• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Godz. 22:56
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 4010
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Barbara Nowacka z wizytą w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 23 września 2018, 8:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 września 2018, 8:22
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj pod wałbrzyskim magistratem odbyła się konferencja prasowa z udziałem Barbary Nowackiej, liderki Stowarzyszenia Inicjatywa Polska.

Podczas konferencji Barbara Nowacka jako przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej, w której skład wchodzą: Platforma Obywatelska, Inicjatywa Polska i Nowoczesna, przedstawiła w skrócie program Koalicji, a także kandydatów Koalicji, ubiegających sie o miejsca w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w zbliżających się wyborach samorządowych.

- Jesteśmy dzisiaj na Dolnym Śląsku. Wałbrzych to kolejne miasto, które odwiedzamy i w którym prezentujemy osoby kandydujące do różnych ciał, czy to kandydatów na prezydentów, czy jak w przypadku Wałbrzycha kandydata do Sejmiku. Jest nim Mateusz Rambacher, wystawiony przez Inicjatywę Polska, w ramach Koalicji Obywatelskiej. Dlaczego Mateusz w Wałbrzychu? Wałbrzych jest miastem, które potrzebuje dynamiki, potrzebuje zmiany, potrzebuje gospodarza, który rozumie to miasto. Mateusz jest stąd. Zajmował się i prawami człowieka, i sprawami dotyczącymi praw i wolności, demokracji, wielokrotnie współorganizował protesty na rzecz konstytucji, wolnych sądów, ale zajmuje się też czystym powietrzem. Koalicja Obywatelska w swoim programie ma cały pakiet dotyczący walki ze smogiem, walki o czyste powietrze. Kolejna ważna rzecz to polityka senioralna. Wałbrzych to miasto, w którym można zrobić dużo więcej dla osób starszych, które są coraz bardziej wykluczone - powiedziała Barbara Nowacka.

Wśród osób kandydujących do wojewódzkiego Sejmiku znaleźli się: Iwona Krawczyk, Jacek Iwancz, Stanisław Jurcewicz, Mateusz Rambacher, Zbigniew Szczygieł, Renata Wasąg, Violetta Mazurek, Jacek Marcelewicz, Katarzyna Silarska i Roman Ludwiczuk. Inicjatywa Polska nie wystawiła swoich reprezentantów do Rady Miasta Wałbrzycha. O powodach takiej decyzji mówił Krzysztof Adam Klimaszewski:

- Przez wiele miesięcy prowadzone były rozmowy w środowiskach lewicowych o wystawieniu wspólnej listy, jednak te rozmowy w Wałbrzychu zakończyły się fiaskiem. W międzyczasie przez wspólne działania w obronie sądów powstała idea stworzenia silnego bloku opozycyjnego, który pójdzie razem do wyborów. Inicjatywa Polska przystąpiła do Koalicji Obywatelskiej. Naszym liderom zostały zaproponowane miejsca na listach do sejmiku. Jedno takie miejsce otrzymał Mateusz Rambacher.

Z kolei Mateusz Rambacher o swoim programie powiedział:

