Czwartek, 29 lipca
Imieniny: Marty, Olafa
Czytających: 3618
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Będą pilnować, by wybory były uczciwe

Czwartek, 23 października 2014, 7:39
Aktualizacja: 20:29
Autor: PAW
Wałbrzych: Będą pilnować, by wybory były uczciwe
Fot. red.
Dziś w ratuszu samorządowcy z prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem na czele oraz komendantem miejskim policji Andrzejem Baszturą apelowali do kandydatów oraz wyborców o uczciwość.

Podczas konferencji prasowej „Uczciwe wybory” poruszono problemy i sprawy, z których niestety nasz region zasłynął w całej Polsce w ostatnich latach.
- Musimy podjąć wspólne wysiłki, by te wybory były uczciwe - mówi Roman Szełemej. – Incydentom związanym z kupowaniem głosów należy zapobiegać. W poprzednich latach mieliśmy w Wałbrzychu i regionie z tym problem i dlatego należy zrobić wszystko, by taka sytuacja się nie powtórzyła.

Zdaniem Andrzeja Basztury, działania podejmowane przez funkcjonariuszy policji w czasie wyborów nie dają 100-procentowej gwarancji zapobieganiu procederowi kupowania głosów, ale mogą ograniczyć je do minimum.
- Przygotowujemy się do tych wyborów i chcemy wykorzystać doświadczenia zdobyte w poprzednich latach – mówi Basztura. – Policjanci będą widoczni w Wałbrzychu, ale również w gminach powiatu wałbrzyskiego. Będziemy reagować na każdy sygnał łamania prawa. Od jutra uruchomimy również infolinię pod numerem telefonu: 74 84 20 888, gdzie każdy będzie mógł zadzwonić i zgłosić niepokojące go sprawy związane z wyborami i przypadki łamania prawa.

Leszek Orpel, burmistrz Jedliny Zdroju, uważa, że zły wizerunek naszego regionu w dużej mierze zrodził się właśnie przez incydenty związane z kupowaniem głosów podczas wyborów.
- Zależy nam na transparentności, bowiem obraz i wizerunek w kraju nie jest najlepszy i dlatego podczas tych wyborów, mam nadzieję, nie dojdzie do takich sytuacji, jak w latach poprzednich. Takie postawy należy piętnować i zgłaszać do odpowiednich organów – mówi Orpel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group