Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2774
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bezdomny o krok od śmierci

Wtorek, 26 lipca 2016, 15:19
Aktualizacja: 15:20
Autor: red
Wałbrzych: Bezdomny o krok od śmierci
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Kiedyś miał dom, rodzinę, pracę. Dzisiaj już nie pamięta jak to się stało, że stracił wszystko.

Jego cały majątek to kołdra, poduszka, koc i butelka z wodą.
- Jak świeci słonko to nie jest źle - mówi pan Jan. - Dobrzy ludzie przyniosą coś do jedzenia. Najgorzej jest gdy zaczyna padać.

Pan Jan jest doskonale znany strażnikom miejskim, a także pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ratownikom pogotowia ratunkowego. Od wielu miesięcy spotykano go w różnych miejscach. Zawsze oferowano pomoc, jednak odmawiał. Twierdził, że da sobie radę i od nikogo nie potrzebuje pomocy.

Sytuacja zmieniła się dramatycznie w ubiegłym tygodniu. Straż Miejską zaalarmowali mieszkańcy ulicy Piotra Skargi. Z tyłu za budynkiem dawnego gimnazjum od kilku dni leżał bezdomny, który nie może chodzić. To, co strażniczki zobaczyły na miejscu, wyglądało wstrząsająco. Mężczyzna leżał pod gołym niebem. Kilka dni temu nogi odmówiły posłuszeństwa, przeżył jedynie dzięki pomocy okolicznych mieszkańców. Natychmiast o sytuacji powiadomiono pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na miejsce wezwano również pogotowie ratunkowe.

Obecnie Pan Jan przebywa w wałbrzyskim szpitalu i jest już bezpieczny. W związku z faktem, iż mężczyzna ostatnio był zameldowany w gminie Nisko, w województwie podkarpackim, tamtejszy ośrodek pomocy społecznej załatwia już dom opieki, do którego po opuszczeniu szpitala trafi Pan Jan.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group