Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2709
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Azjatyckie spotkania na Witoldzie

Sobota, 22 października 2016, 7:21
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Azjatyckie spotkania na Witoldzie
Fot. użyczone
W Centrum Kulturalno–Kongresowym „Witold” w Boguszowie–Gorcach od końca sierpnia oglądać można wystawę fotograficzną pt. „Składakiem po Indochinach”.

Na tę niecodzienną wystawę składa się 30 fotografii obrazujących rowerową wyprawę po Laosie, Kambodży oraz Tajlandii.

Fotorelacja z tej egzotycznej wyprawy cieszy się dużym powodzeniem nie tylko wśród turystów odwiedzających byłą kopalnię w Boguszowie-Gorcach, ale również u młodych mieszkańców miasta, którzy w dniach od 13 do 19 października mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z autorem zdjęć - Januszem Walkowiakiem – podróżnikiem, miłośnikiem rowerowych wypraw.

Cykl spotkań z podróżnikiem stał się okazją do wysłuchania niezwykle interesujących opowieści, a także do zadawania licznych pytań, które często przybierały zaskakującą formę. Podróżnik, cechujący się dużą skromnością, bywał mile zaskakiwany oklaskami publiczności i prośbami o autografy. Dla młodych mieszkańców Boguszowa-Gorc szczególnie interesująca okazała się prezentacja (popularnego kiedyś, a dziś już nieco zapomnianego) „składaka”, którym Pan Janusz podróżuje po różnych, egzotycznych zakamarkach świata. W azjatyckich spotkaniach udział wzięło blisko 130 uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach.

W związku z dużym zainteresowaniem wystawą organizatorzy zdecydowali przedłużyć termin ekspozycji do dnia 18 listopada 2016 r. Wystawę oglądać można na sali konferencyjnej Centrum Kulturalno-Kongresowego „Witold” w godzinach pracy obiektu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group