Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 5651
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Będą zmiany na Kusocińskiego

Czwartek, 7 kwietnia 2022, 7:21
Autor: red
Wałbrzych: Będą zmiany na Kusocińskiego
Fot. WBO
Prezydent Roman Szełemej zapowiada szereg zmian w infrastrukturze obiektu sportowego na ulicy Kusocińskiego w dzielnicy Piaskowa Góra.

Obiekt ten został niedawno w ramach budżetu obywatelskiego zmodernizowany, ale wciąż pozostaje tam wiele do zrobienia. Obiekt jest wykorzystywany przez młodzieżowe zespoły piłkarskie, ale również amatorów biegania czy nordic walking.

- Stadion ten systematycznie rewitalizujemy - mówi prezydent Szełemej. - Na ten rok jest zaplanowana realizacja kolejnych zapisów budżetu obywatelskiego sprzed dwóch lat. W tym roku chcemy również doprowadzić do remontu ogrodzenia i wtedy zadecydujemy też, czy zachować bramę od ulicy Wyszyńskiego i furtkę wejściową od góry tego stadionu.

Miasto najprawdopodobniej pójdzie w kierunki likwidacji bramy i furtki, bowiem są to miejsca wymagające stałego monitorowania i pilnowania, a stadion nie powinien służyć do dowolnego spacerowania i bycia łatwiejszym przejściem do centrum Piaskowej Góry, bowiem Gmina ponosi koszty związane z utrzymaniem obiektu - choćby murawy czy bieżni.

- Musimy te kwestie bram wejściowych uporządkować. Postanowiliśmy pozostawić te duże schody i zostaną te schody w najbliższych tygodniach wyremontowane. Chodzi o bezpieczeństwo osób korzystających ze stadionu, bo to obiekt miejski i musi być bezpieczny - kontynuuje prezydent. - Dawanie możliwości wchodzenia na stadion kilkoma wejściami i o każdej porze stwarza ryzyko dewastacji urządzeń tam się znajdujących.

Twoja reakcja na artykuł?

7
35%
Cieszy
7
35%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
5
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group