Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 4305
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Atsuko Seta z tytułem Honorowego Obywatela Szczawna–Zdroju

Środa, 7 lutego 2018, 7:31
Aktualizacja: 9:03
Autor: Robert Bajek
REGION, Szczawno-Zdrój: Atsuko Seta z tytułem Honorowego Obywatela Szczawna–Zdroju
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie–Zdroju odbyła się uroczystość, podczas której znakomita pianistka – Atsuko Seta, zamieszkała od niedawna w Szczawnie–Zdroju, odebrała tytuł Honorowego Obywatela tego miasta.

Atsuko Seta - wybitna pianistka, urodzona w Osace a mieszkająca od niedawna w Szczawnie-Zdroju, ukończyła klasę fortepianu w Osaka Kyoiku University w Japonii, oraz studia podyplomowe i kursy mistrzowskie w Austrii, Francji i Szwajcarii. Jako solistka koncertuje w wielu krajach Azji, Europy a także w USA. Regularnie występuje z wałbrzyską Filharmonią Sudecką, bierze też udział w koncertach kameralnych i recitalach.

Wczoraj w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju Atsuko Seta odebrała z rąk burmistrza Marka Fedoruka tytuł Honorowego Obywatela, nadany zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju z dnia 11 października 2017 r. W uzasadnieniu nadania tytułu podkreślano, że fakt osiedlenia się światowej sławy pianistki w Szczawnie-Zdroju jest wielkim wyróżnieniem dla tego miasta. Znakomita pianistka po odebraniu wyróżnienia dała koncert w dużej mirze wypełniony utworami Chopina.

Warto zaznaczyć, że zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Szczawna-Zdroju w ostatnim czasie otrzymali między innymi: Idzi Gagatek, Tadeusz Wlaźlak, Zygmunt Zdrojewicz, Wiesław Ochman, Aleksandra Jenner, Maria Świerz i Bogusław Girin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group