Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3236
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Bezpieczna , pewna siebie i świadoma prawa

Czwartek, 8 listopada 2012, 6:10
Autor: opr.red.
Świebodzice: Bezpieczna , pewna siebie i świadoma prawa
Fot. użyczone
– Chcemy się nie tylko nauczyć podstawowych zasad samoobrony, ale także poznać przepisy i nabrać pewności siebie. Mamy nadzieję, że ten kurs naprawdę się przyda – mówią panie, które zgłosiły się do udziału w akcji "Bezpieczna kobieta", organizowanej przez świebodzicką Straż Miejską wspólnie z policją.

Zainteresowanie akcją przeszło oczekiwania organizatorów- zgłosiło się blisko 50 pań, w różnym wieku. Wszystkie zgodnie podkreślają, że pomysł bardzo im się spodobał i chcą się czegoś nauczyć, by czuć się bezpieczniej na ulicach.

- Wprawdzie w naszym mieście jest dosyć bezpiecznie, nigdy nie zostałam zaczepiona, ale teraz wcześniej zapada zmrok, czasami trzeba gdzieś wyjść, i różnie może się zdarzyć - mówi pani Jolanta, jedna z uczestniczek. - Liczę na dużo zajęć praktycznych, ale także informacji prawnych, co wolno, gdy się człowiek broni.

We wtorek, 6 listopada, o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie inaugurujące akcję. Panie uzyskały kilka informacji organizacyjnych od Komendanta SM Łukasza Gila, a burmistrz Bogdan Kożuchowicz życzył uczestniczkom satysfakcji i zdobycia jak najwięcej umiejętności.

Pierwsze zajęcia praktyczne zaczynają się już w ten czwartek. Cały kurs potrwa do końca grudnia. Zajęcia będą się odbywać we wtorki, w hali OsiR, ul. Mieszka Starego 6. Uczestniczki spotkania organizacyjnego otrzymały szczegółowy harmonogram zajęć.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group