Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3769
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Będzie Japonia w Wałbrzychu

Środa, 11 listopada 2009, 9:29
Aktualizacja: 9:37
Autor: Daniel Wawryniewicz
Wałbrzych: Będzie Japonia w Wałbrzychu
Praca Ewy Rosiek–Buszko
W ramach cyklu "Wałbrzych Wielokulturowy" w najbliższy piątek Biblioteka pod Atlantami zaprasza na dzień poświęcony kulturze japońskiej, podczas którego odbędzie się seria spotkań poświęconych krajowi kwitnącej wiśni.

Już od samego rana, bo od godziny 9 uczniowie trzecich klas szkół podstawowych, bedą mogli uczestniczyć w warsztatach origami, które przeprowadzone zostaną w Oddziale Dziecięco – Młodzieżowym. Dzieci poznają techniki składania papieru, za pomocą których zwykła czysta kartka może zamienić się w piękne kwiaty czy też ulubione zwierzę.

Natomiast w godzinach popołudniowych wałbrzyska młodzież spotka się z Japończykami, którzy na codzień mieszkają w Wałbrzychu. Opowiedzą oni o okolicznościach przybycia do Polski. Kolejnymi atrakcjami przygotowanymi na ten dzień będą dwie projekcje filmowe. Jedna z nich to opowiadające o mitologii i japońskiej kulturze dzieło anime ,,Spirited Away: W Krainie Bogów” japońskiego mistrza animacji Hayao Miyazakiego, nagrodzone Oscarem i Złotym Niedźwiedziem.

Druga projekcja filmowa wprowadzi nas w świat Tony'ego Takitani, tytułowego bohatera dramatu, opowiadająca o uczuciach i samotności. Dzień zakończy się około godziny 17 wernisażem absolwentki ASP z Krakowa, laureatki wielu nagród i wyróżnień Ewy Rosiek–Buszko. Wystawa zatytułowana "Paper Gami" zawierająca techniki papieru czerpanego oraz miniatury tkackie zaprezentowana zostanie w Galerii Książki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group