Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2848
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Beata Żołnieruk ripostuje

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 6 marca 2017, 16:16
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2017, 7:51
Autor: red
Fot. red
– Nie tak dawno napisałam słów kilka na temat tego, co myślę o darmowej komunikacji. Mój wpis odbił się szerokim echem i nie pozostał bez odpowiedzi ze strony stowarzyszenia Inicjatywa Polska – pisze Beata Żołnieruk z partii Wolność.

Nie pozostając dłużna, postanowiłam odnieść się do tej kwestii ponownie.

Widać już na horyzoncie wybory samorządowe, bo z różnych stron napływają mniej lub bardziej chwytliwe "inicjatywy ”, które być może dla tych z mniejszą wyobraźnią wydać się mogą kuszące, ale jak to mówią- dopóty dzban wodę nosi, dopóki ucho się nie urwie. Jedna z lewicowych organizacji z niejaką Barbarą Nowacką na czele, zaproponowała niedawno, by dla uczniów szkół podstawowych wprowadzić darmową komunikację. Wprawdzie odniosłam się już raz publicznie do tego pomysłu, ale moja wypowiedź uznana została chyba za zbyt niezrozumiałą, bo doczekałam się riposty po przeczytaniu której, do dziś mam ochotę posłać jej autora do szkoły. Na marginesie i na ten ogromnie ważny temat dla naszej przyszłości pisałam, bo brak elementarnej wiedzy z zakresu ekonomii najzwyczajniej w świecie szkodzi, zwłaszcza, gdy taka elita dorwie się nie daj Bóg do władzy.

Autorzy listu nie omieszkali również odnieść się do mojej profesji, czym jeszcze bardziej wzbudzili moje wątpliwości co do swojej wiarygodności. Po pierwsze dlatego, że będąc przedsiębiorcą, a ze względu na stale zmieniającą się sytuację prawną i ekonomiczną w naszym kraju, zdywersyfikowałam swoją działalność i w zasadzie zarabiam właśnie na tym, że gmina dowozi dzieci do szkoły bezpłatnie. Ale pomińmy ten wątek związany z moją firmą, bo nie ma chyba większego sensu tłumaczyć tego, że płacąc podatki mam prawo o nich pisać i mówić. A swoją drogą, to ich lewacka logika doskonale sprawdza się w sejmie, bowiem jak wiemy gospodarką zajmują się ludzie, którzy nigdy nie prowadzili własnej firmy.

Abstrahując od ogromnych i z roku na rok zwiększających się wydatków, które mieszkańcy Wałbrzycha ponoszą właśnie na komunikację miejską, należy wyjaśnić co niektórym, że budżet nie jest z gumy, a pieniądze do kasy miasta nie są przynoszone przez św. Mikołaja. Jeśli nawet radni zgodzą się na propozycję wprowadzenia darmowej komunikacji, to trzeba będzie w bardzo szybkim tempie tę dziurę załatać. Dla osób myślących racjonalnie zrozumiałe jest to, że tego typu pomysły najbardziej przydatne są politykom. Prawdą jest, że w początkowej fazie powodują one wzrost ich popularności, ale czyż nie o to im chodzi w okresie kampanii wyborczej?

Wałbrzych jest jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce, a powiększone dochody o sto kilka milionów (autorzy listu błędnie wskazali dochody, myląc je z wydatkami miasta) w stosunku do roku poprzedniego, na pewno nie oznaczają, że to mieszkańcy go wypracowali. Wzrost spowodowany jest wpływem z budżetu centralnego środków na tzw. 500+. Oczywiście oprócz tego, że wzrosły dochody, to po drugiej stronie budżetu, w górę poszły również wydatki i nijak się ma tutaj postawiona przez autorów riposty teza, że cytuję: ,,Budżet Wałbrzycha na rok 2017 wynosi ponad 740 mln złotych, w roku 2016 budżet wynosił ok. 564 mln złotych, widać realny wzrost budżetu o kwotę 176 mln. To właśnie Wałbrzyszanie wypracowali ten zysk, dzięki przedsiębiorczości wałbrzyszan nasze miasto się rozwija, a co idzie za tym, nasi mieszkańcy powinni realnie odczuwać zysk który sami wypracowują”.

Szkoda, że w tej analizie budżetu zabrakło ustosunkowania się do długu miasta, który stanowi na chwilę obecną 86% prognozowanych dochodów. Jest jednak wiele osób, które te kwestie dosyć często podnoszą, lecz jak to bywa w dzisiejszym świecie posłaniec złych wiadomości musi się liczyć z tym, że mu utną głowę.

