Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 5082
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: BCU ruszy w styczniu

Środa, 22 maja 2024, 8:36
Aktualizacja: 9:18
Autor: PAW
Wałbrzych: BCU ruszy w styczniu
Fot. organizatorzy
Branżowe Centrum Umiejętności w Wałbrzychu powstaje przy Zespole Szkół nr 5 im. M. Tytusa Hubera w Wałbrzychu (szkoła publiczna prowadząca kształcenie zawodowe w dziedzinie „mechatronika”). Planowane uruchomienie – styczeń 2025 r.

Na placu budowy przy Zespole Szkół Nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu powstaje Branżowe Centrum Umiejętności w Wałbrzychu w mechatronice. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2024 roku.

Za chwilę ogłoszony zostanie przetarg na specjalistyczny sprzęt, stronę internetową. Zapraszamy do śledzenia profilu szkoły, gdzie będą na bieżąco informować o postępach prac, rozpoczęciu rekrutacji i innych ważnych wydarzeniach w ramach BCU.

- Ta szkoła jest największą w tej chwili szkołą ponadpodstawową w naszym mieście - mówi prezydent Roman Szełemej. - Otrzymaliśmy na budowę tego Centrum bardzo duże dofinansowanie i co najważniejsze to jest pierwsza inwestycja w Wałbrzychu ze środków KPO. Dostaliśmy prawie 17 milionów dofinansowania w konkursie, w którym zdobyliśmy wysoką punktację. Wartość całego projektu to jest około 20 milionów złotych, z czego około 3 milionów złotych to jest nasz wkład własny. BCU będzie kształciło specjalistów w zakresie mechatroniki i mechatroniki samochodowej. To są dziedziny, które są bezpośrednio związane z funkcjonowaniem zakładów istniejących w WSSE "Invest Park".

Osoby kształcące się w BCU mają odpowiadać obecnemu zapotrzebowaniu na rynku pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group