... jestescie prostytutkami politycznymi i niczym wiecej... sprzedajecie przysłowiowe"czter litery" temu, kto da wiecej i tyle.. są pewne zasady, ideały których nie sa na sprzedaz.. tak trudno to zrozumieć? wy natomiast macie wszystko i wszystkich na sprzedaz i stad pasuje do waszej bandy słowo prostytutki .. jeden z autorytetów waszych miejskich koalicjantów z PO prof. Bartoszewski powiedział/napiał, że WARTO BYĆ PRZYZWOITYM.... dla was to za trudne, przerasta waszą bande...
~hmmm 11-02-2011 8:19
Powiedzial ci prostak. i jak sie z tym czaujesz Maku?
~dziadek 11-02-2011 13:29
Tak mój Wałbrzych to skansen jakiego ludzie nie widzieli. Na ulicach i w bramach smród gnój i ubóstwo na każdym kroku. Pod Biedronkami te same pijackie i kryminalne ryje żebrzące o dwadziescia groszy. Młdzież przesiąknięta dopalaczami i marychą w nocy chodzi po ulicach jak bezddomne psy i szuka zaczepki nieszczędząc przy tym starszych ludzi. W moim budynku na 6 stym pietrze ostatnio ktos nasrał koło windy. To nie polityka to ludzie prostaccy są winni. Przyjechali tu kiedyś za pracą bili się pod kopalniami zachlani piwskiem ich dzieci i wnuki robia dziś to samo ,ale nie ma już kopalń. Pozostało jeżdzić po miescie wózkami i zbierać ikraść złom.
~Igła 11-02-2011 13:32
Zaśmiecacie forum propagandą polityczną.Piszcie sobie do swoich partyjnych gazet wyrazajcie złote myśli na partyjnych forach. Miejcie litość nad normalnymi ludźmi.
~ona77 12-02-2011 21:24
Dokładnie Wałbrzych to porażka ze swoim hałdami po kopalnianymi na których aktualnie stoi TWIERDZA MOBRUK - dalej biedaszyby,latarnie pod którymi jest ciemno :) dziury w jezdni jak kratery - obok widok biedy i pijaczków ciągnących złom na wózku ...
~Y@rmark 13-02-2011 22:06
Rzeczywiście Wałbrzych pod każdym względem to mizeria. Ostatnio jechałem samochodem i koło Łodzi przez radio nadaje jakiś facet i ostrzega, że są tu takie dziury w jezdni jak w Wałbrzychu.
~Daniel 14-02-2011 17:17
Kocham to miasto!!!
~Gabriela 14-02-2011 20:54
Przyjechałam do Wałbrzycha 10 lat temu. Wszyscy się dziwią dlaczego wybrałam akurat to miasto aby w nim mieszkać i pracować . Trudno udzielić odpowiedzi na tak zadane pytanie. Powiem tylko, ze jestem szczęśliwa w tym mieście - nie znam się na polityce, dziury denerwują mnie jak każdego- tutaj jednak odnalazłam spokój, poznałam naprawdę wspaniałych ludzi a moje dzieci kształcą się we wspaniałej szkole. To wszystko . Pozdrawiam wszystkich Wałbrzyszan :)
~Obserwator 15-02-2011 2:16
I GDZIE TU KOMPROMITACJA? SAMO ZYCIE. A MOŻE KTOŚ INACZEJ POSTRZEGA SOBIĘCIN? A MOZE PANI PRZEWODNICZACA RADY PRZYPADKIEM ZNALAZLA PRACĘ U PANA EWANGELIU? A TO ZE KTOS BEZ MATURY JEST NA TAKIM STANOWISKU TO CHYBA JEDNAK NIE CHWALA DLA WAŁBRZYCHA. A MOŻE AUTOR JEST INNEGO ZDANIA?
~~ 15-02-2011 19:46
Masz rację , to jest kompromitacja.Autor tego nie podważa.Rozumiem , że wkurza go tylko fakt , że o Wałbrzyszku naszym kochanym pisze się tak jednostronnie ,tylko w kontekście brudnej polityki z przyległościami. A gdzie druga strona medalu? Dwa dobre szpitale, świetne liceum,filharmonia,teatr,znana biblioteka,muzeum ,miejscowi twórcy kultury,wspaniali społecznicy,coraz więcej studentów.To też Wałbrzych!
~ona77 16-02-2011 8:13
Dwa dobre szpitale???? Zapewne tak ale tylko dla uprzywilejowanych - terminy operacji/zabiegów tak odległe,że prędzej można nogami do przodu .... Ale ten na Piaskowej - faktycznie ładny ;) jest i teatr i filharmonia tylko pytanie kogo na to stać z zarobkami 1000 zł? Społecznicy ? Gdzie ? A to,że dużo studentów - cóż szkoły zawodowe znikły raczej z mapy naszego miasta ....
