Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 5568
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: AZS PWSZ Wałbrzych na początku sezonu

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 11:22
Aktualizacja: 11:33
Autor: PAW
Autorzy bloga poświęconego ekstralidze piłkarskiej kobiet (dziewczynygola.blogspot.com) przygotowali ciekawe opracowanie na początek ligi.

Przed startem ligi kilku lokalnym dziennikarzom zadałem cztery pytania:

1. Kto zostanie mistrzem Polski?
2. Kto będzie królową strzelczyń?
3. Jak oceniasz ruchy kadrowe w zespołach Ekstraligi?
4. Co może nas zaskoczyć w trakcie sezonu?

Oto ich odpowiedzi:

Robert Iwanek, Agencja TVN:

1. Wydaje mi się, że mimo odejścia kilu zawodniczek stanowiących trzon drużyny, mistrzem Polski znów będzie Medyk Konin. Przewaga nad drugim zespołem w lidze będzie jednak mniejsza niż w ubiegłych latach.

2. Myślę, że tytuł królowej strzelczyń obroni Ewelina Kamczyk. Choć jestem ciekaw, jak w lepszym piłkarsko towarzystwie poradzi sobie Nikol Kaletka...

3. Tegoroczne okienko transferowe jest bez wątpienia jednym z najciekawszych od wielu lat. Na uwagę zasługują z pewnością ruchy w Medyku Konin, z którego odeszło kilka zawodniczek, regularnie grających w podstawowym składzie. Część ich następczyń jest, przynajmniej dla mnie, niewiadomą, ale trener Jaszczak ma oko do dobrych piłkarek i z pewnością zrobi wszystko, by zastąpić Olę Sikorę, Katarzynę Daleszczyk czy Dagmarę Grad. To, że nie będzie to łatwe jest inną sprawą...Warto jednak zaznaczyć, że ciekawie dzieje się także w innych klubach Ekstraligi. Interesująco wyglądają transfery Górnika Łęczna czy Czarnych Sosnowiec.

4. Nie wiem czy można mówić o zaskoczeniu w przypadku drużyny, która sięgnęła po wicemistrzostwo Polski, ale uważam, że w nadchodzącym sezonie Górnik Łęczna może postawić Medykowi poprzeczkę jeszcze wyżej niż w poprzednich rozgrywkach.

Bartek Skonieczny, lm.pl:

1. Myślę, że rywalizacja o mistrzostwo Polski będzie zacięta jak nigdy. Górnik Łęczna ma już chyba dość ciągłych porażek z Medykiem Konin i w tym sezonie może przechylić szalę na swoją korzyść.

2. Ewelina Kamczyk będzie walczyć o ten tytuł z Lilianą Kostową.

3. Medyk Konin przeszedł małą rewolucję latem i będzie trochę zagadką tego sezonu. Umiejętności nowych piłkarek będziemy mogli poznać dopiero w najbliższych tygodniach. Atutem zawodniczek z USA i Kanady może być duża motywacja do gry, której ostatnio w Medyku trochę brakowało. Górnik postawił na mocne polskie nazwiska, które powinny podnieść jego jakość.

4. Nie spodziewam się wielkich niespodzianek. Chyba, że Medyk rzeczywiście odda tytuł lub puchar Górnikowi Łęczna. To też nie byłaby wielka sensacja.

Piotr Jędrasiak, redaktor naczelny sportowywroclaw.eu:

1. Medyk Konin.

2. Ewelina Kamczyk.

3. Najciekawszych wzmocnień dokonały drużyny z Łęcznej oraz Sosnowca i to one mogą najpoważniej zagrozić Medykowi Konin w sezonie 2017/18.

4. Mistrzostwo dla Górnika Łęczna i przerwanie hegemonii Medyka Konin.

Bartosz Biernacki, redaktor naczelny lubsport.pl

1. Serce podpowiada, że Górnik Łęczna, a rozum każe stawiać na Medyka Konin. Zielono-czarne od kilku lat gonią ekipę z Wielkopolski i kiedyś w końcu musi im się udać zdetronizować mistrza.

2. Ewelina Kamczyk. "Kamyk" już w tamtym sezonie pokazała, że ma smykałkę do zdobywania bramek, a to przecież wciąż młoda zawodniczka.

3. Na szczególną uwagę zasługują wzmocnienia dokonane przez drużynę z Sosnowca. Marta Cichosz, Dagmara Grad, Anna Szymańska, Patricia Hmirova, Lucia Suskova z pewnością znacznie wzmocnią Czarnych.

