Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 6089
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Będzie się działo

Wtorek, 29 czerwca 2021, 9:47
Aktualizacja: 10:47
Autor: red
Wałbrzych: Będzie się działo
Fot. WOK Wałbrzych
Wystawa, warsztaty aktorskie, kolorowa parada i zajęcia z samorozwoju czy hula hop. Będzie się działo w dzielnicach Piaskowa Góra i Rusinowa.

Wystawa fotografii przedstawiających Piaskową Górę, wykonanych z drona, pozytywne i kulturalne hulanki z Piaskową Górą, warsztaty teatralne zakończone spektaklem i Brave Kids w dzielnicy Rusinowa – to propozycje mieszkańców Wałbrzycha, które w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021 zrealizuje Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

Do programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021 mieszkańcy Wałbrzycha zgłosili dziesięć projektów. W poniedziałek specjalna komisja spotkała się z autorami propozycji. Wspólnie dokonano wyboru czterech projektów, które będą zrealizowane.

Największe uznanie zdobyła propozycja Patrycjusza Kochanowskiego. Projekt „Piaskowa Góra z lotu ptaka” to propozycja plenerowej wystawy, na której zaprezentowane zostaną zdjęcia tej dzielnicy wykonane z drona.

- Posiadam bardzo dużą galerię zdjęć Piaskowej Góry z lotu ptaka, którą wykonałem w 2016 roku. Tak sobie leżała do tej pory na dysku. Ja akurat przez to, że jestem oddanym „piaskowogórzaninem”, który zawsze lubi wspierać mój dystrykt, postanowiłem wziąć udział w konkursie i udało się go wygrać. Powstanie galeria zdjęć z lotu ptaka Piaskowej Góry, zarówno starej, jak i nowej części, głównie wykonanych w czasie zachodu słońca – mówi Patrycjusz Kochanowski.

Drugi pod względem liczby zdobytych punktów był projekt „Pozytywnie i Kulturalnie Hulamy z Piaskową Górą” autorstwa Mai Sawickiej.

- My wpadłyśmy na taki pomysł, aby zorganizować na Piaskowej Górze sześć różnorodnych warsztatów dla mieszkańców. Są one dostępne dla każdego. Sześć różnych spotkań. Każde o innej tematyce. Są warsztaty w stylu zaglądania w głąb siebie, coś dla ducha oraz coś dla ciała, jak na przykład nasze warsztaty z hula hop - mówią Emilia Francuziak i Zuzanna Gileta, współautorki projektu.

Autorami trzeciego projektu, który będzie realizowany przy wsparciu z programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021 są Piotr Jędrzejas i Mirosław Sopicki z Teatru Ucieczkowego.

- Chcielibyśmy zaprosić mieszkańców Wałbrzycha, szczególnie dzielnic Piaskowa Góra i Rusinowa do wspólnego przygotowania spektaklu, ale zanim ten spektakl się odbędzie, poprowadzimy dla tych osób warsztaty. Warsztaty aktorskie, które będą prowadzone przez naszego przyjaciela Piotra Jędrzejasa i warsztaty muzyczne – mówi Mirosław Sopicki.

Ostatnim z realizowanych projektów będzie inicjatywa Brave Kids dla Rusinowa.

- Chcemy by Brave Kids pojawił się w nowym miejscu, w dzielnicy Rusinowa. Zorganizujemy kolorową, barwną, radosną paradę z udziałem mieszkańców tej dzielnicy, do której zaprosimy dzieci z różnych grup artystycznych - mówi Magdalena Sawicka, koordynatorka Brave Kids w Wałbrzychu.

Na realizację pomysłów mieszkańców WOK ma 22 tysiące złotych. O tym, kiedy będą realizowane i prezentowane poszczególne projekty będziemy informować na bieżąco.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
3
38%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group