Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2976
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Bez uprawnień

Poniedziałek, 1 czerwca 2020, 8:31
Aktualizacja: Wtorek, 2 czerwca 2020, 8:23
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Bez uprawnień
Fot. KMP Wałbrzych
Trzech kierujących – jednego z cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdami, a dwóch z wydanymi przez sąd zakazami kierowania pojazdami – zatrzymali w miniony weekend wałbrzyscy policjanci.

Dwóch kierujących złamało orzeczone wobec nich zakazy sądowe do kierowania pojazdami. 38-letni mieszkaniec naszego miasta został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w piątek przed godziną 20:00 w Jabłowie na ul. Głównej. Zakaz obowiązywał go do marca 2023 roku. Natomiast 34-letniego wałbrzyszanina kontrolowali w sobotę około godziny 18:00 na ul. Południowej w Wałbrzychu policjanci prewencji z drugiego komisariatu. W tym przypadku mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu do września 2022 roku. Trzeci z zatrzymanych mężczyzn – tym razem przez dzielnicowych pierwszego komisariatu w niedzielę około godziny 18:00 na ul. Palisadowej - miał natomiast na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Wałbrzycha cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjanci przypominają. W przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego bez uprawnień, funkcjonariusze mogą nałożyć na sprawcę wykroczenia mandat karny w wysokości 500 złotych. W wielu przypadkach jednak kończy się na sporządzeniu dokumentacji do sądu, który to natomiast ma prawo orzec w stosunku do kierującego zakaz kierowania pojazdami. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowiada już za przestępstwo, nie za wykroczenie.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu sądowego sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
75%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group