Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2511
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będą remonty dróg wojewódzkich

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 27 stycznia 2011, 12:17
Aktualizacja: 12:17
Autor: PAW
Jest szansa, że jeszcze w tym roku część dróg wojewódzkich na terenie Wałbrzycha zostanie naprawionych
Fot. red
Prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski spotkał się z dyrektorem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei Romanem Głowaczewskim. W spotkaniu wzięli również udział szef wałbrzyskiego oddziału DSDiK Tadeusz Sroka, zastępca prezydenta Dariusz Lenda, dyrektor ZDiK Andrzej Piękny oraz posłanka Katarzyna Mrzygłocka.

Podczas spotkania ustalono harmonogram remontu dróg wojewódzkich na najbliższe 3 lata.

W pierwszej kolejności dokończony zostanie remont ulic Andersa-Solicka oraz 11 Listopada (Plac Górnika). W 2011 roku planowana jest również kompleksowa naprawa ulicy Strzegomskiej od budowanego przy łączniku z ul. Uczniowską ronda do skrzyżowania z ulicą Noworudzką. Również w 2011 roku ma zostać wykonana dokumentacja, a w 2012 kompleksowy remont, ulicy Strzegomskiej, wraz z jej poszerzeniem, budową chodników w Kozicach i Julianowie oraz budową ścieżki rowerowej.

W 2011 zamontowane zostaną światła na skrzyżowaniach ulic Noworudzka-Strzegomska-Świdnicka (odpowiedzialna DSDiK) oraz Wieniawskiego-de Gaullea (odpowiedzialna Gmina).

Ustalono również, że pozostałe drogi wojewódzkie zostaną naprawione, jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe. W pierwszej kolejności naprawiana będzie ulica Świdnicka.

W sprawie remontu ulicy Świdnickiej prezydent spotkał się również z gestorami mediów. Jest duża szansa wykonania kompleksowego remontu drogi jeszcze w tym roku. Wszystko zależy jednak od wymiany instalacji podziemnych – sieci gazowej, energetycznej i kanalizacji deszczowej. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma być znana za dwa tygodnie.

Podczas spotkania określono również sposób skoordynowania wymiany sieci podziemnych tak, aby możliwy był wcześniej omówiony harmonogram remontu wszystkich dróg wojewódzkich.

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group