Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3242
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bezpłatnie i bezpiecznie za kółkiem

Wtorek, 6 lutego 2018, 6:45
Autor: red
Wałbrzych: Bezpłatnie i bezpiecznie za kółkiem
Fot. organizatorzy
Każdy, kto posiada prawo jazdy min. kat. B ma szansę zostać „Bezpiecznym Kierowcą”. Trwa nabór do akcji Wałbrzyskiej Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego i Toyoty Motor Manufacturing Poland. Wszelkie informacje o warunkach uczestnictwa opublikowane są na stronie www.bezpieczny–kierowca.pl. Najbliższy kurs już w dniach 17–18 lutego.

Tegoroczne szkolenia w ramach akcji „Toyota Bezpieczny Kierowca” w toku! Tym razem do czynienia mamy z całą gamą modeli hybrydowych 0raz prawdziwą rewolucją w zakresie nowych technologii i systemów bezpieczeństwa, jakie oferuje Toyota Safety Sense. Od początku roku swoje kursy odbywają już pracownicy fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland, która jest strategicznym partnerem akcji.

Ostatnio Wałbrzyska Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego przeprowadziła także specjalne szkolenie, realizowane w ramach programu dofinansowanego ze środków unijnych, a skierowane do osób niepełnosprawnych. Wzięły w nim udział osoby z ograniczeniami ruchowymi, które poruszają się samochodami dostosowanymi do ich potrzeb. Kurs odbył się pod hasłem „NIEpełnosprawny kierowca = bezpieczny kierowca” i był zorganizowany wspólnie z Fundacją Motopark Wałbrzych. Jego uczestnicy udowodnili, że za kółkiem czują się świetnie!
- Jazda samochodem daje mi poczucie wolności. Dzięki takiej możliwości, nie czuję się ograniczany. Mogę samodzielnie załatwić mnóstwo spraw. A szkolenie w Akademii sprawiło nam wszystkim mnóstwo frajdy – mówi Paweł Kwiatkowski, poruszający się na wózku.

Teraz przed ekipą szkoleniowców kolejne pracowite weekendy. W tym roku za sprawą partnerów „Bezpiecznego Kierowcy”, którymi są: Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Nowakowski, Ronal oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, do akcji bezpłatnie będzie mogło dołączyć kolejne sto osób.

Szkolenia z naboru otwartego dla mieszkańców regionu obędą się w trzech edycjach. Rozpocznie je walentynkowy kurs dla par, zaplanowany w na 17-18 lutego. Następnie, w terminie 10-11 marca, odbędzie się spotkanie tylko dla pań z okazji Dnia Kobiet w terminie 10-11 marca. Ostatnie szkolenie przeznaczone będzie dla samych panów i odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia. Wszystkie spotkania skończą się eliminacjami do finału konkursu „Toyota Bezpieczny Kierowca 2018”. Ostateczna walka o tytuł odbędzie się w zupełnie nowej formule podczas Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce, który przewidziany jest na 24 czerwca z bazą w Świdnicy.

Trzeba podkreślić, że podczas realizowanej od 2006 roku akcji „Toyota Bezpieczny Kierowca” bezpłatnie przeszkolono już prawie 2300 osób.

Laureaci konkursu „Toyota Bezpieczny Kierowca”
2017 - Mateusz Baranowski
2016 - Piotr Łuszczyk
2015 - Bartosz Nykiel
2014 - Marek Rybczyński
2013 - Anna Żabska
2012 - Marek Simkiewicz
2011 - Zbigniew Marzec
2010 - Krzysztof Wójtowicz
2009 - Dariusz Trembowski
2008 - Piotr Kotliński
2007 - Tomasz Wach
2006 - Łukasz Kozłowski

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group