Tak więc jeszcze raz powtórzę to, co napisałam na swoim profilu. Przeciętna czteroosobowa rodzina mieszkająca w Wałbrzychu, dopłaca do przewozów, aż 1200 zł rocznie i to już dzisiaj, w sytuacji gdy przewozy są przecież płatne, bo od pasażerów wymagane są bilety! I jeśli nawet jakiś totalny ignorant pomyśli, że przecież nikt od niego tych pieniędzy nie żąda, to tak jak pisałam wcześniej, prędzej czy później odczuje to na własnej kieszeni. A swoją drogą, to czy nie zastanawialiście się kiedyś nad tym, że niektórzy politycy bardzo chętnie wydają nasze pieniądze, ale gdyby przyszło im zarządzać swoim portfelem, to ich hojność byłaby bez wątpienia ograniczona.

Nie ma dnia, aby nie próbowano nam wmówić, że coś nam się należy i dostaniemy to za darmo. Nie dajmy się oszukać! Państwo, urząd, ani miasto nic nam nie daje, a wszystko co posiada, to pieniądze podatnika zabrane mu pod przymusem.

Jakże znamienne są tu słowa premier Wielkiej Brytanii, która słusznie stwierdziła, że cytuję: ,,Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze Tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy”.

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~Brrrr 6-03-2017 16:24
????
~Dziękuję za uwagę 6-03-2017 16:27
Korwin w parlamencie UE powiedział - kobiety są mniej inteligentne i powinny mniej zarabiać, to się tyczyło też pani B. Żołnieruk. Więc tutaj nie ma co na poważnie brać wypocin tej pani. W ogóle to co redakcja walbrzyszak ma za kontakty dziwne z tą panią ? ciągle piszecie to co ona tam gdzieś naskrobie.
~PiS 6-03-2017 16:41
Brawo Pani Beato! Tumanom trzeba to włożyć do głowy!
~szarlotka degol 6-03-2017 16:53
Dobry polityk to martwy polityk
~A.M. 6-03-2017 16:56
Dobry polski polityk, to ruski polityk.
~pytacz 6-03-2017 17:02
Czy ten typ podpisujący się mianem ,,dziękuję za uwagę" liczy na to że ,,Wałbrzyszek" stanie się organem jedynej partii jak moskiewska ,,Prawda" aby nie dopuszczać p.Żołnieruk do głosu? Czy nie jest jasne gamoniu, że Korwin wypowiedział się o kobietach, może KILKU,ale na pewno nie powiedział WSZYSTKIE? Znasz język polski aby? No właśnie, dobrze p.Beata zauważyła, skąd te urzędnicze manipulacje o darmowości ,czegoś" skoro wszystko ma swoją cenę?
~kuba 6-03-2017 17:07
Nic nie ma za darmo. Płacą Ci co podatki płacą
idler73 6-03-2017 17:21
@pytacz, brawo stary !!! Ale, próba manipulacji nie wyszła, z resztą trafia ona tylko do czytelników "w Sieci", czyli tych intelektualnie uwstecznionych. No, to, jak ? Fakt, że Korwin nie powiedział "wszystkie", świadczy o tym, że miał na myśli kilka kobiet ? Podobnie debilną próbę odwrócenia kota ogonem czytałem ostatnio na Frondzie. Dotyczyła masowego mordu na drzewach, napisano tam, że Komorowski był gorszy od Szyszki bo polował. A, teraz prawo do wypowiedzi. Czy aby na pewno dotyczy wszystkich, czy tylko tych jedynie prawych i sprawiedliwych lub im podobnych ? Inicjatywa Polska miała 100% racji, co do akcji i p. Żołnieruk. Po za tym, wielu Wałbrzyszan myśli podobnie, nie zależnie od tego, co powie Inicjatywa, czy pani Beata.
~dziękuję za uwagę 6-03-2017 17:53
Wielu polityków pisze na facebooku, jakoś Wałbrzyszek tego nie publikuje, kiedy Żołnierukowa coś naskrobie i głupoty opublikuje to zaraz się to pojawia na walbrzyszku.
57jurand 6-03-2017 18:49
,,Niejaka Barbara Nowacka,'',Lewactwo to lewactwo tamto.Z..ła się bieda i płacze.Jaki wódz takie żołnieruki.
~Jacek 6-03-2017 19:17
