Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4364
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Basen nie dla wszystkich

Niedziela, 9 maja 2021, 8:13
Autor: JAZ
Wałbrzych: Basen nie dla wszystkich
Fot. JAZ
Jesteśmy na etapie informowania o luzowaniu kolejnych obostrzeń. Długo czekaliśmy na możliwość korzystania z basenu, kin, restauracji. Dziś już wiemy, że wprowadzone zostały w życie nowe zasady funkcjonowania basenów. Także tego na terenie Aqua–Zdroju.

Jak to wygląda? Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii otwarte zostały baseny: sportowy i rekreacyjny. Kłopot w tym, że z basenów mogą korzystać wyłącznie zorganizowane grupy dzieci i młodzieży do 18-roku życia.
- Nie jestem do końca zadowolona. Sama bardzo lubię pływać, ale przynajmniej mój syn może teraz skorzystać z basenu. Liczę na to, że już niedługo będziemy mogli cieszyć się ze wspólnych wypadów – mówi pani Kamila, mama 10-letniego chłopca, który dopiero teraz mógł powrócić do nauki pływania.

Na ten moment nadal wyłączone z użytkowana są brodzik ze zjeżdżalniami, rurowe zjeżdżalnie wodne, jacuzzi, stanowiska masażu podwodnego i bocznego, gejzery denne i armatki wodne, sauny. Wciąż należy pamiętać o obowiązujących na terenie obiektu zasadach sanitarnych. Każdorazowo przy wejściu do budynku obowiązkowa jest dezynfekcja dłoni oraz zasłonięcia ust i nosa. Słuchając rodziców, którzy czekali na swoje dzieci, wszyscy byli zgodni. Czekają na ogólnopolskie wyzerowanie wszelkich zakazów i możliwość skorzystania z uroków nie tylko basenu, ale też siłowni, spa.
- Mi najbardziej brakuje bieżni i squasha. Zawsze kiedy syn pływał w szkółce, biegałem po bieżni. Dobrze, że już to wszystko powoli się kończy – mówi ojciec 12-letniego Natana.

Basen otwarty jest w dni powszednie od godziny 8 do 20.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
7
37%
Hahaha
5
26%
Nudzi
1
5%
Smuci
4
21%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group