~Wałbrzyszanin 17-02-2011 22:13
Wałbrzych jest bardzo ładnie polozonym miastem ale bardzo zaniedbany,najpierw laske kladli na miasto baroni z sld pózniej kruczek z całym wałbrzyskim PO a teraz stworzyli wspólną bande upa, i każdy z nich będzie wyrywał jak najwięcej dla swojej partyjjnych koleżków którzy tylko marzą jak uciec z Wałbrzycha,ludzie niestety u nas w nieście laskę kładą i nie chodzą na llokalne wybory i to poważny błąd.W tym roku będą wybory do sejmu i juz zaczeło się nabieranie ludzi przez posłanke Mrzygłocką że trzeba zbierac podpisy na obwodnice ja tą akcje bym nazwał - baju baju będziesz w raju, nastepny czarowniś to senator wokół którego zawsze jakiś szemrany zapach się ciągnie a to podejrzenia o łapówki za przewozy,jakis darowany podatek,przekupstwo polityczne i szlak wie czego jeszcze nie wiemy.Ci ludzie to elity naszego miasta wraz zmłodymi zachłannymi na stołki sldowcami i kupczacymi radnymi oraz oderwanym od realiów prezydentem,poprostu dno
~set 18-02-2011 8:20
Taaak dzięki fachowości Wałbrzyskich "lekarzy" w ostatnim czasie znacznie powiększyła się reprezentacja mojej rodziny na cmentarzach Wałbrzyskich. Jeszcze trochę rządów w Polsce PO i jego zwierzchnictwa nad NFZ, a będzie finis koronat opus.. Ostatnio NFZ wymyślił, że tych ostatnich dwóch żyjących w Polsce lekarzy, wiernych przysiędze Hipokratesa, a nie idei liberalizmu Balcerowicza będą karać haraczem w wysokości do 180 000 zł w przypadku, gdyby nie bacznie udzielili oni pomocy np. w formie wypisania recepty osobie nieubezpieczonej (upraszczam). Miłych snów o Polskim liberalizmie i demokracji, która pozwala wygrywać wybory bez wyborców.
~set 18-02-2011 8:25
Chodzi o leki refundowane
~majka 22-02-2011 14:23
A czyja to wina,ze Sobiecin wygląda tak jak opisuje autor.To nie wina Prezydenta ani władz miasta,bo ci ludzie nie są w stanie być tu i tam. Kazdy z nas powinien dbac o porzadek wokól miejsca zamieszkania.Pilnowac tych,którzy niszczą,psują i dewastują.
~zyges20 25-02-2011 9:57
Wyborcza nie jest moją ulubioną gazetą ale doprawdy trudno się nie zgodzić z tym jak nasze miasto zostało opisane.Niestety tak nasze miasto wygląda i tak jest postrzegane i w dużej mierze odpowiadają za to lokalni politycy ale należy też oddać sprawiedliwość i powiedzieć głośno i wyraźnie że mieszkańcy Wałbrzycha też mają swój udział w kreowaniu negatywnego wizerunku naszego miasta.Nie byłoby procederu kupowania głosów gdyby mieszkańcy utożsamiali się z miastem w którym żyją i aktywnie uczestniczyli w wyborach i referendach.Inaczej postrzegane byłoby nasze miasto gdyby jego mieszkańcy mieli większą świadomość obywatelską i bardziej wnikliwie analizowali oddawanie swoich głosów w wyborach bo kartka wyborcza to potężna broń w rękach nas wyborców,broń którą możemy rozliczać polityków i samorządowców z tego co dla naszego miasta zrobili.Oddawanie głosu na prezydenta tylko dlatego że ładnie mówi i ładnie się uśmiecha jest prostactwem a z takim właśnie prostactwem mieliśmy do czynienia.Sami Wałbrzyszanie nie biorąc aktywnego udziału w wyborach dali politykom sygnał że wyborami można manipulować.Niechlubna role w złym wizerunku Wałbrzycha mają też lokalne media które zamiast patrzeć politykom i samorządowcom na ręce,rozliczać ich i napiętnować wszelkie patologie i wynaturzenia,prześcigają się w wazeliniarstwie i schlebianiu lokalnym notablom.Z żenadą czytam w lokalnej prasie i oglądam w lokalnych telewizjach wywiady z prezydentem w których dziennikarz boi zadać adwersarzowi choćby jedno trudne pytanie.Dlatego niech nas nie dziwi że politycy czują się bezkarni,bo ich bezkarność wynika z naszej obojętności.Możemy się oczywiście obruszać na artykuł w wyborczej,możemy wzorem dziennikarzy z Nowych ..... tańczyć chocholi taniec i wmawiać wszystkim że jest pięknie,możemy zaklinać rzeczywistość,tworzyć wirtualny Wałbrzych ale nie zmieni to faktu że rzeczywistość Wałbrzyska jest taka jaka jest.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group