Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 3404
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Atrakcyjne wakacje w Świebodzicach

Wiadomości: Świebodzice
Wtorek, 7 sierpnia 2012, 6:03
Aktualizacja: 6:40
Autor: opr.red.
Fot. UM Świebodzice
W Świebodzicach atrakcje letnie dla dzieci pozostających w mieście trwają przez całe wakacje. W lipcu zakończyła się półkolonia w Miejskim Domu Kultury, a z początkiem sierpnia ponad 60–cioro dzieci korzysta z nie mniej ciekawych zajęć w Świetlicy Środowiskowej "Tęczowa gromada". Przez cały czas zajęcia sportowe organizuje także Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Półkolonia rozpoczęła się dokładnie 1 sierpnia. Podczas spotkania powitalnego udanych wakacji i niezapomnianych wrażeń życzyły uczestnikom zajęć kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, Izabela Siekierzyńska oraz Aldona Górska, szefowa Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Pierwszymi gośćmi na półkolonii byli: st. sierż. Paweł Dudyk, policjant z Komisariatu Policji w Świebodzicach, który opowiedział dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz Dariusz Michalak, wykwalifikowany ratownik Czerwonego Krzyża, który przeprowadził krótki kurs pierwszej pomocy.

Dzieci po podziale na grupy, zapoznaniu się z regulaminem oraz krótkich zabawach integracyjnych wybrały się na spacer do Zamku Książ.

A kolejne dni to szereg atrakcji: wycieczki piesze, autokarowe, warsztaty taneczne, gry i zabawy sportowe, zajęcia plastyczne oraz uciechy w Wodnym Centrum Rekreacji. Wszystkie te ciekawe zajęcia przygotowała dla półkolonistów kadra pedagogiczna w składzie: Alicja Łukaszów, Katarzyna Sosik, Katarzyna Szymanowska, Agata Wachowiak i Krystian Wołoszyn.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group