Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 1777
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpieczny Sylwester z wałbrzyską policją

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Niedziela, 31 grudnia 2017, 6:30
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Przed nami Sylwester. Szampańska zabawa do samego rana. Będziemy bawili się na balach, w domach czy też wyjedziemy ze znajomymi w góry.

Ale zanim wyjdziemy z domu i wsiądziemy do samochodu zastanówmy się, czy zabezpieczyliśmy swoje mieszkanie, czy auto przygotowane jest do wyjazdu. Jak co roku wałbrzyscy policjanci będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców podczas zabaw sylwestrowych. Będą też strzec porządku na drogach naszego powiatu. Policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa przy odpalaniu sylwestrowych materiałów pirotechnicznych. Apelują do kierowców, aby dostosowali technikę jazdy oraz prędkość do warunków na drogach.

Mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo, jak również ochronę Waszego mienia wałbrzyska policja przypomina kilka zasad o których, należy pamiętać wychodząc z domu czy udając się w podróż.

Pamiętajmy:

- Wybierając się w dłuższą podróż powinniśmy być wypoczęci.

- Przed wyjazdem powinniśmy sprawdzić nasz samochód – czy oświetlenie jest sprawne, czy w spryskiwaczach jest płyn, czy jest gaśnica, koło zapasowe itp.,

- Sprawdźmy dokumenty zarówno samochodu jak i kierowcy,

- Przygotujmy sobie plan wyjazdu – trasę przejazdu, miejsca gdzie będziemy mogli odpocząć podczas podróży, czy też uzupełnić paliwo.

- Stosujmy pasy bezpieczeństwa i foteliki czy siedziska do bezpiecznego przewożeniu dzieci.

- Dostosujmy prędkości do warunków drogowych oraz swoich umiejętności - jadąc wolniej jedziesz bezpieczniej, NIGDY nie wsiadamy za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu

Przed wyjazdem powinniśmy też pamiętać o zabezpieczeniu naszych mieszkań i domów:

- Należy zamknąć wszystkie okna i drzwi. Jeżeli posiadamy rolety antywłamaniowe, to powinny one zostać opuszczone – przecież, dlatego je zainstalowaliśmy.

- Poprośmy zaufanego sąsiada o zwrócenie uwagi na mieszkanie podczas naszej nieobecności. Nie od dziś wiadomo, że żaden alarm nie zastąpi sąsiedzkiej czujności.

- Pieniędzy i biżuterii nie trzymaj na wierzchu, zamontuj w nietypowych miejscach skrytki.

- Przechowuj gwarancje zakupionego sprzętu lub zapisane numery fabryczne. Rzeczy nie oznakowane oznacz w dyskretny i trudny do usunięcia sposób.

- Biżuterię oraz dzieła sztuki sfotografuj.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group