Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 8678
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Będą sprawdzać motocyklistów

Sobota, 31 lipca 2021, 8:17
Aktualizacja: 9:18
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Będą sprawdzać motocyklistów
Fot. KMP Wałbrzych
Lato trwa, a to oznacza, że wielu motocyklistów porusza się po drogach. Użytkownicy tego środka komunikacji muszą jednak pamiętać o bezpieczeństwie, gdyż są w pewien sposób niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, a w trakcie zdarzenia nie trudno u nich o poważne obrażenia ciała. Dlatego też wałbrzyscy policjanci już w niedzielę przeprowadzą działania prewencyjno–kontrolne pn. „Motocyklista”.

Policjanci przypominają, że kierujący motocyklem lub osoba przewożona takim pojazdem są obowiązani używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, chyba że motocykl fabrycznie wyposażonych jest w pasy bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o obowiązku przewożenia na miejscu pasażera osoby trzeźwej. Za złamanie przepisu można zostać ukaranym mandatem karnym w kwocie 150 złotych. Nie dotyczy to oczywiście rzadko używanego teraz motocykla z wózkiem bocznym. Użytkownicy jednośladów powinni także pamiętać o przestrzeganiu dozwolonej prędkości oraz o wyprzedzaniu innych pojazdów w miejscach do tego dozwolonych i w sposób bezpieczny.

Apelujemy po raz kolejny również do użytkowników samochodów, aby przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy zawsze zachowali ostrożność i za każdym razem spoglądali w lusterka wsteczne. Motocykl może przecież nadjechać w każdym momencie. Obu stronom przypominamy, że każdy kierujący ma obowiązek korzystać z zapisanej w Kodeksie Drogowym zasady ograniczonego zaufania.

Od początku do połowy tego roku w naszym regionie policjanci odnotowali cztery wypadki z udziałem motocyklistów i motorowerzystów. Nie było osób zabitych, trzech kierujących zostało natomiast rannych.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group