Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2875
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpieczna droga do szkoły

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 2 września 2012, 16:07
Aktualizacja: 18:36
Autor: opr.red.
Fot. red.
Jutro rozpocznie się nowy rok szkolny. W związku z tym wałbrzyscy policjanci rozpoczęli już wzmożone działania prewencyjne pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”.

W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym wałbrzyscy policjanci rozpoczęli działania prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”. Głównym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w drodze do i ze szkoły. Już teraz policjanci sprawdzali w rejonach szkół, między inny stan dróg oraz prawidłowości ustawienia i stan techniczny znaków drogowych, w tym również urządzeń ostrzegawczych i zabezpieczających.

Od pierwszego dnia, w okolicach szkół pojawią się zwiększone ilości policyjnych patroli. Tak wyglądać będzie pierwszy etap działań. W drugim etapie funkcjonariusze będą uczestniczyć w spotkaniach i pogadankach z uczniami najmłodszych klas. Pogadanki te dotyczyć będą bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Policjanci pomogą najmłodszym poznać przepisy i ogólne zasady bezpieczeństwa w teorii, jak i w praktyce. Ponadto funkcjonariusze wałbrzyskiej komendy sprawdzą stan techniczny, oznakowanie i wyposażenie autobusów szkolnych i innych pojazdów przewidzianych do zbiorowego przewozu dzieci i młodzieży. Właściciele firm przewozowych jak i sami kierowcy tych pojazdów muszą pamiętać, że są odpowiedzialni również za bezpieczeństwo naszych dzieci.

W tym czasie bardzo ważna jest również, albo przede wszystkim postawa rodziców i opiekunów.

PAMIĘTAJMY!

Jako rodzice i opiekunowie dajmy najmłodszym dobre wzorce. Pokażmy dziecku najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Przez jezdnię przechodźmy tylko w miejscach dozwolonych, w sposób bezpieczny i rozsądny. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania i plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group