4. Liczę, że zaskoczy nas pozytywna postawa AZS PSW Biała Podlaska. Zawodniczki Michała Kwietnia dostały szansę od losu i mam nadzieję, że ją wykorzystają.

Paweł Wyszowski, redaktor naczelny walbrzyszek.com

1.Medyk Konin.

2.Królową strzelczyń zostanie jedna z zawodniczek Medyka.

3. Oceniam je pozytywnie. Zwłaszcza widać, że Czarni Sosnowiec i Górnik Łęczna zamierzają gonić Medyka.

4. Myślę, że ten sezon będzie ciekawszy od poprzedniego, bowiem Medyk nie będzie już tak dominował w rozgrywkach jak dotychczas, ale Czarni i Łęczna, mimo że będą Mistrzowi deptać po piętach, to jeszcze na tytuł muszą poczekać.

Krzysztof Domagała, cozadzien.pl, Radio Rekord

1. Medyk Konin.

2. Monika Płóciennik.

3. Mam nadzieję, że najważniejsze transfery jeszcze przed Sportową Czwórką Radom.

4. Chciałbym, żeby największym zaskoczeniem była postawa beniaminka, czyli Sportowej Czwórki Radom. A jeżeli dziewczyny pokażą pełnię swoich umiejętności to w nadchodzących rozgrywkach mogą nas wielokrotnie pozytywnie zaskakiwać.

Marcin Nikiel, redaktor naczelny sportowebeskidy.pl

1. Może i mało to oryginalne, ale Medyk Konin mimo wszystko pewnie będzie jeszcze poza zasięgiem.

2. Czas na młodość, więc formę z ubiegłego sezonu potwierdzi Paulina Dudek.

3. Wydarzyło się tego lata sporo i walka o czołowe lokaty może być naprawdę ciekawa. Medyk Konin, Górnik Łęczna, Czarni Sosnowiec to główni pretendenci do medalu wobec transferowych ruchów. W pozostałych ekipach też zmian nie brakuje, więc wstrzymać się należy z oceną potencjału.

4. Mam nadzieję, że będzie to powrót TS Mitech Żywiec do czołowej "6" Ekstraligi.

AZS PWSZ Wałbrzych
ul. Zamkowa 4
58-300 Wałbrzych
tel. 74 641 92 91
Trener: Kamil Jasiński

Trzecie miejsce na koniec zeszłego sezonu to największy sukces w krótkiej historii klubu z Dolnego Śląska. I wbrew wcześniejszym zapowiedziom, że zespół w niedalekiej przyszłości spróbuje nawiązać walkę z Medykiem o krajowy prymat, przynajmniej w tym sezonie może to okazać się niemożliwe. Nie chodzi o to, że Medyk jest tak mocny. Przeciwnie. Drużyna z Wielkopolski doznała wielu
znaczących osłabień. Gdy AZS pracował nad transferami na jakie było go stać, wzmocnili się rywale. I to wśród nich należy upatrywać zespołu, który może odebrać koniniankom tytuł. Nie zmienia tego faktu nawet pozyskanie reprezentantki Polski, Jolanty Siwińskiej.

Kadra rok urodzenia

Patrycja Urbańska 1996
Małgorzata Mesjasz 1997
Jessica Pluta 2000
Weronika Aszkiełowicz 1991
Karolina Gradecka 1990
Anna Rędzia 1996
Julia Kowalczyk 2000
Karolina Jędras 1996
Dominika Dereń 1996
Sabina Ratajczak 1994
Klaudia Miłek 1999
Oliwia Maciukiewicz 1995
Jagoda Szewczuk 1993
Jolanta Siwińska 1991
Julita Głąb 1998
Monika Kędzierska 1998
Marcjanna Zawadzka 1999
Andżelika Dąbek 1992
Martyna Zańko 1990

Przybyli: Jagoda Szewczuk (Górnik Łęczna), Jolanta Siwińska (ostatnio Turbine Poczdam, Niemcy), Julita Głąb (Unifreeze Górzno), Monika Kędzierska (GOSiRki Piaseczno), Andżelika Dąbek (Sukces Gmina Oleśnica), Marcjanna Zawadzka (Sztorm Gdańsk), Martyna Zańko (Sztorm Gdańsk)

Ubyli: Daria Antończyk (koniec kariery), Patrycja Salwa (rezygnacja z gry), Emilia Bezdziecka (koniec kariery), Angelika Smagur (Sportowa Czwórka Radom).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group