- Kandydując do Semiku Województwa Dolnośląskiego przede wszystkim chciałbym się skupić nie tylko na rozwoju polityki prospołecznej, ale również infrastrukturalnej. Nasz region jest jednym z niewielu regionów w Polsce, do którego nie dociera żadna droga szybkiego ruchu. W byłym Województwie Wałbrzyskim nie ma żadnej drogi szybkiego ruchu. Najbliższa jest oddalona o prawie 100 kilometrów - jest to A4. Jest budowana droga S3, ale ona będzie przebiegała 7 kilometrów od Wałbrzycha i nie ma do niej łącznika z miasta zielonego dębu. Studwudziestotysięczne miasto, dwustutysięczna aglomeracja nie ma łącznika do takiej drogi, która będzie przebiegała tuż obok. Ale nie tylko infrastruktura. Polityka senioralna - miejsce opieki nad osobami starszymi w każdej gminie. Region wałbrzyski to region, gdzie jest znaczna część osób starszych. Chciałbym na tym się skupić. Chciałbym też pomóc prezydentowi Wałbrzycha w budowaniu Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Wśród punktów programu Mateusza Rambachera znalazły się również zagadnienia dotyczące wspierania "Deklaracji Sudeckiej", bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską i Kolejami Dolnośląskimi uczniów i studentów, powołania centrum sportów zimowych, rozwoju lotniska w Świebodzicach, utworzenia strefy nowoczesnych technologii w Kotlinie Kłodzkiej, wsparcia budowy kopalni węgla w Nowej Rudzie, odbudowy zdegradowanej infrastruktury kolejowej, zakończenia zwożenia śmieci do naszego regionu, rozbudowy górskiej infrastruktury turystycznej i utworzenia Rowerowej Autostrady Sudeckiej.

Podczas wczorajszego spotkania przedstawiona została również Klaudia Kałmuczak, która jest kandydatką do Rady Powiatu Wałbrzyskiego.

- Chciałabym do Powiatu Wałbrzyskiego wprowadzić trochę polityki ogólnopolskiej. Podstawą jest dobra współpraca - powiedziała Klaudia Kałmuczak.

Twoja reakcja na artykuł?

7
32%
Cieszy
1
5%
Dziwi
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
12
55%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz

