Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 3376
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Basen na Bystrzyckiej nieczynny. Gdzie więc jechać się wykąpać?

Sobota, 5 lipca 2014, 7:00
Aktualizacja: Niedziela, 6 lipca 2014, 7:39
Autor: PAW
Wałbrzych: Basen na Bystrzyckiej nieczynny. Gdzie więc jechać się wykąpać?
Fot. użyczone
Wakacje w pełni. Letni wypoczynek najmilej spędzić nad wodą. Prezentujemy miejsca, gdzie wałbrzyszanie mogą się wykąpać.

W tym roku w Wałbrzychu nie będzie otwarty jedyny basen na świeżym powietrzu. Mowa o kąpielisku przy ulicy Bystrzyckiej.
- Basen ten był budowany z elementów betonowych, a teraz do basenu dostają się wody gruntowe i nie ma pewności co do jakości takiej wody – mówi szef Aqua Zdroju Mariusz Gawlik. – Najważniejsze jest bezpieczeństwo kąpiących i nie możemy ich narażać. Tu nie wystarczy remont, tu potrzebna jest gruntowna modernizacja.

Gdzie więc zatem wybrać się nad wodę? Najbliżej Wałbrzycha czynne baseny są w Głuszycy, Strzegomiu, Bolkowie, czeskim Mezimesti.

Tymczasem Straż Miejska przypomina o bezwzględnym zakazie kąpieli w miejscach, w których jest to zabronione. Podczas upalnych dni notoryczne jest korzystanie przez dzieci i młodzież, a nawet całe rodziny, z kąpielisk niestrzeżonych, gdzie zażywanie wodnych rozrywek jest zabronione. Zakaz kąpieli w takich miejscach nie jest przypadkowy i wynika najczęściej z niebezpiecznego ukształtowania dna zbiornika wodnego, występujących w nim wirów wodnych. Strażnicy przypominają, że kąpiel w miejscu zabronionym jest wykroczeniem i podlega postępowaniu mandatowemu do 250 zł.

Straż Miejska zapowiada, że w okresie wakacyjnym będzie bezwzględnie respektować przestrzeganie zakazów kąpieli w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Szczególnie objęte będą kontrolą zbiorniki wodne przy ulicy Bystrzyckiej, Orkana, Osiedleńców, Żelaznej, Beethovena, 1 Maja, Zagórzańskiej oraz w Parku Rusinowa.

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group