Wałbrzych: Baszta podsumowuje sezon

Czwartek, 23 czerwca 2016, 13:35
Aktualizacja: 13:37
Wiosna to okres wzmożonej liczby rozgrywek piłkarskich, w których uczestniczyli młodzi piłkarze UKS Baszta Wałbrzych.

Były to rozgrywki terenowych lig młodzika D1 i D2 (OZPN Wałbrzych), turnieje Deichmann Cup, Puchar 40-lecia OZPN Wałbrzych w kategoriach żak i orlik, turniej Jedlina Cup 2016, Turniej o Puchar Burmistrza Szczawna-Zdroju oraz Międzynarodowy Turniej Polkowice Football Cup 2016.

W wyżej wymienionych imprezach bardzo dobrze spisali się zawodnicy UKS Baszta Wałbrzych. Ponownie na wiosnę wygrali ligi młodzika OZPN Wałbrzych w kategoriach D1 i D2, pomimo mocnego naporu rywali, chcących się zrewanżować za jesienne zwycięstwa Baszty.

W Pucharze OZPN Wałbrzych obie drużyny tego klubu doszły do półfinałów, ulegając drużynom Górnika Wałbrzych i Górnika Nowe Miasto, by w meczach o trzecie miejsca pokonać zespoły Football Academy i Gwarka Wałbrzych.

W turnieju w Jedlinie-Zdroju młodzicy Baszty zajęli trzecie miejsce, a orlicy, przy równej ilości punktów z zespołem Nowego Miasta, zajęli drugie miejsce.

W Turnieju o Puchar Burmistrza Szczawna-Zdroju orlicy Baszty zajęli pierwsze miejsce po perfekcyjnie wykonanych rzutach karnych, do których zmusili ich przeciwnicy z Górnika Gorce.

Na turnieju w Polkowicach, w którym uczestniczą czołowe zespoły z Polski i Czech, Baszta zajęła w stawce dziesięciu drużyn szóste miejsce, co nie przynosi ujmy.

Świetnie spisują się w tegorocznej edycji Deichmann Cup zawodnicy z kategorii U-9, którzy zakwalifikowali się do finału krajowego, który będzie rozgrywany w dniach 25-26.06 w Wałbrzychu na obiektach Aqua-Zdroju. Jest to już drugi, kolejny awans, zawodników Baszty do finału krajowego. W ubiegłym roku zawodnicy z rocznika 2006 w Mini Mistrzostwach Deichmann Cup zajęli ostatecznie jedenaste miejsce w Polsce, co przy liczbie 1500 drużyn, startujących z całego kraju, jest olbrzymim sukcesem.

Składy drużyn:

U-9: Jakub Jaroszewski, Dawid Szczepański, Jarosław Moszowski, Natan Dudek, Mikołaj Kazimierski, Hubert Korościk, Bartosz Michalkiewicz, Bartosz Marszałek, Oskar Gołuch, Bartłomiej Miernik.

Orlicy: Krzysztof Jowik, Krzysztof Berezowski, Mikołaj Pers, Radosław Juś, Adam Czornij, Szymon Marczuk, Tymoteusz Śliwakowski, Mateusz Sławiński, Oskar Sudora, Kacper Zatryb, Bartosz Brzuzy, Łukasz Słapek, Wiktor Kaczanowski, Hubert Kozioł, Bartosz Kowzowicz, Maciej Kwiatkowski, Kamil Kulig, Oktawian Greiner.

Młodzicy: Marcin Bikowski, Igor Dwornik, Dawid Sawuła, Maciej Czornij, Oskar Bilejszys, Jakub Filipiak, Krystian Kępowicz, Szymon Śliwakowski, Jakub Bucholc, Jakub Czech, Damian Skiba, Oktawian Koniec.

Sztab trenerski Baszty: Mariusz Błaszczak, Jerzy Warchoł, Marek Figurski.

Analityk: Joanna Michalkiewicz.

Menadżer: Jan Walczak.