~Husky35 23-09-2018 8:26
Mniejsze zło. Szkoda że w Polsce brak ludzi którzy już nie byli u władzy i tego nie zmarnowali.
~uszczypliwiec 23-09-2018 8:43
Koalicja Obywatelska w swoim programie ma cały pakiet dotyczący walki ze smogiem, walki o czyste powietrze. - mówi Nowacka, "wsparcia budowy kopalni węgla w Nowej Rudzie" - mówi Rambacher. Czy wy rozumiecie jakich słów uzywacie?
~Marecki 23-09-2018 8:43
Zwykły bełkot.
~wyzwalacz 23-09-2018 8:45
Jakie mniejsze zło? Przecież to są czystej maści marksiści-socjaliści chcący doprowadzić do upadku niezależności Polski i przyłączenia jej obszaru do tworu komunistycznej UE.
~Janosik 23-09-2018 9:28
Roman Ludwiczuk z PO. Znamy ..znamy. Przypominam Państwu. To ten człowiek, który zamiast przecinka i kropki uznaje przekleństwa rodem z rynsztoka. To ten człowiek chciał przekupić Rosiaka wyjazdem na Karaiby w okresie wyborów dając pole Kruczkowskiemu. Serialu "przychodzi Rosiak do Ludwiczuka" ciąg dalszy ?
~Mic 23-09-2018 9:44
Sto km do A4? To nie wiem którędy
~Halny 23-09-2018 10:03
Niecałe 40km do węzła Budziszów na A4. Też daleko ale kandydat na radnego powinien mieć jakieś pojęcie o czym mówi.
~Jerzy Jacek Pilchowski 23-09-2018 10:46
Ups! Wygląda na to, ze opozycja totalitarna postanowiły dopisać do swojego programu "edukację seksualną dzieci" czyli .Nowoczesną pedofilię.
~olo 23-09-2018 11:03
100 km do A 4 Czy ta pani jest przygotowana ?? O jest o lotnisku ( a nie mówiłem )Zdegradowanej infrastruktury kolejowej?? Kobieto to rząd nie samorząd ( a tak dla ciekawości nigdy tak krótko się nie jechało do Wrocławia ja teraz) bezpłatne dojazdy dla dzieci ? No teraz można bo PO rządzi w Wałbrzychu i w kolejach dolnośląskich ( koleje dolnośląskie to nie to samo co infrastruktura kolejowa )No 4 lata było na to by wprowadzić darmowe bilety Albo juz teraz wprowadzicie PO ma władze na co czekacie ??
~Kamil 23-09-2018 11:12
Co za bzdury 100 km. Lotnisko ? Darmowe bilety przecież koalocja obywatelska rzadzi w Wałbrzychu i na dolnośląsku czemu nie wprowadzili darmowych biletow dla uczniów. Kobieto rządzićie tu od zawsze a obiecuje ze zrobicie jak wygracie
~olo 23-09-2018 11:13
100 km do A 4 Czy ta pani jest przygotowana ?? O jest o lotnisku ( a nie mówiłem )Zdegradowanej infrastruktury kolejowej?? Kobieto to rząd nie samorząd ( a tak dla ciekawości nigdy tak krótko się nie jechało do Wrocławia ja teraz) bezpłatne dojazdy dla dzieci ? No teraz można bo PO rządzi w Wałbrzychu i w kolejach dolnośląskich ( koleje dolnośląskie to nie to samo co infrastruktura kolejowa )No 4 lata było na to by wprowadzić darmowe bilety Albo juz teraz wprowadzicie PO ma władze na co czekacie ??
~lol 23-09-2018 11:15
120 tysięczne miasto? Wróć do szkoły Mateuszu...
~Natan 23-09-2018 11:32
Kobieto twoja koalicja rzadzi tu od zawsze czemu nie ma darmowych biletów dla uczniów dróg O lotnisku nie wspomnę tu debilizm 100km do A4
~Ona 23-09-2018 12:09
Brawo Basiu,Ciebie to mozna chociaz posluchac i popatrzec a nie to co na grzybów pisiorskich.
~Obywatel1 23-09-2018 12:10
Krzykliwa i baaaardzo "uciskana" przez system feministka, córeczka swojego tatusia, która nigdy nie pracowała tak ciężko jak większość "bronionych" przez nią kobiet. Kobieta, która odleciała od rzeczywistości, inteligentny inaczej Joński - tak ten co nie zna daty wybuchu Powstania Warszawskiego i karierowicz bez kręgosłupa, ale za to z wiadrem wazeliny, niejaki Rambacher ! Oto "elyta" KO i IP - to jest DNO, DNO i jeszcze raz DNO !!!
~kijop 23-09-2018 12:14
Nie ma drogi - nie ma łącznika. Proste.
~+++ 23-09-2018 12:35
jest pani Basia w koalicji rządu POPiS gratulacje
~Polewa z matolka 23-09-2018 12:35
To ta juz starsza pani, ktora chcila karac Polakow 2 latami wiezienia za zle mowienie o aborcji? To ta pani ktora chciala tworzyc w necie bojowki, ktore by wylapywaly ludzi ktorzy robia memy o aborcji i chciala takich ludzi karac 2 latami wiezienia? Czaicie to? To ta starsza pani, ktora aoburzala sie kara 2 lat wiezieniaa na lekarzu ktory dokonal nielegalnej aborcji, a sama chciala karac Polakow 2 latami wiezienia tylko za zle mowienie o aborcji??? WTF!!
