• Wtorek, 21 stycznia 2020
  • Godz. 6:05
  • Imieniny: Agnieszki, Jarosława
  • Czytających: 2232
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Bardzo Młoda Kultura 2019–2021

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 18 czerwca 2019, 13:41
Aktualizacja: 13:44
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyło się dzisiaj spotkanie informacyjne, dotyczące nowego projektu noszącego nazwę " Bardzo Młoda Kultura 2019–2021 – Dolny Śląsk".

Spotkanie skierowane było do nauczycieli, animatorów, menadżerów kultury, instruktorów, przedstawicieli organizacji pozarządowych i osób zajmujących się edukacją kulturową na terenie Dolnego Śląska. Koordynatorem programu jest Paweł Kamiński, który podczas dzisiejszego spotkania przedstawił najważniejsze założenia programu, zasady współpracy i harmonogram. W ramach programu inicjatywy lokalne z zakresu edukacji kulturowej mogą liczyć na granty ze środków Narodowego Centrum Kultury, które przeznaczyło na ten cel 500 000 złotych. Operatorem regionalnym programu jest Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych.

Głównym celem programu jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej w Polsce poprzez pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury, budowa i wsparcie działań podejmowanych w sferze kultury, kształtowanie cenionych społecznie umiejętności i postaw takich jak między innymi kreatywność, innowacyjne działania czy kompetencje medialne i komunikacyjne. Ważnym czynnikiem jest organizacyjna i merytoryczna współpraca pomiędzy sferami kultury i edukacji.

W ramach programu powstanie sieć wojewódzkich operatorów, których zadaniem będzie budowa zwartej oferty edukacyjnej, wykorzystywanej do wzmocnienia procesu ustawicznej edukacji w zakresie kultury i do zintegrowania lokalnych podmiotów sfery edukacji. Operatorzy będą też koordynowali działania z zakresu edukacji kulturowej. Ważnym zadaniem operatorów będzie prowadzenie działalności informacyjnej, popularyzującej ofertę wśród nauczycieli, dyrektorów placówek oświatowo-dydaktycznych, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji kultury, a także władz samorządowych, rodziców i prawnych opiekunów dzieci i młodzieży.

Warto zaznaczyć, że Wałbrzyski Ośrodek Kultury jest jednym z lokalnych partnerów tego programu. Regionalnymi partnerami są również: Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie, Galeria Sztuki w Legnicy, Gminno-Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie i Przystań Twórcza - Cieplickie Centrum Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group