Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 1627
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bariery prawne blokują sprzedaż placu po zajezdni

Wtorek, 13 grudnia 2016, 12:49
Aktualizacja: 14:32
Autor: PAW
Wałbrzych: Bariery prawne blokują sprzedaż placu po zajezdni
Zajezdni autobusowej już nie ma. Plac po niej stoi pusty
Fot. archiwum
Stara zajezdnia autobusowa znajdująca się przy ulicy Armii Krajowej została wyburzona przed dwoma laty. Plac, który po niej pozostał, wciąż stoi pusty.

Przed paroma laty gmina chciała sprzedać zajezdnię wraz z terenem, a mowa o powierzchni 21 tys. m kw. Chętny się jednak nie znalazł. Główną przyczyną braku zainteresowania kupna nieruchomości był fatalny stan techniczny zajezdni autobusowej, która po prostu groziła zawaleniem. Wreszcie w 2014 roku samorząd uzyskał pozwolenie na wyburzenie ruin. Mimo że od tego czasu minęły ponad 2 lata, to na placu po zajezdni nie widać inwestorów.
- Na chwilę obecną nie ma koncepcji zagospodarowania terenu po byłej zajezdni autobusowej – tłumaczy Arkadiusz Grudzień z wałbrzyskiego ratusza. - Gmina Wałbrzych jest właścicielem terenu i na obecnym etapie nie planujemy jego sprzedaży pod jakąkolwiek działalność gospodarczą, choć jest to atrakcyjny teren dla inwestorów, zarówno indywidualnych jak i komercyjnych, czy też instytucjonalnych.

O tym, że jest to dobry teren pod budowę choćby biurowca czy sklepu wielkopowierzchniowego (o czym zresztą się mówiło, że właśnie tacy inwestorzy wyrażali największe zainteresowanie kupnem) decyduje dogodne położenie i skomunikowanie. Robert Szymala, urbanista miejski, wskazuje jednak, że obecnie obowiązujące przepisy dają możliwość realizacji obiektów wielkopowierzchniowych wyłącznie w oparciu o plan miejscowy, a takiego nie sporządzono dla terenu po zajezdni autobusowej. Tym samym obecnie istnieją bariery prawne do realizacji takiej inwestycji na tym terenie.

Przypomnijmy, że w przeszłości w tym miejscu funkcjonowała Huta Karol. W 1999 roku zajezdnia autobusowa została przeniesiona na ul. Ludową. Obiekty pozostałe na ul. Armii Krajowej stały puste i niszczały.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group