~Polewa z matolka 23-09-2018 13:21
Kto usunal ulge dla studentow na przejazdy kolejowe??
~Wojtek 23-09-2018 13:22
Co za bzdury opowiadają . Przecież ta Nowacka łapie się tam gdzie może dostać się do koryta. Zawsze była wrogiem PO a teraz żeby się załapać do koryta jest wrogiem PIS. U nas takich jak ona nie potrzeba. Roman wygra i tak będzie. A ten pan co mówi że do A4 jest 100 km to się bardzo myli. Tą ściemę to może wciskać tym którzy nie jeżdżą A4. Ale lepiej nich się trzyma tego co głosi jego kolega z koalicji Trzaskowski. PO co nam lotnisko jak mamy lotnisko w Berlinie. A do Berlina niespełna 350 km więc nie ma sensu budować A4 do Wałbrzycha.
~Emeryt 23-09-2018 13:27
Nie byłem bo były takie tłumy ich wyborców że nie można było się dostać. tyle co ich było to widać że będą mieli świetny wynik Na pewno przejmą władzę od naszego Prezydenta
~ 23-09-2018 13:28
Lewacy zbratali się z POsrańcami by przegonić PISiorów? Nie takimi bredniami które opowiada Barbara Lewacka i inne czerwone pająki.
~VVV 23-09-2018 14:07
Bełkot. Żądza władzy.
~Aryck Nusbacher 23-09-2018 14:15
W wyborach kieruję się przede wszystkim pochodzeniem kandydatów. Mój rodak ma mój głos. Polacy nie umieją się rządzić.
~Ungern 23-09-2018 14:38
Bo każda władza ludziom przeszkadza.
~Wybory2018 23-09-2018 14:45
W ogóle Rambacherek przyciągnął tłumy widać tym pięknym wdziankiem :)
~Menago 23-09-2018 15:13
Rambacher najlepiej nadaje się do reklam.
~Obywatel1 23-09-2018 15:28
Rambacher nadaje się do zamiatania ulic !!!
~yes 23-09-2018 16:05
Jej matka się w grobie przewraca. SPADOCHRONIARA.
~iwo 23-09-2018 16:53
Pan Mateusz tylko gada, więcej nic z tego nie będzie
~olo 23-09-2018 18:02
koalicja obywatelka rządzi na dolnym ślasku od lat wprowadzcie darmowe bilety dla uczniów od jutra !!! POco czekac do wyborów
~ksg 1949 wch 23-09-2018 19:03
każdy lepszy niż pis
~Janek 23-09-2018 21:07
Do Janosika , co tak plujesz ? Przytulili wasza lewacka formacje a wy tak chcecie prowadzić kampanię, brzydko
~Janosik 23-09-2018 21:57
Do Janek . Akurat mnie do lewaków ani nierządów POiPiS nie przypinaj. Wszyscy oni przytulają się tylko w okresie wyborów. Każdy z nich ma swój wszawy indywidualny interes.
~Pilot 24-09-2018 7:10
Baśka fajna dupa ,tylko że z SLD pochodzi.
~Jajja 24-09-2018 7:54
Aż 19 fotek, aby uwidocznić tłumy zainteresowane programem pani Nowackiej. Powalające. Chapeau bas!
~piotr 24-09-2018 8:37
co ona pieprzy za głupoty . 100 km ?? Darmowe bilety owszem fajnie proponuje od jutra przecież koalicja obywatelska rządzi na dolnym śląsku
~feniks 24-09-2018 11:21
Panie Mateuszu od chociazby Podzamcza do Kostomlotow jest ok 45km i jadac dalej A4 do samiutkiego Wroclawia mamy ok 80km ,wiec gdzie te 100KM???
~Nina 24-09-2018 18:28
Niech mi ktoś wyjaśni co to jest polityka ogólnopolska ? Nie rozumiem tego bełkotu
~Nina 24-09-2018 18:35
A może pani Kalmucak to wyjaśni skoro mówi, ze chce wprowadzić w powiecie politykę ogolnopolska
~Kim 24-09-2018 21:26
Pan Rambacher chce do Sejmiku ? Przecież nie dojedzie do Wrocławia na obrady, skoro wg. niego A4 jest 100 km od Wałbrzycha a stamtąd do W-wia jeszcze ze 25 km :)
~współpraca?? 25-09-2018 10:29
no nie Ludwiczuk?!już widzę te ich działania,te zadymy, wulgaryzmy,chamstwo!WAŁBRZYCH potrzebuje spokoju,i ludzi mądrych i oddanych miastu (dobrze by było UCZCIWYCH,ale podobno w polityce to jest niemożliwe!),przecież ten cały pakiet jest cały czas u władzy i co nawyrabiali!! wałbrzyszanie powinni dokładniej sprawdzać na kogo zagłosują,a nie z jakiej parti pochodzą kandydaci!może lepiejby by było, żeby jeden drugiemu patrzył na ręce!!???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group