Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3297
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Baza obozowa Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej czeka na remont

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 14 września 2017, 13:26
Aktualizacja: 13:30
Autor: red
Fot. organizatorzy
Do Wilcza co roku przyjeżdżają setki dzieci i młodzieży, nie tylko z Wałbrzycha. Często pochodzą z mniej zamożnych rodzin i jest to dla nich wspaniała możliwość spędzenia wolnego czasu w ramach ruchu harcerskiego, który jest oparty na służbie, samodoskonaleniu (pracy nad sobą) i braterstwie.

Niestety poprzednia Baza Obozowa Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej została wybudowana w latach osiemdziesiątych i nie spełniała już wymogów sanitarnych.

Dzięki działaniom podjętym przez wałbrzyskich harcerzy i władze miasta, rozpoczęto już prace remontowe na Bazie.
- Budujemy nową siedzibę, bo chodzi o to, by dzieci z wałbrzyskich niezamożnych rodzin mogły tu bezpiecznie spędzać wakacje - tłumaczy prezydent Roman Szełemej.

Prezydent oraz Zamek Książ w Wałbrzychu zachęcają do pomocy nie tylko wszystkich przedsiębiorców, ale również tych, którym los obozowiska nie jest obojętny.
- Do Wilcza co roku przyjeżdżają setki dzieci i młodzieży, nie tylko z Wałbrzycha. W tym roku w Wilczu wypoczywały dzieci i młodzież m.in. z Poznania, Wągrowca, Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej, Piaseczna czy Starych Bogaczowic. Praktycznie co roku mamy obłożenie bazy harcerzami i zuchami z całej Polski - opowiada Artur Marlinga, Pełnomocnik Komendy Chorągwi Dolnośląskiej ZHP.

W planach jest, aby powstał nowoczesny budynek, w którym znajdować się będą:
- kuchnia
- stołówka
- magazyny żywnościowe
- na piętrze pokoje dla obsługi kuchni oraz innych beneficjentów.

Wszystkim, którzy chcą pomóc w akcji odremontowania Bazy Obozowej podajemy numer konta i dane organizacji:

Hufiec ZHP Ziemi Wałbrzyskiej
im. hm. Alojzego Ciasnochy
ul. Przemysłowa 16
58-300 Wałbrzych
email: walbrzych@zhp.pl
tel: 74 842 93 36
Nr konta bankowego: 02 1950 0001 2006 0404 1485 0004

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~stara harcera 14-09-2017 14:58
Jak to wszystko tam wybudują teren ten straci ducha prawdziwego obozowiska harcerskiego. Czym prymitywniej tym fajniej!
~Obecny Harcerz 14-09-2017 19:51
Myślę, że duch obozowiska pozostanie. Zgadzam się, poprzednie budynki miały swój niepowtarzalny urok, ale musimy iść z biegiem czasu, przepisy SANEPIDU, Straży Pożarnej i innych służb są takie, aby było jak najbezpieczniej. Z tym też się trzeba liczyć.
~pytacz 14-09-2017 20:51
Z utratą atmosfery i poczucia braterstwa w sterylnych budynkach też się trzeba liczyć bo zawsze jakoś tak wychodzi. Zresztą - co to za harcerstwo w murowanych budynkach bez poczucia więzi z naturą? Przyszła UE i również harcerstwo zaorała. Celowo, aby rozbić poczucie wspólnoty. Nowe pokolenie harcerzy ma przechlapane. Czy teraz będziecie stawiać namioty na klepiskach pozbawionych drzew aby było bezpiecznie? Żenada, miałkość i drętwota.Kondolencje.
~instruktor ZHP 14-09-2017 21:23
Drogi pytaczu i stara harcerko - przecież do tego lata na bazie w Wilczu tez stał budynek z kuchnią, oraz murowana stołówka (lata 80te). Obecnie zostało to wyburzone i zostanie zbudowane od podstaw, z tym, że zgodnie z obowiązującymi przepisami. Co to zmieni dla nas harcerzy, że kucharki będą gotowały w lepszych warunkach? Wciąż część harcerzy będzie jadła posiłki pod namiotami stołówkowymi (przecież wszyscy się nie zmieszczą), wciąż będziemy spali pod namiotami, kontakt z naturą będzie ten sam, spokojnie. "Duch prawdziwego obozowiska" został by zatracony, gdyby na obozie zabrakło harcerzy, co mogłoby się stać, gdyby baza nie została dopuszczona do użytku przez służby i sanepid. Harcerze zapewniają klimat, atmosferę i harcerskiego ducha, jestem pewna ze tego naszej bazie nie zabraknie! :)
~kobra 15-09-2017 7:59
Zakłamanie pseudo harcerzyków to jaka masakra. Dobrze wiem co się wyprawia na kwaterkach i wiele o harcerzach mogła by opowiedzieć obsługa "wiklinki". Chcecie sobie remontować to róbcie to z własnych składek i funduszy. Dlaczego miasto ma się dokładać do tego cyrku .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group