Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4237
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Ascetic w Pałacu

Piątek, 6 sierpnia 2021, 11:23
Aktualizacja: 15:14
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Ascetic w Pałacu
Fot. organizatorzy
W niedzielę (8 sierpnia) zapraszamy na koncert zespołu Ascetic. Będzie to koncert finałowy Strefy Sztuki w Jedlinie–Zdroju (Zespół Pałacowo–Hotelowy „Jedlinka” przy ul. Zamkowej w Jedli–nie–Zdroju, godz. 18).

Ascetic to zespół poszukujący muzycznej głębi i esencji. Spotkania na płaszczyźnie ducha, wspólnej kontemplacji, która dokonuje się poprzez muzykę. Kompozycje grane przez zespół są skrajnie proste i repetytywne, co pozwala muzykom skupić się na wejściu w głęboką muzyczną uważność.

Wśród inspiracji zespołu można wymienić kwartet Johna Coltrane’a, muzykę Hildegardy z Bingen, chorał gregoriański, muzykę amerykańskich minimalistów takich jak Steve Reich czy Terry Riley, a także zespół The Necks. Z żadnego z tych źródeł Ascetic nie czerpie wprost w sensie formalnym czy stylistycznym, lecz posługując się własnym głosem poszukuje ducha zawartego w muzyce wymienionych twórców. Intencją lidera zespołu było stworzenie platformy muzycznej, za pomocą której będzie można wejść w głąb, doświadczyć wspólnoty w poszukiwaniu transcendencji i dzielić się tym z słuchaczami. Ascetic to wspólna droga w tym kierunku.

Mateusz Rybicki – klarnet
Tomasz Kaczmarek – fortepian
Dariusz Ju Ghan – kontrabas
Jan Słowiński – perkusja

Wydarzenie jest bezpłatne, a ilość miejsc ograniczona, prosimy o rezerwacje za pomocą messenger’a na profilu Grupy Kultura 21.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group