• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Godz. 21:58
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 3994
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Będzie nowe schronisko dla zwierząt

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 12 października 2018, 7:22
Aktualizacja: 8:39
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W przyszłym roku rozpoczną się prace związane z budową nowego schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu. O szczegółach tego projektu mówili wczoraj podczas konferencji prasowej: Roman Szełemej – prezydent Wałbrzycha i Michał Niewiadomski – kierownik schroniska.

- Może nie dla wszystkich, ale dla ogromnej rzeszy Wałbrzyszan los naszych czworonogów jest bardzo ważny. Od przynajmniej kilku lat postulowany był projekt budowy nowego schroniska dla zwierząt. Potrzeby w każdej dziedzinie życia w Wałbrzychu są ogromne i wszyscy o tym wiemy, ale przyszedł czas, kiedy mamy te najbardziej potrzebne, wszystkim dokuczające sprawy jeśli nie zakończone, to przynajmniej poważnie zaawansowane. Mówię o drogach, mieszkaniach, żłobkach, przedszkolach. Przyszedł czas na zrealizowanie tego postulatu. Przyszedł czas na nowy obraz schroniska. Zarówno jeżeli chodzi o materialne możliwości jak też sposób, styl, standard podejścia do zagadnienia, które jest niezwykle ważne, czyli opieka nad zwierzętami. Zwierzęta są częścią naszego życia, a szczególnie psy, ale nie tylko. Staramy się wszystkim pomóc. Podjąłem decyzję, aby rozpocząć w przyszłym roku budowę nowego schroniska. Czy uda nam się skończyć budowę w przyszłym roku tego nie wiem, bo dzisiaj decyzja, pieniądze to nie wszystko. Jeszcze musi być wykonawca. Z tym jest różnie. Realizujemy również projekt usprzętowienia - nowy samochód. Będziemy szukać dobrego oferenta na nowy samochód dla zwierząt - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Nie jest jeszcze znana dokładana lokalizacja nowego schroniska, natomiast prace związane z jego budową mają się zacząć w przyszłym roku. Schronisko otrzyma także nowy, specjalistyczny samochód do przewożenia zwierząt. Samochód zostanie zakupiony w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego. Niestety pierwszy przetarg na dostawę samochodu nie przyniósł żadnego efektu, dlatego prawdopodobnie ogłoszony zostanie drugi przetarg, lub samochód zostanie zakupiony z pominięciem procedury przetargowej.

- Nowy samochód dla schroniska to rzecz konieczna. Stary samochód jest już mocno wyeksploatowany. Komfort przewozu zwierząt jest bardzo niski. Zależy nam na tym, abyśmy zwierzęta odławiali w sposób humanitarny, aby przewóz zwierząt również odbywał się we w miarę komfortowych, bezstresowych warunkach dla zwierząt. Stąd bardzo zależy nam na czasie aby znaleźć dostawcę nowego, przystosowanego do przewozu zwierząt samochodu. Myślę, że to kwestia kilku tygodni i schronisko będzie posiadało nowy pojazd. Zachęcam wszystkich do odwiedzania schroniska dla zwierząt. Serdecznie zachęcamy do adoptowania zwierząt. To jest najlepsza forma pomocy - zabranie ich ze schroniska, stworzenie im nowego domu. Mamy również opcję tworzenia domów tymczasowych. Jeżeli ktoś nie jest w stanie wziąć zwierzaka na stałe, możemy podpisać umowę i przekazać zwierzę na czas określony, do momentu znalezienia domu stałego. Zapraszam wszystkich do odwiedzin, do wspierania schroniska - powiedział Michał Niewiadomski, kierownik schroniska.

Obecnie w schronisku znajduje się około 70 psów i kilkanaście kotów. W nowym schronisku znajdzie się miejsce dla setki psów i 30-40 kotów.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~gohciu 12-10-2018 18:02
"Nie jest jeszcze znana dokładana lokalizacja nowego schroniska, natomiast prace związane z jego budową mają się zacząć w przyszłym roku". O CO KAMAN?!.... O wybory????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group