Diaboliczna podstępność socjalizmu polega na tym, że lewicowi politycy kupują sobie nieświadomych wyborców za ich własne pieniądze. Na zasadzie- najpierw was ograbiamy poprzez opodatkowanie praktycznie wszystkiego, (z czego ludzie często w ogóle nie zdają sobie sprawy!), a potem "damy za darmo" to i tamto. Oczywiście pobierając za to sowitą prowizję, bo nieodłączną cechą systemów lewicowych jest GIGANTYCZNA biurokracja, setki tys. urzędników, którzy przecież NICZEGO realnego nie produkują, a ich pensje są wypłacane właśnie z podatków zebranych od całej reszty ludzi. Prawica odpowiada zwolennikom interwencjonizmu państwowego - zostawmy ludziom ich pieniądze, zmniejszmy podatki do niezbędnego minimum, a każdego będzie stać na zaspokojenie własnych potrzeb, takich jak choćby zapłata za
~pytacz 6-03-2017 21:03
Jak Wałbrzyszek mógłby publikować lewackie przedruki z fejsbuka mające wartość popłuczyn literackich w przeciwieństwie do merytorycznego ostrza Pani Zołnieruk? W mniemaniu lewaka p.Żołnieruk miałą by wspierać konkurencyjną ŚKA , czy dobrze zrozumiałem bo nie wierzę że ktoś mógł napisać taką brednię? Idler, czy nie uważasz że się kompromitujesz brakiem logiki, że tak delikatnie zwrócę uwagę? Nie myślisz że pogrążasz lewicę która jest przecież potrzebna do ukazania zalet ugrupowań wolnościowo-racjonalnych?
~Noval 7-03-2017 6:45
Do ;Jacka; Masz rację;obecny rząd,to czystej wody Socjaliści;dali niektórym po 500zł.i kupili ich jak dzieci.Co zaś się tyczy wypocin pani Żołnieruk,to powinna popatrzeć w lustro-mam nadzieję,że je ma.Tobie,też lustro przydałoby się.
~Gobzer 7-03-2017 7:40
Dobra i merytoryczna odpowiedź. Oby lewactwo w następnych wyborach nie doszło w Wałbrzychu do władzy, bo jeśli nie uwzględniają długu miasta, jeśli mylą dochód z budżetem to tylko pokazuje jaki element u nich zasiada.
~ 7-03-2017 8:19
Co otwierasz stronkę z tematem a tam jak zwykle chory na umyśle i z nienawiści do PISiorków PSYCHICZNY IDLER73.
~wolność 7-03-2017 8:32
http://opinie.wp.pl/ewa-koszowska-odpowiada-korwinowi-mam-z-panem-do-pogadania-6098190920197249a cała prawda o tej partii
~pytacz 7-03-2017 9:10
PO co lewactwu chcącemu przejąć władzę w mieście wiedza jak rozróżnić dochód i budżet, skoro i tak zakładają że będą okradać miasto i gminę Wałbrzych?
~roś 7-03-2017 9:12
Grunt to kultura słowa oraz wierność nauce Kościoła.
~cygan 7-03-2017 10:23
Dlaczego nie wypowiada się polewa?
~pytacz 7-03-2017 10:55
Czy z kultury słowa i katolickiego nadstawiania policzka nie mają tarczy do swoich kopniaków lewacy? No cóż, chłopcy do bicia szybko się uczą co dziwi lewaka rosia, czyż nie? W czyich rękach jest portal WP, nie przypadkiem w niemieckich, więc musi mieć interes w opluwaniu Korwina? Kiedy powstaną polskie niemieckojęzyczne gazety w Niemczech plujące na polityków niemieckich?
~ 7-03-2017 10:57
KORWIN POWIEDZIAL WPROST KOBIETY SĄ MAŁO INTELIGENTNE I ŻOŁNIERUKOWA NIECH TUTAJ NIE ŚWORUJE, BO JEJ PAN MA JĄ ZA MAŁOINTELIGETNĄ
~Korwin darwin 7-03-2017 13:17
I ma rację baby do garów
~wyborca 7-03-2017 13:33
Skad u Pani Zolnieruk takie zainteresowanie Walbrzychem skoro mieszka w Gluszycy?
~pytacz 7-03-2017 15:38
A dlaczego rząd Niemiecki interesuje się tym kto ma rządzić w Polsce? Korwin ma rację, ale czy pani Żołnieruk nie jest wyjątkiem od reguły?
~Rosomak 7-03-2017 20:34
Do ~wyborca a Siemoniak i Dworczyk mieszkają w Wałbrzychu? Przeciwnie, nie mają z tym miastem nic wspólnego, tyle że dostali się z jedynek do sejmu. Także argument, że jak ktoś mieszka w podwalbrzyskiej gminie, a nie w samym centrum, to nie ma prawa głosu, jest kretyński. Na koniec pytanie: gdzie mieszka prezydent Szełemej?
~złoty pociong 7-03-2017 22:36
mieszka w domu
~pytacz 8-03-2017 8:57
A pani Żołnieruk nie mieszka w domu?
~kot 8-03-2017 9:33
a może policzysz ile wałbrzyski podatnik płaci na twoją wypłatę, bo przecież społecznie nie robisz nic

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group