Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3225
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Autorka zdradzi tajemnice

Czwartek, 10 listopada 2022, 6:35
Autor: red
Wałbrzych: Autorka zdradzi tajemnice
Fot. WOK Wałbrzych
To propozycja dla tych, którzy zachwycili się wystawą prezentowaną w „Galerii na Piętrze” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni, jak i dla tych, którzy na wernisażu wystawy czy na samej wystawy jeszcze nie byli. Wszyscy w czasie sobotniego spotkania będą mieli wyjątkową okazję posłuchać o tym, jak powstają takie dzieła. Swoje tajemnice zdradzi sama autorka, Sylwia Sobieraj–Borowiec.

„Szklana Mozaika”, taki tytuł nosi wystawa prezentowana w Galerii na Piętrze, to nie tylko jedna z technik pracy ze szkłem wykorzystywanych przez autorkę, ale również prace prezentowane na wystawie tworzą mozaikę różnych technik.

Na autorskie oprowadzanie zapraszamy w najbliższą sobotę o godzinie 16.00. Wstęp bezpłatny.

Na spotkanie zapraszamy także te osoby, które o godzinie 17.oo wybierają się na koncert „Ku Wolności” Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Sylwia Sobieraj-Borowiec urodziła się w 1980 roku w Strzelinie. Studia magisterskie ukończyła na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Absolwentka studiów podyplomowych „Dyscypliny plastyczne w architekturze” na wydziale architektury wnętrz i wzornictwa ASP we Wrocławiu – w pracowni szkła i witrażu oraz grafiki. Nauczyciel przedmiotów artystycznych i Visual Arts z w I Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi, z maturą międzynarodową IB w Wałbrzychu.

Posiada kwalifikacje i doświadczenie w zakresie prowadzenia zajęć ceramicznych i plastycznych z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prowadziła warsztaty i współpracowała z Muzeum Porcelany, fundacjami w Krzyżowej, św. Jadwigi w Morawie oraz Via Salutis w Wałbrzychu.

Przez 3 ostatnie lata pełniła funkcję specjalisty ds. ceramiki a następnie kierownika w Centrum Ceramiki Unikatowej w Wałbrzychu. Odpowiadała za organizację wystaw w przestrzeni wystawienniczej oraz prowadzenie i organizowanie warsztatów artystycznych w Starej Kopalni i BWA w Wałbrzychu. Zaangażowana w edukację artystyczną najmłodszych „Bajtel w galerii”, instruktorka zajęć plastycznych w WOKu i animatorka kultury. Od 2020 jest kuratorką Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Pałac Struga, który corocznie odbywa się w okresie letnim i skupia artystów z całego świata.

W ubiegłym roku była pomysłodawczynią i koordynatorką projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury pt. „Poszukiwanie mistrza w sobie” celem, którego było łączenie we wspólnej pracy artystów i młodzieży, efekt tworzenia można zobaczyć w formie muralu połączonego ze szklaną i ceramiczną mozaiką na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
1
20%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group